otan yapı
darıca gazetesi
thkdan-gazetemize-ziyaret gtu-antarktikaya-ilk-defa-arastirmaci-gonderiyor darica-bilgi-evlerinde-veli-toplantilari-suruyor bahcesehir-kolejinden-en-anlamli-bagis cayirovada-kiyasiya-yaristilar gtude-tasarli-seyler-sergisi-duzenlendi darica-bilgi-evlerinden-egitime-dev-katki gtunun-ar-ge-projeleri-girisime-donustu daricada-egitim-programi-duzenlendi neset-yalcin-anadolu-lisesi-baskanlari-agirladi

Yaklaşık olarak 4 ay önce Kazım Yıldız’ın atanmasıyla faaliyetlerine başlayan ve daha sonra kongresi yapılan Türk Hava Kurumu Darıca Şubesi’nin hizmet binasının resmi açılışı

Türkiye’nin Antarktika’da bilim üssü kurma çalışmalarına katkı sağlamak adına uluslararası işbirlikleri kapsamında Gebze Teknik Üniversitesi(GTÜ) Antarktika’ya araştırmacı

Darıca Belediyesi eğitim hizmetlerine ara vermeden devam ederken, Bilgi Evleri’nde ise velilere yönelik eğitim, değerlendirme ve bilgilendirme toplantıları yapılıyor.

Bahçeşehir Koleji Darıca Kampüsü, Okul Aile Birliği Yönetimiyle birlikte anlamlı bir projenin altına imza atarak Darıca’da bulunan 60. Yıl Ortaokulu’nda bir kütüphane açtı.

Çayırova Belediyesi Bilgievleri arasında düzenlenen Türkçe, ingilizce, fen, matematik, sosyal bilgiler, genel kültür ve mental aritmetik branşlarında gerçekleşen bilgi yarışmasının

“Tasarlı Şeyler - Mimarlık Fakültesi Bütünleşik Eğitim Birinci Yarıyıl Çalışmaları" Sergisi, 25 - 29 Aralık 2017'de Gebze Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nde düzenlendi.

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak bu yıl 505 öğrencinin kayıt yaptırdığı Darıca Belediyesi Bilgi Evleri üniversite hazırlık kurslarını ziyaret ederek öğrencilerle bir

GTÜ TTO ile yola çıkan öğrencilerimiz AR-GE projelerini girişime dönüştürecek destekleri alarak şirketlerini kurdular.

Kocaeli Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kocaeli Çevre Koruma Vakfı işbirliğinde Kocaeli'de bulunan Okul yöneticilerine Hizmet Içi Eğitimi verildi.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Darıca Neşet Yalçın Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti.

denizyildizlari-ogrencileri-istanbul-gezisi-gerceklestirdi

Denizyıldızları öğrencileri, İstanbul gezisi gerçekleştirdi

Darıca Denizyıldızları Ortaokulu öğrencileri, önceki gün okul öğretmenleri eşliğinde İstanbul’u gezdiler.

balkan-ulkelerindeki-okullar-daricaya-hayran-kaldi

Balkan ülkelerindeki okullar Darıca’ya hayran kaldı

Darıca Namık Kemal İlkokulu Anasınıfları Erasmus Projesi kapsamında 5 ayrı ülkeden gelen misafirlerini Darıca’da ağırladı.

daricali-ogrenciler-kerem-copy-centeri-ziyaret-ettiler

Darıcalı öğrenciler, Kerem Copy Center’ı ziyaret ettiler

Darıca Aslan Çimento EML Matbaa bölümü öğrencilerinden Kerem Copy Center’ı ziyaret ettiler.

gtunun-vakfi-artik-iktisadi-isletme-oldu

GTÜ'nün vakfı artık iktisadi işletme oldu

GTÜ vakfı iktisadi işletme unvanını aldı.

darica-cozumde-secim-heyecani

Darıca Çözüm'de seçim heyecanı

Darıca Özel Çözüm Ortaokulu öğrencileri okul temsilcilerini belirlemek üzere sandık başına geçti.

okullara-guvenlik-gorevlisi-alinacak

Okullara güvenlik görevlisi alınacak

MEB’e bağlı resmi okullarda güvenlik görevlisi mesleğinde toplum yararına program düzenlenmesi planlanarak, Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğünce ülke genelinde 9 bin 474 katılımcının çalışacağı programlar için bütçe tahsisi yapıldı.

darica-final-gunden-gune-buyuyor

Darıca Final günden güne büyüyor

Darıca Final Okulları Yönetim Kurulu üyeleri 2017-2018 Eğitim Öğretim yılı değerlendirme toplantısı yaparak gelişmeler hakkında görüş alışverişinde bulundular.

daricali-ogrencilere-hosgeldin-hediyesi-

Darıcalı öğrencilere ‘hoşgeldin hediyesi!

Darıca Belediyesi, Darıca’da ilk okula yeni başlamış olan 3 bin 600 öğrenciye kalem kutusu hediye etti.

oguz-60-yil-ortaokulunu-ziyaret-etti

Oğuz, 60. Yıl Ortaokulu'nu ziyaret etti

Darıca ilçe milli eğitim müdürü İsmail Oğuz ile Darıca ilçe milli eğitim şube müdürü Alparslan Şahin,Türkiye'de yabancı dil ağırlıklı 5. Sınıf eğitimi yapılan 620 proje okulu arasında olan Darıca 60.Yıl ortaokulu yabancı dil sınıflarını ziyaret ederek bilgiler aldı.

darica-final-okullari-velileri-agirladi

Darıca Final Okulları velileri ağırladıDarıca Final Okulları 1.Genel Veli Toplantısı ile 2017 /2018 Eğitim -Öğretim Yılı işleyişi hakkında bilgiler sunarak velileriyle buluştu.

mobderden-daricadaki-okula-kutuphane

MOBDER'den Darıca'daki okula kütüphane

Ülkemizin üst segmentte mobilya üretim,ihracat ve ticaretini yapan, saygın markalarını aynı çatı altında toplayan kalite ve tasarıma verdiği önemi her platformda dile getiren bir sivil toplum kuruluşu Mobilya Sanayicileri ve İhracatçıları Derneği (MOBDER) Darıca Dede Korkut İlkokulu’na bir kütüphane kazandırdı.

daricada-ilkogretim-haftasi-coskuyla-kutlandi

Darıca’da ilköğretim haftası coşkuyla kutlandı

2017-2018 Eğitim Öğretim yılı ilköğretim haftası tüm yurtta olduğu gibi Darıca’da da coşku ile kutlandı. İlköğretim Haftası Darıca Aslan Çimento İlkokulu’nda gerçekleştirilen törenle kutlandı.

bahcesehir-okullari-darica-kampusu-acildi

Bahçeşehir Okulları Darıca Kampüsü açıldı

Türkiye'nin önde gelen eğitim kurumları arasında yer alan ve eğitimin kalitesini yükseltmek hedefiyle yatırımlarına devam eden Bahçeşehir Okulları'nın Darıca Kampüsü dün düzenlenen törenle açıldı.

kaymakam-karamandan-darica-finale-ziyaret

Kaymakam Karaman'dan Darıca Final'e ziyaret

Darıca Kaymakamı Ömer Karaman, Darıca Final Okulları'nı ziyarette bulunarak incelemeler yaptı.

darica-final-okullarinda-oryantasyon-egitimi

Darıca Final Okulları'nda oryantasyon eğitimi

11 Eylül – 18 Eylül 2017 tarihleri arasında uygulanacak olan anasınıfları ve 1. Sınıflar öğrencilerine yönelik “ORYANTASYON EĞİTİMİ” (uyum süreci programı) başladı. Saat 10.00’da başlayan programa anasınıfı öğrencileri, ve 1. Sınıf öğrencileri ailelerinin yoğun ilgisi ve sevinci ile katılım gerçekleşti.

final-okullarinda-ilk-zil-caldi

Final Okulları'nda ilk zil çaldı

Özel Darıca Final Okulları’nda dün ilk zil çaldı.

daricada-ogrencilerin-uyum-haftasi-basladi

Darıca'da öğrencilerin uyum haftası başladı

Okul öncesi, ilkokul birinci, ortaokul beşinci ve lise dokuzuncu sınıfa devam edecek öğrenciler için uyum haftası, dün Darıca'da da başladı ve 15 Eylül Cuma günü sona erecek.

gtude-dersler-rektor-gorgun-ile-basladi

GTÜ’de dersler Rektör Görgün ile başladı

2017-2018 Akademik Yılı Oryantasyon Programı ile kapılarını öğrencilerine açan Gebze Teknik Üniversitesi’nde (GTÜ) ders başı yapıldı.

daricada-2-okulda-yabanci-dil-agirlikli-egitim-yapilacak

Darıca'da 2 okulda yabancı dil ağırlıklı eğitim yapılacak!

Milli Eğitim İl Müdürlüğü önümüzdeki eğitim yılında Yabancı Dil Ağırlıklı eğitim verilecek ilimizdeki ortaokulları belirledi.

daricada-yeni-mufredat-toplantisi

Darıca'da yeni müfredat toplantısı

Milli Eğitim Bakanlığınca hazırlanan yeni müfredat bilgilendirme toplantısı Darıca'da yapıldı.