otan yapı
darıca gazetesi
thkdan-gazetemize-ziyaret gtu-antarktikaya-ilk-defa-arastirmaci-gonderiyor darica-bilgi-evlerinde-veli-toplantilari-suruyor bahcesehir-kolejinden-en-anlamli-bagis cayirovada-kiyasiya-yaristilar gtude-tasarli-seyler-sergisi-duzenlendi darica-bilgi-evlerinden-egitime-dev-katki gtunun-ar-ge-projeleri-girisime-donustu daricada-egitim-programi-duzenlendi neset-yalcin-anadolu-lisesi-baskanlari-agirladi

Yaklaşık olarak 4 ay önce Kazım Yıldız’ın atanmasıyla faaliyetlerine başlayan ve daha sonra kongresi yapılan Türk Hava Kurumu Darıca Şubesi’nin hizmet binasının resmi açılışı

Türkiye’nin Antarktika’da bilim üssü kurma çalışmalarına katkı sağlamak adına uluslararası işbirlikleri kapsamında Gebze Teknik Üniversitesi(GTÜ) Antarktika’ya araştırmacı

Darıca Belediyesi eğitim hizmetlerine ara vermeden devam ederken, Bilgi Evleri’nde ise velilere yönelik eğitim, değerlendirme ve bilgilendirme toplantıları yapılıyor.

Bahçeşehir Koleji Darıca Kampüsü, Okul Aile Birliği Yönetimiyle birlikte anlamlı bir projenin altına imza atarak Darıca’da bulunan 60. Yıl Ortaokulu’nda bir kütüphane açtı.

Çayırova Belediyesi Bilgievleri arasında düzenlenen Türkçe, ingilizce, fen, matematik, sosyal bilgiler, genel kültür ve mental aritmetik branşlarında gerçekleşen bilgi yarışmasının

“Tasarlı Şeyler - Mimarlık Fakültesi Bütünleşik Eğitim Birinci Yarıyıl Çalışmaları" Sergisi, 25 - 29 Aralık 2017'de Gebze Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nde düzenlendi.

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak bu yıl 505 öğrencinin kayıt yaptırdığı Darıca Belediyesi Bilgi Evleri üniversite hazırlık kurslarını ziyaret ederek öğrencilerle bir

GTÜ TTO ile yola çıkan öğrencilerimiz AR-GE projelerini girişime dönüştürecek destekleri alarak şirketlerini kurdular.

Kocaeli Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kocaeli Çevre Koruma Vakfı işbirliğinde Kocaeli'de bulunan Okul yöneticilerine Hizmet Içi Eğitimi verildi.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Darıca Neşet Yalçın Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti.

turkiyede-bir-ilki-pelikan-baslatti

Türkiye'de bir ilki Pelikan başlattı!

Gebze ve Darıca Faaliyet gösteren Pelikan Etüt Merkezi’nin Kurucu Müdürü Gülay Körükmez, ‘Hızlı Öğrenme Tekniği’ adlı altında Singapur’dan getirdiği 3G ABACUS sistemini kamuoyuna tanıttı.

calistay-bizsiz-yapildi

Çalıştay, bizsiz yapıldı!

Gebze bölgesinin davet edilmediği ve eğitim sorunlarının masaya yatırıldığı çalıştayda konuşan Vali Ercan Topaca, “Geçen yıl 8 bin 916 öğretmen derse girmemiş, 58 bin 496 saat boş ders geçmiş.

seymende-yeni-donem-heyecani

Seymen'de yeni dönem heyecanı

Kuruma yeni katılan personelin tanıtımı ile başlayan program okul idarecilerinin bölümleri ile ilgili genel açıklamaları öğretmen ön görüleri ile devam etti.

darica-farkini-gosterdi

Darıca farkını gösterdi

LYS'de ilçemiz Darıca, Kocaeli'nin en başarılı ilçeleri arasına girerek, birinci oldu

lysde-darica-farki

LYS’de Darıca farkı

LYS- MF türünde alınan 74’üncülüğün ardından liselerin başarısızlık nedenlerini araştırmak üzere Vali Ercan Topaca’nın ev sahipliğinde 28-29 Ağustos tarihlerinde“LYS Çalıştayı” yapılacak.

anadolu-liselerinin-kontenjanlari-doldu

Anadolu Liselerinin kontenjanları doldu!

SBS’de tercih süreci başlar başlamaz Anadolu liselerinin kontenjanı tamamen doldu. 13 bin 240 öğrenci Anadolu liselerine yerleşti

dershaneler-kapatiliyor

Dershaneler kapatılıyor

Bilim ve Teknoloji Yüksek Kurulu'nda kurmaylarına dershanelerin kapatılması konusunda hangi aşamaya gelindiğini soran Erdoğan Çalışmanızı bir an önce tamamlayın talimatı verdi.

ilk-harc-atildi

İlk harç atıldı!

Geçtiğimiz yıl protokolü imzalanan Darıca Anadolu İmam Hatip Lisesi ilk harcına kavuştu.

basarisiz-mudurler-gorevden-alinacak

Başarısız müdürler görevden alınacak!

Kocaeli ilköğretim düzeyinde başarılı olmasına rağmen, Lisede başarı seviyesi geriliyor. Vali Ercan Topaca yeni dönemden itibaren başarısız Lise Müdürlerine müsamaha göstermeyecek.

yaz-kuran-kurslarina-veda

Yaz Kur’an kurslarına veda

Kocaeli İl Müftülüğü ile İlçe Müftülükleri’nin ortaklaşa düzenlediği Yaz Kur’an Kursları’nın kapanış finali yapıldı.

darica-egitim-sehri-olacak

Darıca eğitim şehri olacak!

Ak Parti Kocaeli Milletvekili TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu üyesi Fikri Işık Darıca’da devam eden eğitim yatırımlarını ve okulları gezdi.

daricaya-iki-fakulte-geliyor

Darıca’ya iki fakülte geliyor!

AK Parti milletvekilleri tarafından Gebze Bilim ve Teknoloji Üniversitesi adı altında AK Parti Grubu’na sunulan kanun teklifi için geri sayım başladı. Ekim ayında yasalaşması beklenen üniversitenin iki fakültesinin Darıca’ya yapılması planlanıyor.

doktor-olmak-isteyenlerin-yeni-adresi-macaristan

Doktor olmak isteyenlerin yeni adresi Macaristan!

Türkiye’de Tıp, Eczacılık ve Diş Hekimliği okumak isteyip de bu ideallerini gerçekleştiremeyen öğrenciler dünyaca ünlü Macaristan üniversitelerini tercih ediyor.

egitim-dede-kredi-cekip-8-okulu-yapti

Eğitim dede kredi çekip 8. okulu yaptı

Ereğli’de 83 yaşındaki hayırsever İbrahim İzmirlioğlu, finans şirketindeki 200 bin lirasını alamayınca devlet desteğiyle yaptırdığı fen lisesi için bankadan kredi çekti. Ereğli’de küçük bir dükkanda esnaflık yapan 1 çocuk babası İzmirlioğlu, iş hayatı süresince tasarruflarıyla ilçede 7 okul ile 1 huzurevi inşa ettirdi.

birinci-siniflara-yardimci-ders-materyali-ucretsiz-dagitilacak

Birinci sınıflara yardımcı ders materyali ücretsiz dağıtılacak

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), bu eğitim yılında geçerli olmak üzere, ilkokul 1. sınıf öğrencilerine ücretsiz ders kitabının yanında yardımcı ders materyalleri de dağıtacak.

ogrenci-disiplin-yonetmeligi-sil-bastan

Öğrenci Disiplin Yönetmeliği sil baştan

YÖK, 12 Eylül döneminde hazırlanan ve o dönemin izlerini taşıyan “Yükseköğretim Kurumları Öğrenci Disiplin Yönetmeliği”ni yürürlükten kaldırdı.

mebten-flas-aciklama

MEB'ten flaş açıklama

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), ortaöğretim kurumlarındaki öğrencilerin öğrenim gördükleri sınıfta başarısız oldukları en fazla 4 dersten sınava girebilmelerine imkan tanıdı

universiteye-giris-sistemi-degisiyor

Üniversiteye giriş sistemi değişiyor

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, dün düzenlenen Bilim ve Teknoloji Yüksek Kurulu’nda (BTYK) üniversiteye giriş sisteminin yeniden yapılandırılması kararının alındığını bildirdi.