otan yapı
darıca gazetesi
thkdan-gazetemize-ziyaret gtu-antarktikaya-ilk-defa-arastirmaci-gonderiyor darica-bilgi-evlerinde-veli-toplantilari-suruyor bahcesehir-kolejinden-en-anlamli-bagis cayirovada-kiyasiya-yaristilar gtude-tasarli-seyler-sergisi-duzenlendi darica-bilgi-evlerinden-egitime-dev-katki gtunun-ar-ge-projeleri-girisime-donustu daricada-egitim-programi-duzenlendi neset-yalcin-anadolu-lisesi-baskanlari-agirladi

Yaklaşık olarak 4 ay önce Kazım Yıldız’ın atanmasıyla faaliyetlerine başlayan ve daha sonra kongresi yapılan Türk Hava Kurumu Darıca Şubesi’nin hizmet binasının resmi açılışı

Türkiye’nin Antarktika’da bilim üssü kurma çalışmalarına katkı sağlamak adına uluslararası işbirlikleri kapsamında Gebze Teknik Üniversitesi(GTÜ) Antarktika’ya araştırmacı

Darıca Belediyesi eğitim hizmetlerine ara vermeden devam ederken, Bilgi Evleri’nde ise velilere yönelik eğitim, değerlendirme ve bilgilendirme toplantıları yapılıyor.

Bahçeşehir Koleji Darıca Kampüsü, Okul Aile Birliği Yönetimiyle birlikte anlamlı bir projenin altına imza atarak Darıca’da bulunan 60. Yıl Ortaokulu’nda bir kütüphane açtı.

Çayırova Belediyesi Bilgievleri arasında düzenlenen Türkçe, ingilizce, fen, matematik, sosyal bilgiler, genel kültür ve mental aritmetik branşlarında gerçekleşen bilgi yarışmasının

“Tasarlı Şeyler - Mimarlık Fakültesi Bütünleşik Eğitim Birinci Yarıyıl Çalışmaları" Sergisi, 25 - 29 Aralık 2017'de Gebze Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nde düzenlendi.

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak bu yıl 505 öğrencinin kayıt yaptırdığı Darıca Belediyesi Bilgi Evleri üniversite hazırlık kurslarını ziyaret ederek öğrencilerle bir

GTÜ TTO ile yola çıkan öğrencilerimiz AR-GE projelerini girişime dönüştürecek destekleri alarak şirketlerini kurdular.

Kocaeli Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kocaeli Çevre Koruma Vakfı işbirliğinde Kocaeli'de bulunan Okul yöneticilerine Hizmet Içi Eğitimi verildi.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Darıca Neşet Yalçın Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti.

41-universite-daricada-ogrencilerle-bulusacak

41 Üniversite Darıca'da öğrencilerle buluşacak

Özel Darıca Final Eğitim Kurumları tarafından düzenlenen ’41 Üniversite Darıca’da buluşuyor’ organizasyonu 15 Aralık Cuma günü 09.30 ile 16.00 saatleri arasında Darıca Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleşecek.

gtu-ye-arastirma-tesvik-odulu

GTÜ ‘ye Araştırma teşvik ödülü

Gebze Teknik Üniversitesi Biyomühendislik Bölüm Başkanı Doç Dr. Tunahan Çakır ODTÜ Prof. Dr. Mustafa N. Parlar Eğitim ve Araştırma Vakfı tarafından verilen "Araştırma Teşvik Ödülü" nü almaya hak kazandı. 

duragin-sesi-projesi-yeniliklerle-duraklarda

Durağın sesi projesi yeniliklerle duraklarda

Darıca Mustafa Kemal İlkokulu'nun geçen yıl başlattığı ve dün 7. kez duraklar ve durakta bekleyenlerle buluşan “Durağın Sesi Projesi” hız kesmeden devam ediyor.

baglarbasi-ortaokuluna-spor-salonu

Bağlarbaşı Ortaokulu'na Spor Salonu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Darıca Bağlarbaşı Ortaokulu için spor salonu inşa edecek.

-kosker-turkiye--birincilerini-agirladi

Köşker, Türkiye birincilerini ağırladı

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Konya Akşehir’de düzenlenen Nasrettin Hoca Fıkra Canlandırma Yarışması’nda Türkiye birinci olan Gebze Emlak Konutları Ortaokulu Grup Turkuaz’ın oyuncu öğrencilerini ağırladı.

daricali-minik-ogrenciler-armaneri-agirladi

Darıcalı minik öğrenciler, Armaner'i ağırladı

Barış İlkokulu 4. Sınıf öğrencileri, ülkemizin ilk Bayan İlahiyat Profesörü Neda Armaner’i ağırladılar.

darica-protokolu-mavi-basamaki-ziyaret-etti

Darıca protokolü, Mavi Basamak'ı ziyaret etti

Darıca’da faaliyetlerini sürdüren Mavi Basamak Anaokulu öğrencileri öğretmenler günü etkinlilerinin bir benzerini kendi kurumlarında gerçekleştirdiler.

darica-finalden-vanda-protokol-ziyaretleri

Darıca Final'den Van'da protokol ziyaretleri

Darıca Final Okullarının yönetim kurulu üyeleri İsmail Ramazanoğlu, Murat Berivan Zengin,Okul kurucu temsilcisi ve Genel müdürü Murat Kaya ''Kardeş Okul'' projesi kapsamında Van’ın Tuşba ilçesine gittiler. Tuşba Halkı İlkokulu’na destek amaçlı çeşitli malzemeler teslim edildi daha sonra ise protokol ziyaretleri gerçekleştirildi.

midekona-gtulu-baskan

MİDEKON’a GTÜ’lü başkan

GTÜ Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nilay Coşgun Mimarlık Fakülteleri Dekanlar Konseyi Yönetim Kurulu Başkanı oldu.

darica-finalden-seminer

Darıca Final’den seminer

Darıca Final Eğitim Kurumları’nda velilere yönelik olarak ikincisi düzenlenen seminer ve toplantıya yoğun ilgi oldu

bilisim-fuari-ogrencileri-agirladi

Bilişim Fuarı öğrencileri ağırladı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Bilişim Fuarı, Kocaelililerin yanı sıra il dışından gelen öğrencilerin de ilgi odağı oldu. Bilişim ve iletişim teknolojilerinin bir araya geldiği fuarı; Sapanca, Düzce ve İstanbul’dan gelen çok sayıda öğrenci ziyaret etti.

darica-bahcesehir-kolejinden-onemli-proje

Darıca Bahçeşehir Koleji'nden önemli proje

Bahçeşehir Koleji Darıca Kampüsü öğrencileri, sokak hayvanlarına duyarlılık göstererek anlamlı bir sosyal sorumluluk projesine imza attı. Öğrencilerin, sokak hayvanları için başlattığı mama kampanyası okulda yoğun ilgi gördü.

darica-finalden-vana-gonul-koprusu

Darıca Final'den Van'a Gönül Köprüsü

Darıca Final Eğitim Kurumları yeni bir sosyal sorumluluk projesine öncülük ediyor.

darica-namik-kemal-avrupanin-baskentinde

DARICA NAMIK KEMAL AVRUPA’NIN BAŞKENTİNDE

İlçemizin AB projelerinde adından sıkça söz ettiren Darıca Namık Kemal İlkokulu geçtiğimiz günlerde Avrupa’nın ve Belçika’nın başkenti Brüksel’e gitti.

milli-egitim-mudurleri-dilovasinda-toplandi

Milli Eğitim Müdürleri Dilovası’nda toplandı

Kocaeli’de her ay düzenli olarak yapılan  İlçe Milli Eğitim Müdürleri toplantısı bu kez  Dilovası’nda  İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Balay’ın ev sahipliğinde yapıldı.

nazerde-egitimler-basladi

NAZER'de eğitimler başladı

Çalışanlarına yönelik eğitimlerine önem veren Nazer Otomotiv'de 2018 yılı eğitimleri başladı. 

istasyonda-parliyor

İstasyon'da parlıyor

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker tarafından İstasyon Mahallesine kazandırılan Bilim Sanat Merkezi; birçok branşta verdiği eğitimler ve düzenlenen aktivitelerle bölgenin kültür, bilim ve sanat merkezi haline geldi.  

barista-yasaklama-degil-guvenlik-var

Barış’ta “Yasaklama” değil “Güvenlik” var

Darıca Barış Ortaokulu’nda kimi çevrelerin kantinle ilişkilendirip “Yasaklama” ve “Okul Hapsi” diye adlandırdığı önlemlerin yasakla ilgisi olmadığı, öğrenci güvenliğini ön planda tuttuğu belirtildi.

darica-bilgi-evleri-universiteye-hazirliyor

Darıca Bilgi Evleri, üniversiteye hazırlıyor

Darıca Belediyesi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren bilgi evleri, üniversite hazırlık kursları ile bir yandan öğrencilere etüt desteği sağlarken, diğer yandan da ailelerin bütçelerine katkı sağıyor.

avrupali-egitimciler-daricaya-geldi

Avrupalı eğitimciler, Darıca'ya geldi

Darıca’nın gözde eğitim kurumlarından birisi olan Kazım Karabekir Anaokulu geçtiğimiz hafta Avrupa’dan gelen öğrencileri ağırladı.