islam-ve-bilim-gtude-konusuldu istanbuldaki-100-bin-ogrenci-daricaya-gelecek yeni-nesil-gazetecilik-kursu-basliyor darica-mustafa-kemal-ilkokulundan-egitimde-yenilikci-projeler aferin-size-cocuklar gtu-mimarlik-fakultesi-colonasi-agirladi minik-dostlarini-unutmadilar hospitalpark-hastanesinden-meme-kanseri-uyarisi siralar-yenilendi gtu-akademisyenleri-bestepede

Gebze Teknik Üniversitesi’nde yapılan çalıştayda “İslam ve Bilim” kavramları ulusal ve uluslararası akademisyenler tarafından çok yönlü olarak konuşuldu.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı Genel Müdür arasında ‘Adım Adım Doğa İşbirliği Protokolü’ imzalandı.

TRT Genel Müdür Yardımcısı Erkan Durdu (sağda) ile Anadolu Ajansı Eski Genel ve Yeniş Şafak Gazeteci Yazarı Kemal Öztürk gibi saygın isimler de BİK Kocaeli Şube Müdürlüğü’nün

Darıca Mustafa Kemal İlkokulu öğrencileri “Eğitimde yenilikçi projeler” kapsamında okulun bahçesinde organik tarım yapıyorlar.

Faik Şahenk İlkokulu öğrencileri TEMA gönüllüsü oldular.

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) Mimarlık Fakültesi’nde düzenlenen programda Mimarlık Tarihi Profesörü Vasilios Colonas sunum gerçekleştirdi.

Darıca Ahmet Parmaksızoğlu İlkokulu öğrencileri minik dostlarına duyarsız kalmadılar

Hospitalpark Darıca Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Turgut Çamkıran, 1-31 Ekim Meme Kanseri Bilinçlendirme Ayı dolayısıyla Meme kanserin hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Darıca’da okulların ihtiyacı olan öğrenci sıra ve masaları yenilendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifi ile gerçekleşen akademik yıl açılışına GTÜ Rektörü Prof. Dr. Muhammed Hasan Aslan ve öğretim üyeleri katıldı.

uydu-yaz-okulu-gtude-yapildi

Uydu Yaz Okulu, GTÜ'de yapıldı!

Gebze Teknik Üniversitesi Elektronik Mühendisliği Bölümü ve Bilişim Teknolojileri Enstitüsünün ev sahipliğinde düzenlenen Uydu Yer Gözlem Uygulamaları (UYGU) Yaz Okulu 18-21 Haziran 2018 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

4-bin-ogrenci-sinava-girecek-

4 bin öğrenci sınava girecek!

Haftasonu tüm ülkede olduğu gibi Gebze’de de gerçekleşecek olan YKS Üniversite Sınavları için Darıcalı 4 bin öğrenci ter dökecek

oguzdan-rektor-aslana-ziyaret

Oğuz'dan Rektör Aslan'a ziyaret!

GTÜ'de rektörlük görevine asaleten atanan Prof. Dr. M. Hasan Aslan'a tebrik ziyaretleri devam ediyor. Darıca ve Çayırova İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin ziyaret ettiği Aslan, her kademeden öğrenciye her zaman akademik destek vereceklerini söyledi.

darica-fen-lisesi-ilk-mezunlarini-verdi

Darıca Fen Lisesi, ilk mezunlarını verdi!

Darıca Fen Lisesi’nde düzenlenen mezuniyet töreninde öğrenci ve veliler mezuniyet sevinci yaşarken, okul birincisi Buse Anar mezuniyet kütüğüne plaket çaktı.

gebze-uydusu-abdde-firlatildi

Gebze Uydusu ABD’de fırlatıldı

GTÜ öğrencileri ABD’de düzenlenen “CanSat Competition” Model Uydu Yarışması’nda ülkemizi ve GTÜ’yü başarı ile temsil ettiler.

pismaniye-yapim-kursu-acildi

Pişmaniye yapım kursu açıldı

İstihdama yönelik açtığı kurslarla adından söz ettiren KO-MEK Pişmaniye Yapım Kursu açarak bu alanda ihtiyaç duyulan yetişmiş elaman açığını kapatmayı hedefliyor.

pismaniye-yapim-kursu-acildi

Pişmaniye yapım kursu açıldı

İstihdama yönelik açtığı kurslarla adından söz ettiren KO-MEK Pişmaniye Yapım Kursu açarak bu alanda ihtiyaç duyulan yetişmiş elaman açığını kapatmayı hedefliyor.

aslan-cimento-temlde-mezuniyet-coskusu

Aslan Çimento TEML’de mezuniyet coşkusu

Darıca Aslan Çimento Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi düzenlediği mezuniyet töreni ve iftar programı kapsamında öğrencilerle birlikte iftarını açtı.

daricada-karne-sevinci

Darıca'da karne sevinci

2017-2018 Eğitim Öğretim yılı sona erdi. Darıca da 43 bin 923 öğrenci 2 bin 536 öğretmen karne dağıtım töreninin ardından 3 aylık tatile girdi.

deniz-yildizlarindan-buyuk-basari

Deniz Yıldızları'ndan büyük başarı

Darıca Kaymakamı Ömer Karaman, Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Kurumu (TÜBİTAK) işbirliğinde Sivas’ta düzenlenen 12. Uluslararası MEB Robot Yarışmasında Türkiye 4. Olan Deniz Yıldızları Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerini makamında kabul ederek tebrik etti.

ogrenciler-emeklerini-sergiyle-gorucuye-cikardi

Öğrenciler emeklerini sergiyle görücüye çıkardı

Sergideki bütün projeler öğrencilerin hayal gücü ve yaratıcılığını ortaya koyduğu somut çıktılar olarak sunuldu. Okul ayrıca Dünya çapında maker hareketinin öncülüğünü üstlenen School Maker Faire programının kriterlerini karşılayıp lisansını almaya hak kazandı.

100-yil-ataturk-ortaokulu-ogrencileri-mest-etti

100. Yıl Atatürk Ortaokulu öğrencileri mest etti

Darıca 100. Yıl Atatürk Ortaokulu öğrencilerinin sene boyunca yaptıkları çalışmalar okul sergi salonunda sanatseverler ile buluştu.

neset-yalcin-ortaokulundan-muhtesem-sergi

Neşet Yalçın Ortaokulu’ndan muhteşem sergi

Darıca Neşet Yalçın Ortaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan Görsel Sanatlar ve Teknoloji Tasarım etkinliklerinin yer aldığı sergi açıldı

yunus-kayhan-emekli-oldu

Yunus Kayhan emekli oldu

Darıca’nın sevilen eğitimcilerinden olan ve son olarak Bağlarbaşı Ortaokulu Müdürlüğü yapan Yunus Kayhan emekli oldu

turkiye-genom-projesi-gtude-konusuldu

Türkiye Genom Projesi, GTÜ’de konuşuldu

Biyoinformatik alanının bilinirliğini arttırmak ve alanında uzman kişilerle bu alandaki gelişmeleri masaya yatırmak için, Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) öğretim üyelerinin kurduğu PHI Tech Bioinformatics şirketinin öncülüğünde, GTÜ ve TÜBİTAK Marmara Teknokent desteğiyle Biyoinformatik Forumu – 2018 gerçekleştirildi.

daricadaki-okula-buyuk-jest

Darıca’daki okula büyük Jest 

Darıca Mustafa Kemal Ilkokulunun  hayata geçirdiği ve taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazanan ‘’Durağın Sesi Projesi’’ne bir büyük katkıda Kocaeli Büyükşehir Belediyesinden geldi.

turkiye-genom-projesi-gtude-konusuldu

Türkiye Genom Projesi GTÜ’de Konuşuldu

GTÜ bu yıl üçüncüsü düzenlenen Biyoinformatik Forumu’na ev sahipliği yaptı. “Genom Dizileme ve Biyoinformatik” başlığıyla gerçekleştirilen forumda Türkiye Genom Projesi konuşuldu.

deniz-yildizlarinda-mezuniyet-coskusu

Deniz Yıldızları’nda mezuniyet coşkusu

Darıca Deniz Yıldızları Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde mezun Olan öğrenciler, mezuniyetlerini coşkuyla kutladı.

daricayi-cok-sevdiler

Darıca’yı çok sevdiler!

Şehit Edip Zengin Anadolu Lisesi (Darıca Anadolu Lisesi)  hayat boyu öğrenme programları Erasmus+ kapsamında kabul edilen projede yurt dışından gelen misafirlerini Final Toplantısı için Darıca’da ağırladı. 

ilber-hoca-kocaelide-ataturku-anlatti

İlber hoca, Kocaeli'de Atatürk'ü anlattı

Tarihçi İlber Ortaylı, 10. Kocaeli Kitap Fuarı’nda trafik nedeniyle yetişemediği söyleşine, ses kaydıyla katıldı