Orhan Kılıç
gtu-ogrencileri-agirlamaya-devam-ediyor daricali-ogrenciler-sehidimizin-vasiyetini-unutmadi daricada-kodlama-egitimi-verilmeye-devam-ediliyor milli-egitim-calistayi-daricada-basladi 41-gencte-5-donem-basliyor- yazar-simsirgil-cayirovada guvenli-okul-projesinde-ilk-egitim-daricada-verildi sokaga-cikip-bin-adet-bez-torba-dagittilar gtude-dogu-turkistan-konusuldu gtude-bagimlilikla-mucadele-semineri-duzenlendi

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) Kimya Bölümü’ne bir ziyaret gerçekleştiren İstanbul Beşiktaş Kabataş Erkek Lisesi öğrencileri, Kimya bilimini uygulamalı olarak daha yakından tanıma

Darıca’da bulunan Barış ilkokulu öğrencileri Afrin operasyonunda şehit düşen Piyade Astsubay Musa Özalkan’ın vasiyeti üzerine Suriye Çobanbey’de açılan kültür evine

Geleceğin teknolojisi olan ve ilkokullara kadar yayılan Robotik Kodlama eğitimleri, Darıca’da İmam Hatip Ortaokulu’nda da öğrencilere sunuluyor

Milli Eğitim Bakanlığının 2023 Vizyon Hedefleri" çerçevesinde "2023 Eğitim Vizyonu Çalıştayı" Darıca’da başladı.

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in eğitim alanındaki en önemli çalışmalarının başında gelen 41 Genç 41 Gelecek Liderlik Eğitimi Projesi’nde 5. Dönem başlıyor. İlk dersin

Eğitim, öğretim ve gençlik alanlarında faaliyetleri destekleyen seminer, konferans ve söyleşiler düzenleyen Çayırova Belediyesi, gençlerin kültür ve medeniyet değerlerini özümsemiş,

Kocaeli İş Sağlığı ve Güvenliği Derneği (KİSGDER) ilk projesini gerçekleştirdi. Darıca’da bir ilk okulda öğrencilere yönelik bir İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimi

Darıca Mustafa Kemal İlkokulu öğrencileri, sosyal sorumluluk projesi kapsamında başlattıkları etkinlikte ‘’ Plastik poşete hayır, bez torbaya evet’’ sloganıyla sokağa çıkarak

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ), Türk Tarih Topluluğu tarafından düzenlenen ‘Doğu Türkistan Kan Ağlıyor’ başlıklı konferansa konuşmacı olarak katılan İstanbul Üniversitesi

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) Gebze İlçe Sağlık Müdürlüğü, Yeşilay ve Gebze Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ortaklığında ‘Bağımlılıkla Mücadele Semineri’ düzenlendi.

aferin-size-cocuklar

Aferin size çocuklar!

Faik Şahenk İlkokulu öğrencileri TEMA gönüllüsü oldular.

gtu-mimarlik-fakultesi-colonasi-agirladi

GTÜ Mimarlık Fakültesi Colonas’ı ağırladı

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) Mimarlık Fakültesi’nde düzenlenen programda Mimarlık Tarihi Profesörü Vasilios Colonas sunum gerçekleştirdi.

minik-dostlarini-unutmadilar

Minik dostlarını unutmadılar

Darıca Ahmet Parmaksızoğlu İlkokulu öğrencileri minik dostlarına duyarsız kalmadılar

hospitalpark-hastanesinden-meme-kanseri-uyarisi

Hospitalpark Hastanesi’nden Meme Kanseri uyarısı

Hospitalpark Darıca Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Turgut Çamkıran, 1-31 Ekim Meme Kanseri Bilinçlendirme Ayı dolayısıyla Meme kanserin hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

siralar-yenilendi

Sıralar yenilendi!

Darıca’da okulların ihtiyacı olan öğrenci sıra ve masaları yenilendi.

gtu-akademisyenleri-bestepede

GTÜ Akademisyenleri Beştepe’de

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifi ile gerçekleşen akademik yıl açılışına GTÜ Rektörü Prof. Dr. Muhammed Hasan Aslan ve öğretim üyeleri katıldı.

daricali-ogrenciler-gezegeni-ogreniyor

Darıcalı öğrenciler, gezegeni öğreniyor

'Yaşadığım Gezegeni Öğreniyorum VI' isimli TÜBİTAK projesi kapsamında Darıca Şehit Hasan Kaya İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri dünyanın çevresini ve boyutlarını ölçtü.

rektor-aslan-mudurleri-agirladi

Rektör Aslan müdürleri ağırladı

GTÜ Rektörü Prof. Dr. Muhammed Hasan Aslan Tuzla, Pendik, Çayırova, Darıca ve Dilovası İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile bir araya geldi. Toplantıda birlikte ve ayrı ayrı yapılan projeler ve olası projeler görüşüldü.

karaosmanoglu-daricali-ogrencilerle-bulustu

Karaosmanoğlu, Darıcalı öğrencilerle buluştu

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, 2018-2019 Eğitim-Öğretim döneminin başlaması nedeniyle Darıca Kazım Karabekir Bilgievi’ne konuk oldu.

gtu-dunyanin-en-iyileri-arasinda--

GTÜ, dünyanın en iyileri arasında

GTÜ dünya üniversiteleri sıralaması Times Higher Education THE- 2019’da yerini aldı.

daricali-ogretmenler-ispanyada

Darıcalı öğretmenler İspanya’da

Darıca Neşet Yalçın Anadolu Lisesi Öğretmenleri Erasmus+KA229 Projesi Kapsamında İspanya’ya gitti

gtu-uzay-ve-havacilik-sektorune-mikro-malzeme-gelistirecek

GTÜ uzay ve havacılık sektörüne mikro malzeme geliştirecek

GTÜ’de başlayan projede uzay ve havacılık uygulamalarındaki soğutma sistemlerine mikro düzeyde malzeme geliştirilecek.

bahcesehir-koleji-darica-fen-ve-teknoloji-lisesi-egitime-basladi

Bahçeşehir Koleji Darıca Fen ve Teknoloji Lisesi eğitime başladı

Bahçeşehir Koleji 2006 yılında ilk kampüsünü açtığı Fen ve Teknoloji Liselerini yaygınlaştırmaya devam ediyor. Bahçeşehir Koleji Darıca Fen ve Teknoloji Lisesi 2018-2019 eğitim öğretim yılı itibarıyla eğitim öğretime başladı.

markadan-darica-egitimine-buyuk-destek

MARKA’dan Darıca eğitimine büyük destek!

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA), 2018-2019 yılı Teknik Destek Programı çerçevesinde Darıcalı öğretmenlere robotik ve kodlama eğitimi projesine büyük destek verecek.

ozel-seymende-coskulu-baslangic

Özel Seymen'de coşkulu başlangıç

Oryantasyon dönemini oldukça verimli geçiren Seymen Koleji Darıca Ayşe Seymen Yerleşkesi, açılışıyla geleceğe umut veren bir başlangıç yaptı.

daricada-ilk-ders-zili-caldi

Darıca’da ilk ders zili çaldı!

Darıca’da 2018-2019 eğitim ve öğretim yılı Faik Şahenk İlkokulu’nda düzenlenen törenle başladı. Eğitim yılının ilk haftası kutlama programına Darıca Kaymakamı Ömer Karaman, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Darıca Milli Eğitim Müdürü İsmail Oğuz, Darıca Emniyet Müdürü Murat Şeker, okul müdürü, öğretmenler, öğrenci ve velileri katıldı.

iik-hastasi-genc-azmi-sayesinde-hukuk-fakultesini-kazandi

İik hastası genç, azmi sayesinde Hukuk Fakültesi’ni kazandı

Darıca'da yaşayan ve henüz 8 yaşındayken yakalandığı İlik Yetmezliği hastalığı nedeniyle zor günler geçiren, bu nedenle de okuluna 3 yıl ara vermek zorunda kalan 21 yaşındaki Ömer Çiftçi, azmi sayesinde Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Hukuk Fakültesine girmeye hak kazandı.

gtude-kayitlar-basladi

GTÜ’de kayıtlar başladı

ÖSYM’nin açıkladığı yerleştirme sonuçlarının ardından yeni haftayla beraber, taze üniversitelilerin de heyecan kayıtları başladı.

daricada-egitim-planlamasi

Darıca’da eğitim planlaması!

Darıca Milli Eğitim Müdürü İsmail Oğuz, 2018-2019 Egitim- Öğretim yılının ilk günü Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un Yeni döneme ait paradigmaların ipuçlarını verdiği konuşmasını Darıca Şehit Edip Zengin Anadolu Lisesi’nde öğretmenlerle birlikte dinledi.

gtulu-ogrencilere-buyuk-destek

GTÜ’lü öğrencilere büyük destek!

Biyoteknoloji Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Işıl Kurnaz’ın danışmanı olduğu Biyoteknoloji Doktora öğrencisi Oya Arı Uyar ve GTÜ Biyoteknoloji Enstitüsü doktora öğrencisi Gül Banu Aydın TÜBİTAK, Bireysel Genç Girişim(BİGG) Teknogirisim Sermayesi Desteği Programı 2018 yılı çağrısı 1. Dönemi kapsamında destek almaya hak kazandılar.