hakan höbek
darica-fen-lisesi-ilk-mezunlarini-verdi gebze-uydusu-abdde-firlatildi pismaniye-yapim-kursu-acildi pismaniye-yapim-kursu-acildi aslan-cimento-temlde-mezuniyet-coskusu daricada-karne-sevinci deniz-yildizlarindan-buyuk-basari ogrenciler-emeklerini-sergiyle-gorucuye-cikardi 100-yil-ataturk-ortaokulu-ogrencileri-mest-etti neset-yalcin-ortaokulundan-muhtesem-sergi

Darıca Fen Lisesi’nde düzenlenen mezuniyet töreninde öğrenci ve veliler mezuniyet sevinci yaşarken, okul birincisi Buse Anar mezuniyet kütüğüne plaket çaktı.

GTÜ öğrencileri ABD’de düzenlenen “CanSat Competition” Model Uydu Yarışması’nda ülkemizi ve GTÜ’yü başarı ile temsil ettiler.

İstihdama yönelik açtığı kurslarla adından söz ettiren KO-MEK Pişmaniye Yapım Kursu açarak bu alanda ihtiyaç duyulan yetişmiş elaman açığını kapatmayı hedefliyor.

İstihdama yönelik açtığı kurslarla adından söz ettiren KO-MEK Pişmaniye Yapım Kursu açarak bu alanda ihtiyaç duyulan yetişmiş elaman açığını kapatmayı hedefliyor.

Darıca Aslan Çimento Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi düzenlediği mezuniyet töreni ve iftar programı kapsamında öğrencilerle birlikte iftarını açtı.

2017-2018 Eğitim Öğretim yılı sona erdi. Darıca da 43 bin 923 öğrenci 2 bin 536 öğretmen karne dağıtım töreninin ardından 3 aylık tatile girdi.

Darıca Kaymakamı Ömer Karaman, Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Kurumu (TÜBİTAK) işbirliğinde Sivas’ta düzenlenen 12. Uluslararası MEB Robot Yarışmasında

Sergideki bütün projeler öğrencilerin hayal gücü ve yaratıcılığını ortaya koyduğu somut çıktılar olarak sunuldu. Okul ayrıca Dünya çapında maker hareketinin öncülüğünü

Darıca 100. Yıl Atatürk Ortaokulu öğrencilerinin sene boyunca yaptıkları çalışmalar okul sergi salonunda sanatseverler ile buluştu.

Darıca Neşet Yalçın Ortaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan Görsel Sanatlar ve Teknoloji Tasarım etkinliklerinin yer aldığı sergi açıldı

seymenden-turku-keyfi

Seymen'den türkü keyfi

Özel Seymen Darıca Eğitim Kurumları idareci, öğretmen, veli ve öğrencilerden oluşan Türk Halk Müziği Korosu ile unutulmaz bir gece yaşattılar.

sureyya-yalcin-isvece-gitti

Süreyya Yalçın İsveç'e gitti!

Avrupa Birliği Comenius Okul Ortaklıkları kapsamında Darıca Süreyya Yalçın Ortaokulu Müdürü Yüzer Sel , 4 Öğretmen ve 22 öğrenci iki hafta kalacakları İsveç'e seyahat ettiler.

genclik-soleni-siirlerle-son-buldu

Gençlik şöleni şiirlerle son buldu

Darıca’da bir haftadır değişik etkinliklerle devam eden Gençlik Haftası sahil amfi tiyatroda yapılan şiir şöleni ve madalya töreni ile son buldu.

15-bin-aileye-aninda-ulasiyor-

15 bin aileye anında ulaşıyor!

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Darıca Bilgi Evlerinde yaptığı çalışmalarla velilerin gönlünü kazanıyor.

portekizi-fethettiler

Portekiz’i fethettiler!

Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arafından yürütülen ve Avrupa Birliği Hayat Boyu Öğrenme Programı tarafından desteklenen Leonardo Da Vinci Ortaklık Projemiz kapsamında ( FESTEVET) Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Öztosun ve ekibi, Portekiz’in Quimbra- Lousa kentine gitti

muhtesem-gosteri

Muhteşem gösteri!

Psikolojik Danışman Zeliha Umut Şimşek’in sahipliğini yaptığı Zeytin Kreş Gündüz Bakımevi ve Çocuk Kulübü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle, Darıca Faik Şahenk Ortaokulu’nda bir gösteri sundu.

bu-okulda-neler-oluyor

Bu okulda neler oluyor?

Darıca Deniz Yıldızları Meslek Lisesi’nde son günlerde yaşanan bazı olaylar öğretmenler, öğrenciler ve velilerin huzurunu bozdu.

daricaya-3-yeni-ilkokul-

Darıca'ya 3 yeni ilkokul

Kocaeli İl Özel İdaresi tarafından Darıca´da yaptırılacak üç ilkokul için ihale yapıldığı bildirildi.

imam-hatip-lisesini-artik-devlet-yapacak

İmam Hatip Lisesi'ni artık devlet yapacak!

Başbakanlığın yeni yönetmeliğinden sonra Darıca İmam Hatip Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından yapılan Darıca İmam Hatip Lisesi’ni devlet yapacak.

ygsde-darica-basarisi

YGS'de Darıca başarısı!

Darıcalı öğrenciler, YGS sınavında Kocaeli'de ikinci oldu

guclerini-birlestirdiler

Güçlerini birleştirdiler!

Zeytin Kreş Gündüz Bakımevi ve Çocuk Kulübü Sahibi Psikolojik Danışman Zeliha Şimşek ile Pelikan Etüt Eğitim Merkezi sahibi eğitimci Gülay Körükmez 3G Abaküs Mental Aritmektik üzerine Darıca’da çözüm ortaklığını gerçekleştirdiler.

okumak-gibisi-var-mi

Okumak gibisi var mı?

“Vapurda kitap okuma şenliğinin” ikincisi geçtiğimiz gün Eskihisar – Topçular arasında sefer yapan araba vapurunda İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli’nin ve Servet Yalçın Ortaokulu’ndan 70 kişilik öğretmen ve öğrenci grubunun katılımı ile gerçekleşti.

guvenli-egitim

Güvenli eğitim!

İlçe olduktan sonra eğitimde büyük bir gelişme kaydeden Darıca, yine örnek bir projeye imza attı.

vapurda-kitap-okudular

Vapurda kitap okudular!

Darıcalı öğrenciler dün Eskihisar – Topçular arasında sefer yapan araba vapurunda “VAPURDA OKUMA ŞENLİĞİ”ni gerçekleştirdi.

22-universite-seymende-bulustu-

22 Üniversite Seymen’de buluştu

Özel Seymen Koleji 30’uncu yılı dolayısıyla, “Üniversiteler Darıca’da buluşuyor Üniversite Tanıtım Günleri” düzenledi. 22 üniversitenin katıldığı tanıtım günleri Darıca Kapalı Spor salonunda yapıldı.

fatih-kolejinin-buyuk-gururu

Fatih Koleji’nin büyük gururu!

Yüksek Öğrenime Giriş Sınavı’nda (YGS) açıklanan sonuçlara göre Gebze şampiyonları Fatih Koleji’nden çıktı.

daricada-liseler-birbirleriyle-yaristi

Darıca’da liseler birbirleriyle yarıştı

Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Bahar Şenlikleri" kapsamında Darıca'daki 11 Lise arasında Bilgi yarışması yapıldı. Yarışmaya çok iyi başlayan Özel Fatih Fen Lisesi birinci oldu.

babasinin-oglu

Babasının oğlu!

Farabi Devlet Hastanesi'nin başarılı Başhekimi Ayhan Aktaş'ın oğlu Ahmet Alparslan Aktaş, Türkiye 266’ncısı, Kocaeli 2.cisi oldu.

universiteler-daricada-bulusuyor

Üniversiteler, Darıca'da buluşuyor!

Özel Seymen Eğitim Kurumları, Darıca’daki tüm okullara yönelik olarak “Üniversite Tanıtım Günü” 11 Nisan 2013 Perşembe günü saat 09.30’da Darıca Kapalı Spor Salonunda gerçekleşecek.

en-kisa-zamanda-en-tepede-olacagiz

En kısa zamanda en tepede olacağız!

Kocaeli il Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan il başarı tespit ve YGS deneme sınavı sonuçları geçtiğimiz gün açıklanmış, Darıcalı öğrenciler bu sınavda dördüncü olmuştu.