islam-ve-bilim-gtude-konusuldu istanbuldaki-100-bin-ogrenci-daricaya-gelecek yeni-nesil-gazetecilik-kursu-basliyor darica-mustafa-kemal-ilkokulundan-egitimde-yenilikci-projeler aferin-size-cocuklar gtu-mimarlik-fakultesi-colonasi-agirladi minik-dostlarini-unutmadilar hospitalpark-hastanesinden-meme-kanseri-uyarisi siralar-yenilendi gtu-akademisyenleri-bestepede

Gebze Teknik Üniversitesi’nde yapılan çalıştayda “İslam ve Bilim” kavramları ulusal ve uluslararası akademisyenler tarafından çok yönlü olarak konuşuldu.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı Genel Müdür arasında ‘Adım Adım Doğa İşbirliği Protokolü’ imzalandı.

TRT Genel Müdür Yardımcısı Erkan Durdu (sağda) ile Anadolu Ajansı Eski Genel ve Yeniş Şafak Gazeteci Yazarı Kemal Öztürk gibi saygın isimler de BİK Kocaeli Şube Müdürlüğü’nün

Darıca Mustafa Kemal İlkokulu öğrencileri “Eğitimde yenilikçi projeler” kapsamında okulun bahçesinde organik tarım yapıyorlar.

Faik Şahenk İlkokulu öğrencileri TEMA gönüllüsü oldular.

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) Mimarlık Fakültesi’nde düzenlenen programda Mimarlık Tarihi Profesörü Vasilios Colonas sunum gerçekleştirdi.

Darıca Ahmet Parmaksızoğlu İlkokulu öğrencileri minik dostlarına duyarsız kalmadılar

Hospitalpark Darıca Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Turgut Çamkıran, 1-31 Ekim Meme Kanseri Bilinçlendirme Ayı dolayısıyla Meme kanserin hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Darıca’da okulların ihtiyacı olan öğrenci sıra ve masaları yenilendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifi ile gerçekleşen akademik yıl açılışına GTÜ Rektörü Prof. Dr. Muhammed Hasan Aslan ve öğretim üyeleri katıldı.

iik-hastasi-genc-azmi-sayesinde-hukuk-fakultesini-kazandi

İik hastası genç, azmi sayesinde Hukuk Fakültesi’ni kazandı

Darıca'da yaşayan ve henüz 8 yaşındayken yakalandığı İlik Yetmezliği hastalığı nedeniyle zor günler geçiren, bu nedenle de okuluna 3 yıl ara vermek zorunda kalan 21 yaşındaki Ömer Çiftçi, azmi sayesinde Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Hukuk Fakültesine girmeye hak kazandı.

gtude-kayitlar-basladi

GTÜ’de kayıtlar başladı

ÖSYM’nin açıkladığı yerleştirme sonuçlarının ardından yeni haftayla beraber, taze üniversitelilerin de heyecan kayıtları başladı.

daricada-egitim-planlamasi

Darıca’da eğitim planlaması!

Darıca Milli Eğitim Müdürü İsmail Oğuz, 2018-2019 Egitim- Öğretim yılının ilk günü Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un Yeni döneme ait paradigmaların ipuçlarını verdiği konuşmasını Darıca Şehit Edip Zengin Anadolu Lisesi’nde öğretmenlerle birlikte dinledi.

gtulu-ogrencilere-buyuk-destek

GTÜ’lü öğrencilere büyük destek!

Biyoteknoloji Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Işıl Kurnaz’ın danışmanı olduğu Biyoteknoloji Doktora öğrencisi Oya Arı Uyar ve GTÜ Biyoteknoloji Enstitüsü doktora öğrencisi Gül Banu Aydın TÜBİTAK, Bireysel Genç Girişim(BİGG) Teknogirisim Sermayesi Desteği Programı 2018 yılı çağrısı 1. Dönemi kapsamında destek almaya hak kazandılar.

daricali-ogretmenlere-markadan-destek

Darıcalı öğretmenlere MARKA’dan destek!

Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü projesi olan ‘Öğretmenlere Robotik Ve Kodlama Eğitimi’ Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’ndan (MARKA) destek almaya hak kazandı.

daricaya-2-yeni-okul-yapilacak

Darıca’ya 2 yeni okul yapılacak

Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Darıca’ya 2 yeni okul yapılması için okul ihalelerini gerçekleştirildi.

daricaya-dev-spor-salonu

Darıca’ya dev spor salonu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Darıca’da inşa edilecek spor salonunun çalışmalarını başlatıyor.

konservatuvar-yetenek-sinavi-basvurulari-basliyor

Konservatuvar Yetenek Sınavı Başvuruları Başlıyor

Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı’na giriş için yetenek sınavı başvuruları 27 Ağustos-13 Eylül tarihlerinde başlıyor

yildirimin-ismi-gtude-yasayacak

Yıldırım’ın ismi GTÜ’de yaşayacak

GTÜ ve Yılport Konteyner Terminali ve Liman İşletilmeleri A.Ş. arasında Gebze Teknik Üniversitesi Mehmet Yıldırım Yılport Eğitim Kampüsü Protokolü imzalandı.

gtu-universite-tercih-doneminde-destek-oluyor

GTÜ, Üniversite tercih döneminde destek oluyor

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) tarafından üniversite tercih maratonunda aday öğrencilere doğru tercih yapmaları için destek olunuyor. 

gtu-standina-yogun-ilgi

GTÜ Standına yoğun ilgi

Harbiye Lütfi Kırdar Kongre Merkezinde düzenlenen üniversite tercih fuarında öğrenciler Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) standına yoğun ilgi gösterdi.

gtu-tanitim-gunleri-basladi

GTÜ tanıtım günleri başladı

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) tanıtım günleri başladı. GTÜ Rektörü Aslan, “14 Ağustos Tarihlerine kadar (haftasonları da dahil) biz kampüste sizleri bekliyor olacağız. Tanıtım günleri boyunca Tavşantepe Metro İstasyonu’ndan üniversitemize ücretsiz servis imkanımız da var.” dedi.

karaosmanoglu-gtu-kentimizin-gururudur

Karaosmanoğlu, “GTÜ, kentimizin gururudur”

Başkan Karaosmanoğlu, Gebze Teknik Üniversitesi Rektörlüğü’ne atanan Prof. Dr. Muhammed Hasan Aslan’a iadeyi ziyaret gerçekleştirdi. Birliktelikte üniversitelerin kentte kattığı değerlerin yanı sıra ülkenin gelişimine dönük genç enerjinin doğru alanlara yönlendirilmesinin önemine de değinildi.

gtu-a-plus-universiteler-arasinda-gosterildi

GTÜ A Plus Üniversiteler arasında gösterildi

ÜniAr tarafından yayınlanan Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırması (TÜMA) 2018 raporuna göre; 26 binin üzerinde öğrenciden veri toplanarak yapılan araştırmada Gebze Teknik Üniversitesi devlet üniversiteleri sıralamasında ilk 5 içinde yer alarak A Plus Üniversiteler arasında gösterildi.

yesilligin-farkindaligi-icin-daricada-bulustular

Yeşilliğin Farkındalığı’ için Darıca’da buluştular!

Portekiz, Bulgaristan, Slovenya, İspanya, Romanya’dan gelen yabancı vatandaşlar Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde buluştu.

gtude-mezuniyet-heyecani

GTÜ’de mezuniyet heyecanı!

GTÜ 2017-2018 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni coşku ve heyecanla gerçekleştirildi. Kampüste yapılan törende Gebze Belediye Başkan Vekili Nilay Ayran lisansüstü diplomasını alırken, GTÜ mezunu öğrenciye sahnede evlilik teklifi yapıldı.

gtu-iranli-profesorleri-agirladi

GTÜ İranlı profesörleri ağırladı

GTÜ, bilimsel ve teknolojik iş birliktelikleri çerçevesinde Tebriz Üniversitesi ve Sharif Teknik Üniversitesi rektör ve öğretim üyelerini ağırladı.

darica-milli-egitime-yeni-sube-muduru

Darıca Milli Eğitim’e yeni şube müdürü!

Silivri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde 4 yılı aşkın süredir başarıyla Şube Müdürlüğü görevi yapan Mehmet Şen, Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü´ne atandı.

daricadaki-suriyelerin-egitimini-cok-begendiler

Darıca'daki Suriyelerin eğitimini çok beğendiler!

İlçemizin Erasmus projelerinde önde gelen okullarından Darıca Namık Kemal İlkokulu Bulgaristan ve Romanya’dan gelen 30 kişilik proje ortaklarını 29 – 30 Haziran tarihleri arasında ağırladı.

gtude-ikinci-infografik-sergisi-duzenlendi

GTÜ’de ikinci İnfografik Sergisi düzenlendi

Mimarlık Fakültesi’nde kentlerin infografiklerinden oluşan bir serginin ikincisi düzenlendi.