Gebze Belediyesi
Akıncılar güvenlik
gtude-milli-denizalti-milden-projesini-anlattilar gtuye-cam-ar-ge-serasi-kuruluyor darica-belediyesinden-karne-senligi darica-ugurun-burs-sinavina-buyuk-ilgi- gonullu-ogrencilerden-e-kpss-kursiyerlerine-egitim-- gtude-kadina-siddete-sonsemineri-duzenlendi daricali-genc-muhendislerden-buyuk-basari yabanci-ogretmenler-yusuf-savas-ilkokulunda-agirlandi doga-kahramanlari-daricada-sahnelenecek faik-sahenkten-anlamli-etkinlik

Tersaneler Genel Müdürlüğü Gölcük Tersanesi Komutanlığı bünyesinde yer alan Milli Denizaltı Dizayn Proje Ofisi Müdürlüğü personeli tarafından MİLDEN projesi hakkında bilgilendirme

Üniversite-sanayi iş birliğinin önemli somut örneklerinden olan ve 2019’da GTÜ ve GÜBRETAŞ arasında Biyoteknoloji Enstitüsü’nün girişimleri ile imzalanan protokol ilk meyvesini

Darıca Belediyesi, 2019-2020 Eğitim Öğretim dönemi yarıyıl tatili dolayısıyla öğrenciler için Sömestr Karne Şenliği düzenliyor. Birbirinden güzel ve eğlenceli etkinliklerin yer

Türkiye genelindeki tüm Uğur Okulları’nda 11-12 Ocak 2020 tarihleri arasında planlanarak yapılan “Darıca Uğur Ortaokulları ve Anadolu Lisesi“ için müracaatlarda rekor denecek sayıya

Kocaeli Üniversitesi ve Gebze Teknik Üniversitesi son sınıf öğrencileri Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan E-KPSS kurslarında birebir eğitim veriyor.

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) İşletme Fakültesi Amfi Salonu'nda düzenlenen seminerde son zamanlarda gündemde olan kadına şiddete dikkat çekildi.

Boğaziçi Üniversitesi Yapı Kulübü tarafından her yıl düzenlenen Gayrimenkul değerlendirme ve projelendirme yarışmasında bu yıl içlerinde Darıca’da ikamet eden genç mühendis adayı

Darıca Yusuf Savaş İlkokulu, Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul edilip bütçelendirilen ve şu anda yürütülen 3 Erasmus + okul ortaklıkları projesinden biri olan 4LIFE – Eğlenceli

Sıfır Atık Projesi" seferberliğine katkı sunmak amacıyla “Doğa Kahramanları” adlı çocuk tiyatrosu Çarşamba günü saat 10.30’da Darıca Belediyesi Adnan Menderes Kültür

Yerli Malı Haftası kapsamında Darıca Faik Şahenk İlkokulu’nda düzenlenen değişik etkinliklerle öğrencilere yerli malı kullanmanın önemi anlatıldı.

daricada-ucretsiz-plc-egitimlerine-basladi

Darıca’da ücretsiz PLC eğitimlerine başladı

MARKA’nın (Doğu Marmara Kalkınma Ajansı) desteklediği, Hamle Mühendislik tarafından kurulumu gerçekleştirilen Darıca’da bulunan Deniz Yıldızları Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde PLC ve Operatör Paneli Programlama eğitimleri başladı.

finalde-kayit-zamani

Final'de kayıt zamanı

% Yüz Burs fırsatını kaçırmayın

gtu-ogrencilere-deneyim-kazandiracak

GTÜ öğrencilere deneyim kazandıracak

Gebze Teknik Üniversitesi anlamı bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Mesleki eğitimde uygulamalı bilgi ve beceri kazandıracak, Endüstriyel Robot Modeli ve Mekatronik Laboratuvar Projesi geniş katılımlı bir programla tanıtıldı.

daricada-2-okulun-onarimi-yapilacak

Darıca’da 2 okulun onarımı yapılacak

Bakım ve onarım ihtiyacı olan okullarla ilgili tadilat ihaleleri hemen açıldı.

daricada-okul-mudurleri-degisti-iste-liste

Darıca'da okul müdürleri değişti! İşte liste!

Darıca'da bulunan ilkokul, ortaokul ve liselerin müdür ve müdür yardımcıları değişti.

gtunun-mevlana-degisim-programi-basari-getirdi

GTÜ'nün Mevlana değişim programı başarı getirdi

GTÜ’nün ilk ve tek proje tabanlı uluslararası değişim programı projesi meyvelerini vermeye başladı.

gtu-ile-okulumuz-kocaeli

GTÜ ile ‘Okulumuz Kocaeli’

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından “Okul Dışı Öğrenme Ortamları” ile ilgili başlatılan çalışma kapsamında Kocaeli’de Gebze Teknik Üniversitesi projeye dahil oldu. Böylelikle belirlenen alanlarda Milli Eğitim kurumlarında eğitim gören öğrencilerin ders yapabilmesi sağlanacak. ‘Okulumuz Kocaeli’ şiarıyla yola çıktıklarını belirten öğretmenler, eğitime verdiği desteğin herkesin malumu olduğu GTÜ’nün önemli bir paydaş olduğunu vurguladı.

en-iyi-genc-turk-devlet-universitesi-gtu-oldu

En İyi Genç Türk Devlet Üniversitesi GTÜ oldu

Uluslararası 50 yaş altındaki üniversitelerin değerlendirmeye alındığı THE Genç Üniversiteler Sıralaması 2019 açıklandı. 201-250 bandında gösterildiği sıralamada Türk üniversiteleri arasında 4. olan GTÜ, Türk devlet üniversiteleri arasında ise 1. sırada yer aldı.

hayirseverler-okula-atolye-yaptirdi

Hayırseverler okula atölye yaptırdı

Darıca Mustafa Kemal ilkokuluna hayırseverlerce yapılan akıl ve zeka oyunları atölyesi robotik kodlama atölyesi ve mescit açılışı yapıldı

darica-bilgi-evlerinde-yaz-donemi-basladi

Darıca Bilgi Evleri'nde yaz dönemi başladı

Darıca Belediyesi bünyesinde hizmetlerine devam eden Bilgi Evleri yaz döneminde de değişik etkinliklerle öğrencilere hizmet vererek, öğrencilerin tatillerini en iyi şekilde geçirmelerine olanak sağlıyor.

gtude-mezuniyet-heyecani

GTÜ’de mezuniyet heyecanı

GTÜ’de 2018-2019 akademik yılı Mezuniyet Töreni gerçekleşti. Yoğun bir çalışma sürecinin ardından emeklerinin karşılığı olan diplomalarına kavuşan mezunlar, Türkiye’nin ve dünyanın en iyi üniversiteleri listesinde üst sıralarda yer alan GTÜ’den mezun olmanın heyecanını yaşadılar.

gtu-etdam-faaliyete-gecti

GTÜ ETDAM faaliyete geçti

Ülkenin ihracatına milyonlarca Euro katkı sağlayacak çalışmaları hedefleyen ETDAM’ ın tanıtım toplantısı yapıldı. Deri sektöründen yem sanayisine, deterjandan ilaca çok farklı sektörlerde enzim kullanımının farkındalığını artıracak merkez sanayi ve çeşitli kuruluşlara hizmet verecek.

gtunun-isbirligi-projeleri-suruyor

GTÜ'nün işbirliği projeleri sürüyor

Torun Bakır ile Gebze Teknik Üniversitesi arasında lisansüstü eğitime yönelik iş birliği protokolü imzalandı.

girisimci-ve-yenilikci-vizyonu-ile-gtu-ilk-onda-

Girişimci ve yenilikçi vizyonu ile GTÜ ilk onda

GTÜ, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın açıkladığı Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksinde ilk ondaki yerini koruyarak yenilikçi ve girişimci üniversite vizyonunu bu yılda tescilledi.

daricada-ucretsiz-plc-ve-operator-paneli-programlama-kursu-basliyor

Darıca'da Ücretsiz PLC ve operatör paneli programlama kursu başlıyor

Hamle Mühendislik tarafından kurulan Deniz Yıldızları MTAL Laboratuvarı’nda, ücretsiz PLC ve operatör paneli programlama eğitimleri düzenleniyor.

darica-finalden-muhtesem-mezuniyet-toreni

Darıca Final'den muhteşem mezuniyet töreni

Darıca Final Okulları 2018 /2019 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni Bayramoğlu Resort Hotel'de gerçekleşti.

daricaya-avrupadan-heyet-geldi

Darıca’ya Avrupa’dan heyet geldi

Mehmet Akif Ortaokulu’nun; Litvanya, İspanya, Finlandiya ortaklı K2 Projesi “Ozanlar, Gazeteciler, Hikaye Anlatıcıları, Gezginler, Aktörler, Toleransın Savunucuları ve Kahramanlar” misafirleri Darıca Milli Eğitim Müdürü İsmail Oğuz’u ziyaret etti.

ingilizce-sokagi-projesi-daricada-da-uygulandi

‘İngilizce sokağı’ projesi Darıca’da da uygulandı!

Ordu/Ünye Mehmet Necati Vidinli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İngilizce Öğretmeni Muhammet Samet Aydın’nın yazıp kuruculuğunu yaptığı 2023 Eğitim Öğretim vizyonuna sahip projeye Avrupa’dan beş ülke (Italya, Romanya,Arnavutluk, Makedonya, Polonya ) ve Türkiye’nin tüm bölgelerinden toplam 60 okul ile devam edilirken, Darıca TOKİ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Avrupa Birliği ve eTwinning Kulubü vasıtası ile ‘’English In Street’’ isimli projeye dahil oldu.

gtude-lisansustu-arastirmalar-sempozyumu-yapilacak-

GTÜ’de lisansüstü araştırmalar sempozyumu yapılacak

Gebze Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü tarafından “Lisansüstü Araştırmalar Sempozyumu ve Tanıtım Günleri 2019” düzenlenecek.

gtulu-muhendisler-projelerini-sergiledi

GTÜ’lü mühendisler projelerini sergiledi

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) Mühendislik Fakültesi tarafından, her akademik yılın sonunda geleneksel olarak düzenlenen "Lisans Bitirme Projeleri Sergisi" bu sene de gerçekleştirildi.