Muzaffer Bıyık
Orhan Kılıç
daricali-ogrencilerden-saglikli-meslek-seciyorum-projesi minik-ogrenciler-baris-mancoyu-andi erasmus-ogretmenleri-daricada-agirlaniyor daricali-okul-mudurlere-eygep-kampi- gtuden-kiz-ogrencilere-ozel-proje en-mutlu-anlarina-sahit-oldular aslan-cimento-ilkokulundan-farkli-proje yalvac-ural-daricali-ogrencilerle-bulustu yaya-her-zaman-haklidir darica-finalde-ikinci-donem-calismalari

Darıca Öğretmen Füsun Erdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 11. Sınıf öğrencilerinin hazırladığı Darıca’daki 8. ve 12. Sınıf öğrencilerinin bilgilendirilmesini sağlayan

Kazım Karabekir Anaokulu öğretmenleri ve öğrencileri Barış Manço’nun ölümünün 20.yılında anma etkinliği düzenledi.

Darıca Yusuf Savaş İlkokulu 2018 yılında yürütmeye hak kazandığı ABC ‘Temel Becerilerin Kazanımı’ adlı Erasmus + Okul Ortaklıkları projesinin faaliyetlerine devam ediyor.

Darıca’da eğitim camiası hafta sonu gelişim kapına girdi. Kocaeli Milli Eğitim Müdürlüğü ve Öğretmen Akademisi Vakfı Genel Müdürlüğü tarafından Darıca Elite Hotel’de EYGEP

Türkiye’de, Bilgisayar Mühendisliği alanında kariyer yapanlar arasında kız öğrencilerin oranının yetersiz olması nedeniyle üniversite ve sektörde faaliyet gösteren firma yetkilileri

Darıca Halk Eğitimi Merkezi’nde okuma-yazma kursunu başarıyla bitirenlere sertifika takdimi devam ediyor.

Darıca Aslan Çimento İlkokulu çok farklı bir projeye imza attı. Öğretmen Bilgi Şakar önderliğinde hayata geçirilen projede okul velileri, öğrencilerle buluşup bir günlüğüne

Darıca Neşet Yalçın Ortaokulu Çocuk edebiyatının önde gelen isimlerinden ödüllü yazar Yalvaç Ural ile keyifli bir söyleşi yaptı.

Darıca Kaymakamlığı İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü tarafından trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması amacıyla, ilkokul öğrencileri tarafından araç

Darıca Final Okulları’nda 2018/2019 Eğitim Öğretim Yılı 2.Dönem çalışmaları geçtiğimiz hafta sonu itibariyle tamamlandı

yariyil-tatili-sona-erdi

Yarıyıl tatili sona erdi

2012-2013 eğitim-öğretim yılı ikinci yarısı bugün başlıyor.

darica-sadece-bolgede-basarili-oldu

Darıca, sadece bölgede başarılı oldu!

Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 15-16 Ocak tarihlerinde 8 ve 12. sınıf öğrencilerine uygulanan “SBS ve YGS Deneme Sınav” sonuçları geçen hafta açıklandı. Sonuçlara göre sıralamada son sıraları paylaşan Gebze, Çayırova, Darıca ve Dilovası yine hüsran yaşadı. Darıca sadece bu bölgede en başarılı ilçe oldu.

333-bin-ogrenci-karne-heyecani-yasayacak

333 bin öğrenci karne heyecanı yaşayacak

2012-2013 eğitim ve öğretim döneminin ilk yarı yılı tamamlandı

seymenli-ogrenciler-gazetemizi-ziyaret-etti

Seymenli öğrenciler gazetemizi ziyaret etti

Özel Seymen Koleji Darıca Yerleşkesi öğrencileri, hem çıkardıkları şiir kitaplarını tanıtmak amacıyla hem de gazetemizin nasıl hazırlandığını incelemek üzere ziyaretimize geldi.

basari-ustune-basari

Başarı üstüne başarı!

Darıca Gökşen Mustafa Yücel Anadolu Lisesi Erkek Futbol Takımı büyük bir başarıya imza atarak İl ve Bölge elemelerinden sonra Türkiye finaline katılmaya hak kazandı.

gebze-universitesi-resmen-kuruluyor-

Gebze Üniversitesi resmen kuruluyor

Geçtiğimiz günlerde imzaya açılan ve ardından TBMM’de komisyonlara gönderilen Gebze Üniversitesi ile ilgili kanun teklifi tasarısı Milli Eğitim Bakanlığı komisyonuna sevk edildi.

sinavda-ter-doktuler

Sınavda ter döktüler!

Kurulduğu tarihten itibaren yaptığı sosyal ve kültürel aktivitelerle öğrencilerin vazgeçilmez mekanı haline gelen ve binlerce öğrenciye kucak açan Darıca Belediyesi Bilgi Evleri’ne kayıtlı öğrenciler hafta sonu seviye belirleme sınavında ter döktüler.

sinav-heyecanini-aza-indirecekler

Sınav heyecanını aza indirecekler!

Darıca Çözüm Dershanesi tarafından ilköğretim ve liselerde okuyan öğrencilere deneme sınavı düzenlenecek.

seymenli-ogrenciler-siir-kitabi-cikardi

Seymenli öğrenciler şiir kitabı çıkardı

Özel Darıca Seymen Koleji öğrencileri, şiir kitabı çıkardı.

duayen-gazeteciler-ogrencilerle-bulustu

Duayen gazeteciler, öğrencilerle buluştu

Özel Seymen Koleji Darıca Yerleşkesinin hazırladığı “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü, Okul Kurucusu Rahmi Seymen’i anma ve okul şiir kitaplarının tanıtımı çalışmalarından oluşan program, birçok usta gazetecinin katılımı ile gerçekleşti.

hirvatistana-gidecekler

Hırvatistan'a gidecekler!

Darıca Ülkün Yalçın Anadolu Lisesi Avrupa Birliği Comenıus Projeleri kapsamında ikinci defa kabul edilen projesinin ikinci ziyaretini gerçekleştirmek üzere yeniden yollara düştü.

yarin-okula-devam-edilecek

Yarın okula devam edilecek

Bugün tatil olan okullar, yarın eğitim öğretime devam edecek.

acikogretim-cilesi-suruyor

Açıköğretim çilesi sürüyor

Darıca ve Gebze'de yıllardır yaşanan Açıköğretim sınav çilesi bu hafta sonu da sürdü. Anadolu Üniversitesi'nin Açıköğretim sınavları hafta sonu gerçekleşti.

ozel-seymen-kolejide-bizi-unutmadi

Özel Seymen Koleji'de bizi unutmadı!

Gazetemiz merkez ofisinin yeni adresine taşınması nedeniyle hayırlı olsuna gelen ziyaretçilere Özel Seymen Koleji Darıca Yerleşkesi de eklendi.

okullar-hayat-buluyor

Okullar hayat buluyor!

Darıcalı öğrenciler Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ““Okul Bahçemiz Güzelleşiyor” adlı Boyama Şenliği” etkinliğinde 3 ay önce eğitime açıyan Darıca Ortaokulunun duvarlarına çizdikleri resimleri eğlenerek boyadı.

seminerlere-ilgi-buyuktu

Seminerlere ilgi büyüktü

Eğitimde işbirliği ve iletişimi en üst düzeye çıkararak kurumsal bir kültür oluşturup, başarıyı arttırmak amacı ile İlçemizdeki yönetici öğretmen ve velilere yönelik olarak “Başarı Seminerleri” düzenlendi

okullar-yarin-tatil

Okullar yarın tatil

Kış mevsiminin aniden başlaması nedeni ile aniden başlayan kar yağışı hayatı olumsuz etkilemeye devam ederken Gebze bölgesindeki okullarda kar yağışı yüzünden tatil edildi.

gebze-universitesi-kanun-teklifi-ne-zaman-verilecek

Gebze Üniversitesi kanun teklifi ne zaman verilecek?

AK Parti iktidarının söz verdiği Gebze Üniversitesi’nin kurulmasıyla ilgili meclise sunulacak kanun teklifi, Gebze kamuoyu tarafından merakla bekleniyor.

gonulleri-buyuk

Gönülleri büyük!

Darıca Mehmet Akif Ortaokulu 3-D sınıfı öğrencileri, "Yerli Malı Haftası" çerçevesinde öğretmenleri Nevin Geç'in yönlendirmesiyle tedarik ettikleri 1 adet faks cihazı, 1 adet yazıcı, 1 koli oyuncak, 1 koli kırtasiye ve 3 koli giyisiyi Darıca Yaşlılarla Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'ne bağışladı.

-ciraganda-teneffusler-daha-eglencel

Çırağan’da teneffüsler daha eğlencel

Çırağan Eğitim Kurumları Çayırova Yerleşkesi’nde teneffüsler artık daha eğlenceli