yesilligin-farkindaligi-icin-daricada-bulustular gtude-mezuniyet-heyecani gtu-iranli-profesorleri-agirladi darica-milli-egitime-yeni-sube-muduru daricadaki-suriyelerin-egitimini-cok-begendiler gtude-ikinci-infografik-sergisi-duzenlendi uydu-yaz-okulu-gtude-yapildi 4-bin-ogrenci-sinava-girecek- oguzdan-rektor-aslana-ziyaret darica-fen-lisesi-ilk-mezunlarini-verdi

Portekiz, Bulgaristan, Slovenya, İspanya, Romanya’dan gelen yabancı vatandaşlar Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde buluştu.

GTÜ 2017-2018 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni coşku ve heyecanla gerçekleştirildi. Kampüste yapılan törende Gebze Belediye Başkan Vekili Nilay Ayran lisansüstü diplomasını alırken,

GTÜ, bilimsel ve teknolojik iş birliktelikleri çerçevesinde Tebriz Üniversitesi ve Sharif Teknik Üniversitesi rektör ve öğretim üyelerini ağırladı.

Silivri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde 4 yılı aşkın süredir başarıyla Şube Müdürlüğü görevi yapan Mehmet Şen, Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü´ne atandı.

İlçemizin Erasmus projelerinde önde gelen okullarından Darıca Namık Kemal İlkokulu Bulgaristan ve Romanya’dan gelen 30 kişilik proje ortaklarını 29 – 30 Haziran tarihleri arasında

Mimarlık Fakültesi’nde kentlerin infografiklerinden oluşan bir serginin ikincisi düzenlendi.

Gebze Teknik Üniversitesi Elektronik Mühendisliği Bölümü ve Bilişim Teknolojileri Enstitüsünün ev sahipliğinde düzenlenen Uydu Yer Gözlem Uygulamaları (UYGU) Yaz Okulu 18-21 Haziran

Haftasonu tüm ülkede olduğu gibi Gebze’de de gerçekleşecek olan YKS Üniversite Sınavları için Darıcalı 4 bin öğrenci ter dökecek

GTÜ'de rektörlük görevine asaleten atanan Prof. Dr. M. Hasan Aslan'a tebrik ziyaretleri devam ediyor. Darıca ve Çayırova İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin ziyaret ettiği Aslan, her

Darıca Fen Lisesi’nde düzenlenen mezuniyet töreninde öğrenci ve veliler mezuniyet sevinci yaşarken, okul birincisi Buse Anar mezuniyet kütüğüne plaket çaktı.

dershaneler-kapatiliyor

Dershaneler kapatılıyor

Bilim ve Teknoloji Yüksek Kurulu'nda kurmaylarına dershanelerin kapatılması konusunda hangi aşamaya gelindiğini soran Erdoğan Çalışmanızı bir an önce tamamlayın talimatı verdi.

ilk-harc-atildi

İlk harç atıldı!

Geçtiğimiz yıl protokolü imzalanan Darıca Anadolu İmam Hatip Lisesi ilk harcına kavuştu.

basarisiz-mudurler-gorevden-alinacak

Başarısız müdürler görevden alınacak!

Kocaeli ilköğretim düzeyinde başarılı olmasına rağmen, Lisede başarı seviyesi geriliyor. Vali Ercan Topaca yeni dönemden itibaren başarısız Lise Müdürlerine müsamaha göstermeyecek.

yaz-kuran-kurslarina-veda

Yaz Kur’an kurslarına veda

Kocaeli İl Müftülüğü ile İlçe Müftülükleri’nin ortaklaşa düzenlediği Yaz Kur’an Kursları’nın kapanış finali yapıldı.

darica-egitim-sehri-olacak

Darıca eğitim şehri olacak!

Ak Parti Kocaeli Milletvekili TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu üyesi Fikri Işık Darıca’da devam eden eğitim yatırımlarını ve okulları gezdi.

daricaya-iki-fakulte-geliyor

Darıca’ya iki fakülte geliyor!

AK Parti milletvekilleri tarafından Gebze Bilim ve Teknoloji Üniversitesi adı altında AK Parti Grubu’na sunulan kanun teklifi için geri sayım başladı. Ekim ayında yasalaşması beklenen üniversitenin iki fakültesinin Darıca’ya yapılması planlanıyor.

doktor-olmak-isteyenlerin-yeni-adresi-macaristan

Doktor olmak isteyenlerin yeni adresi Macaristan!

Türkiye’de Tıp, Eczacılık ve Diş Hekimliği okumak isteyip de bu ideallerini gerçekleştiremeyen öğrenciler dünyaca ünlü Macaristan üniversitelerini tercih ediyor.

egitim-dede-kredi-cekip-8-okulu-yapti

Eğitim dede kredi çekip 8. okulu yaptı

Ereğli’de 83 yaşındaki hayırsever İbrahim İzmirlioğlu, finans şirketindeki 200 bin lirasını alamayınca devlet desteğiyle yaptırdığı fen lisesi için bankadan kredi çekti. Ereğli’de küçük bir dükkanda esnaflık yapan 1 çocuk babası İzmirlioğlu, iş hayatı süresince tasarruflarıyla ilçede 7 okul ile 1 huzurevi inşa ettirdi.

birinci-siniflara-yardimci-ders-materyali-ucretsiz-dagitilacak

Birinci sınıflara yardımcı ders materyali ücretsiz dağıtılacak

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), bu eğitim yılında geçerli olmak üzere, ilkokul 1. sınıf öğrencilerine ücretsiz ders kitabının yanında yardımcı ders materyalleri de dağıtacak.

ogrenci-disiplin-yonetmeligi-sil-bastan

Öğrenci Disiplin Yönetmeliği sil baştan

YÖK, 12 Eylül döneminde hazırlanan ve o dönemin izlerini taşıyan “Yükseköğretim Kurumları Öğrenci Disiplin Yönetmeliği”ni yürürlükten kaldırdı.

mebten-flas-aciklama

MEB'ten flaş açıklama

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), ortaöğretim kurumlarındaki öğrencilerin öğrenim gördükleri sınıfta başarısız oldukları en fazla 4 dersten sınava girebilmelerine imkan tanıdı

universiteye-giris-sistemi-degisiyor

Üniversiteye giriş sistemi değişiyor

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, dün düzenlenen Bilim ve Teknoloji Yüksek Kurulu’nda (BTYK) üniversiteye giriş sisteminin yeniden yapılandırılması kararının alındığını bildirdi.