İlim Eğitim kurumları
daricali-ogretmenler-ispanyada gtu-uzay-ve-havacilik-sektorune-mikro-malzeme-gelistirecek bahcesehir-koleji-darica-fen-ve-teknoloji-lisesi-egitime-basladi markadan-darica-egitimine-buyuk-destek ozel-seymende-coskulu-baslangic daricada-ilk-ders-zili-caldi iik-hastasi-genc-azmi-sayesinde-hukuk-fakultesini-kazandi gtude-kayitlar-basladi daricada-egitim-planlamasi gtulu-ogrencilere-buyuk-destek

Darıca Neşet Yalçın Anadolu Lisesi Öğretmenleri Erasmus+KA229 Projesi Kapsamında İspanya’ya gitti

GTÜ’de başlayan projede uzay ve havacılık uygulamalarındaki soğutma sistemlerine mikro düzeyde malzeme geliştirilecek.

Bahçeşehir Koleji 2006 yılında ilk kampüsünü açtığı Fen ve Teknoloji Liselerini yaygınlaştırmaya devam ediyor. Bahçeşehir Koleji Darıca Fen ve Teknoloji Lisesi 2018-2019 eğitim

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA), 2018-2019 yılı Teknik Destek Programı çerçevesinde Darıcalı öğretmenlere robotik ve kodlama eğitimi projesine büyük destek verecek.

Oryantasyon dönemini oldukça verimli geçiren Seymen Koleji Darıca Ayşe Seymen Yerleşkesi, açılışıyla geleceğe umut veren bir başlangıç yaptı.

Darıca’da 2018-2019 eğitim ve öğretim yılı Faik Şahenk İlkokulu’nda düzenlenen törenle başladı. Eğitim yılının ilk haftası kutlama programına Darıca Kaymakamı Ömer Karaman,

Darıca'da yaşayan ve henüz 8 yaşındayken yakalandığı İlik Yetmezliği hastalığı nedeniyle zor günler geçiren, bu nedenle de okuluna 3 yıl ara vermek zorunda kalan 21 yaşındaki Ömer

ÖSYM’nin açıkladığı yerleştirme sonuçlarının ardından yeni haftayla beraber, taze üniversitelilerin de heyecan kayıtları başladı.

Darıca Milli Eğitim Müdürü İsmail Oğuz, 2018-2019 Egitim- Öğretim yılının ilk günü Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un Yeni döneme ait paradigmaların ipuçlarını verdiği

Biyoteknoloji Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Işıl Kurnaz’ın danışmanı olduğu Biyoteknoloji Doktora öğrencisi Oya Arı Uyar ve GTÜ Biyoteknoloji Enstitüsü doktora öğrencisi Gül Banu

darica-milli-egitim-is-guvenligini-onemsiyor

Darıca Milli Eğitim, iş güvenliğini önemsiyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının yeni çıkarmış olduğu 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği kanunu kapsamında Darıca Milli Eğitim Müdürlüğü hizmet binasının Risk Analizi, Acil Durum Eylem Planı ve Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimini yaptırmak için çalışmalara başladı.

egitimcilere-moral-gezisi

Eğitimcilere ‘moral’ gezisi!

Eğitimde Toplam Kalitenin Arttırılması, ekip ruhunun geliştirilmesi, kurumlar arası iş birliğini en üst seviyeye çıkararak, moral ve motivasyonunu arttırmak ve eğitimde başarı çıtasını daha üst seviyelere yükseltmek amacı ile Darıca’da görev yapan tüm okul müdürlerine yönelik olarak “Başarı Gezisi “ düzenlendi.

okul-insaatlari-son-surat-suruyor

Okul inşaatları son sürat sürüyor

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ilçede yapımı devam eden okul inşaatlarını inceleyerek çalışmalarla ilgili yetkililerden bilgiler aldı.

daricada-egitim---ogretim-yili-coskuyla-basladi

Darıca'da eğitim - öğretim yılı coşkuyla başladı

2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı “İlköğretim Haftası Törenleri " Darıca Cumhuriyet Meydanında Çelenk Sunma Töreni ile başladı.

ozel-bilge-resmen-daricada

Özel Bilge, resmen Darıca'da

Özel Bilge Eğitim Kurumları, 2013-2014 eğitim öğretim yılına yeni eğitim yerleşkesi Darıca’da, 80 eğitim çalışanı ve 700 öğrenci ile başladı.

ve-ilk-zil-bugun-caldi

Ve ilk zil bugün çaldı

2013-2014 Eğitim Öğretim yılı bugün başladı.

imam-hatipin-temeli-atildi

İmam Hatip’in temeli atıldı

24 derslikli Darıca İmam Hatip Ortaokulu inşaatının temeli önceki gün atıldı. 10 ayda bitirilmesi hedeflenen okul inşaatı, Bağlarbaşı Mahallesi Selanik Sokakta önceki gün atılan temel ile resmen başladı. Milli Eğitim Müdürlüğü binasının tam karşısında yer alan okul inşaatını ise İl Özel İdaresi yaptırıyor.

pelikan-etut-yine-pes-dogrusu-dedirtecek

Pelikan Etüt yine ‘pes doğrusu’ dedirtecek

Özel Pelikan Etüt Eğitim Merkezi 2013-2014 eğitim öğretim yılına bu Cumartesi günü saat 18.45’te, Gebze Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi’nde, veli ve öğrencilerine düzenlemiş olduğu açılış kokteyli ile yine zıpkın gibi başlayacak.

darica-egitiminde--sikinti-olmayacak

Darıca eğitiminde sıkıntı olmayacak!

2013-2014 eğitim öğretim yılı başladı. Şuana kadar kayıtlarda bir sıkıntı yaşanmadığını belirten Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Öztosun, yeni eğitim-öğretim yılı içinde açılacak olan okullar hakkında da bilgi verdi.

faik-sahenk-ortaokulu-yenileniyor

Faik Şahenk Ortaokulu yenileniyor

13 yıllık Darıca Faik Şahenk Ortaokulu’nda bakım ve onarım çalışmaları devam ediyor. Ayhan Şahenk Vakfı tarafından yapılan çalışmalar ile okul tepeden tırnağa yenileniyor.

kadrolar-degisiyor

Kadrolar değişiyor

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, ilçe Milli Eğitim Müdürlükleri’ne yapılacak olan norm atamaları için müracaatlar bugün başlıyor

secmeli-ders-artti-derslik-yetmez-oldu

Seçmeli ders arttı, derslik yetmez oldu

2013-2014 eğitim öğretim yılı için okullarda hazırlık çalışmaları sürürken, yeni dönemde uygulanacak bazı değişiklikler, okulların zaten yetersiz olan fiziki durumlarını daha da içinden çıkılmaz hale getiriyor.

yarin-egitim-ile-ilgili-toplanti-var-

Yarın eğitim ile ilgili toplantı var

12 Yıllık Zorunlu Eğitim Planlaması çerçevesinde İlçemizdeki tüm okulların dönüşümü yapıldı ve öğrenci ve öğretmen aktarımları başarı ile sonuçlandırıldı.

ozel-seymen-kocaeli-birincisi

Özel Seymen, Kocaeli birincisi

SEVİYE Belirleme Sınavı (SBS) sonuçları açıklandı, Milli Eğitim Bakanlığı iller sıralamasını açıklamadı ama okulların SBS (Seviye Belirleme Sınavı) ve OYP (Ortaöğretime Yerleştirme Puanı) sırası belli oldu.

daricanin-universite-hayali-gercek-oluyor

Darıca'nın üniversite hayali gerçek oluyor!

ÖZEL HABER - Ünlü gıda firması Ülker'in sahibi Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker'in desteklediği İstanbul Şehir Üniversitesi, 55 milyon dolar yatırımla ilçemiz Darıca'da kampüs kuruyor. İstanbul Şehir Üniversitesi'nin Darıca'daki kampüsteki hedefi, araştırma ağırlıklı üniversite olacak

oztosun-kaliyor

Öztosun kalıyor

İlimizde 6 yılını dolduran il milli eğitim müdür yardımcıları, ilçe milli eğitim müdürleri ve şube müdürleri gidiyor. Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Öztosun ise ilçemizdeki görevine devam edecek

daricanin-gururu-oldular

Darıca'nın gururu oldular

YGS'de başarılı sonuçlar alan Gebze Fem Dershanesi ve Özel Darıca Fatih Koleji Anadolu ve Fen Lisesi öğrencileri, LYS'de de başarılı sonuçlar aldı.

yeni-yapilacak-okullarla-daha-basarili-yarinlara

YENİ YAPILACAK OKULLARLA DAHA BAŞARILI YARINLARA!

Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Öztosun, Yeni Eğitim Öğretim yılında, yeni yapılacak okullarla başarının daha yüksek boyutlarda olacağını belirtti.

daricaya-onemli-mesajlar

Darıca’ya önemli mesajlar!

Darıca ve Gebze eğitimde marka olma yolunda hızlı adımlarla ilerliyor. AK Parti Kocaeli milletvekili Fikri Işık eğitimle ilgili olarak gazetemiz aracılığıyla Darıca'ya önemli mesajlar verdi.

gebze-universitesinden-donus-yok

Gebze Üniversitesi’nden dönüş yok

AK Parti Kocaeli Milletvekili M. Ali Okur, Gebze Üniversitesi’nden geri dönüşün asla söz konusu olmadığını belirtti.