Darıca\'nn ilk ve tek günlük gazetesi
baskan-biyik-ve-milli-egitim-muduru-oguzu-ziyaret-ettiler darica-finalde-okuma-yazma-heyecani darica-final-ogrencileri-lgs-icin-abantda-kampa-girdi kastamonu-entegre-calisanlari-okullari-rengarenk-yapti gtu-bilimsel-arastirma-cagrisi-yapti bu-kolej-tamamen-ucretsiz daricali-ogrenciler-romanyadaki-ana-okullarinda-stajlarini-tamamladi avrupali-egitimciler-daricaya-geldi darica-final-ogrencilerinden-anlamli-bir-calisma gtude-duzenlenen-4-biyoinformatik--forumunda-kanser-konusuldu

Darıca Boğaziçi Teknoloji Koleji Yönetimi, Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık ve Milli Eğitim Müdürü İsmail Oğuz’u makamında ziyaret etti.

Darıca Final Okulları’nda okuma-yazma öğrenen minikler muhteşem bir şov sergiledi. Birinci sınıf öğrencilerinin eğitim yaşamlarının ilk yılında başta okuma-yazma olmak üzere

Darıca Özel final Eğitim Kurumları’nın 8. Sınıf öğrencileri LGS Sınavları’na hazırlanmak için Bolu Abant’da 4 günlük kampa girdi.

Geçtiğimiz günlerde kuruluşunun 50. yılını kutlayan Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi AŞ. Yönetimi ve çalışanları Sosyal Sorumluluk Proje kapsamında Gebze köylerindeki okullarda duvar

Gebze Teknik Üniversitesi Bilimsel Araştırma Projeleri (BAP) Komisyonu’nun kararına göre BAP çağrıları açıldı.

Sırasöğütler Mahallesi, Şehit Murat Kaya Caddesi No: 30, Darıca adresinde hizmet vermeye başlayan Boğaziçi Teknoloji Koleji’nin Eğitim Koordinatörü Nuray Küfüdür, gazetemiz Genel

Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Alanından seçilen katılımcı Darıcalı 12 öğrenci, iki ögretmen nezaretinde Nisan ayı içerisinde Romanya’daki anaokullarında stajlarını tamamlayıp

Darıca Neşet Yalçın Anadolu Lisesi, T.C Dışişleri Bakanlığı ve Türkiye Ulusal Ajansı’nın desteklediği “Daha Güvenli Okullar İçin Sıfır Siber zorbalık” başlıklı Erasmus+

Darıca’da eğitim veren Final Eğitim kurumlarında öğrenim gören öğrenciler, anlamlı bir çalışmaya daha imza attı.

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) ve PHI Tech Bioinformatics iş birliğiyle organize edilen 4. Biyoinformatik Forumu, Elektronik Mühendisliği Amfi Salonu’nda gerçekleştirildi.

gtu-batman-universitesi-ile-isbirligine-basladi

GTÜ, Batman Üniversitesi ile işbirliğine başladı

Gebze Teknik Üniversitesi ve Batman Üniversitesi arasında “Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma Projesi” kapsamında işbirliği protokolü imzalandı.

daricada-akil-ve-zeka-oyunlari-basladi

Darıca’da Akıl ve Zeka Oyunları başladı

Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Akıl ve Zeka Oyunları’nın ikincisi Bağlarbaşı Ortaokulu Spor Salonu’nda başladı.

daricali-ogrenciler-romanyaya-gitti

Darıcalı öğrenciler Romanya’ya gitti!

Ulusal Ajans Avrupa Birliği Erasmus + Mesleki Eğitim Öğrenici Hareketliliği kapsamında Darıca TOKİ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin yürüttüğü ‘’Kızlarımızın Geleceği Avrupa’da Şekilleniyor’’ isimli projenin ikinci hareketliliği Romanya’ya gerçekleştirildi.

robot-yarismalarinda-deniz-yildizlari-farki-

Robot yarışmalarında Deniz Yıldızları farkı!

Darıca Deniz Yıldızları Teknik ve Mesleki Anadolu Lisesi, Robot yarışmalarında gösterdiği performansla gururumuz oldu.

darica-baris-ortaokulundan-harika-program-

Darıca Barış Ortaokulu’ndan harika program

Darıca Barış Ortaokulu’nun düzenlediği Sanat Şöleni Adnan Menderes Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

faik-sahenk-ilkokulu-ogrencileri-su-elcileriyle-tanisti

Faik Şahenk İlkokulu öğrencileri Su Elçileri’yle tanıştı

Darıca’da su kullanımı ve suyun geri dönüşümü konusunda farkındalık yapan etkinliklere imza atan Faik Şahenk İlkokulu, yine farklı bir etkinlikle adından söz ettirdi.

geposb-yuksek-lisans-diplomasini-gtuden-aldi

GEPOSB Yüksek Lisans Diplomasını GTÜ’den aldı

GEPOSB’da faaliyet gösteren firmaların temsilcileri yüksek lisans diplomalarını GTÜ Rektörü Prof. Dr. Muhammed Hasan Aslan’ın elinden aldılar.

yaratici-ruhlar-robotlarini-gtude-yaristirdi

Yaratıcı Ruhlar Robotlarını GTÜ’de yarıştırdı

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) Robotik ve Otomasyon Kulübü (GROK) tarafından bu sene ikincisi düzenlenen ve 2 gün süren Uluslararası Gebze Teknik Üniversitesi Kelebek Robot Olimpiyatları (KelebekRO), her yaştan teknoloji meraklılarının katılımıyla GTÜ Ahmet Ayhan Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.

daricaya-gelen-erasmus-ogrencileri-gtoya-gitti

Darıca’ya gelen ERASMUS öğrencileri GTO’ya gitti

Gebze Ticaret Odası, ERASMUS öğrencilerini ağırladı. Darıca’da eğitim veren Darıca Şehit Edip Zengin Anadolu Lisesi’ne ERASMUS öğrenci değişim programı ile İtalya, Yunanistan ve Hırvatistan’dan gelen öğrenci grubu, Şehit Edip Zengin Anadolu Lisesi Müdürü Yakup Çelik ile bölgedeki faaliyetleri kapsamında Gebze Ticaret Odası’nı da ziyaret etti.

e-ticaretin-devleri-gtude-sahnede

E-Ticaret’in devleri GTÜ’de sahnede!

Gebze Teknik Üniversitesi’nin en aktif topluluklarından olan IEEE Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) Öğrenci Topluluğu, bu sene ikincisi düzenlenen E-Ticaret Zirvesi’19 etkinliğine imza attı.

nazer-otomotivden-egitime-tam-destek

Nazer Otomotiv’den eğitime tam destek!

Ford Nazer geçtiğimiz hafta sonu İstanbul Pendik Güllü Bağlar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne hibe ettiği aracı teslim etti.

gtu-yine-dunyanin-en-iyileri-arasinda-gosterildi

GTÜ yine dünyanın en iyileri arasında gösterildi

THE 2019 Dünya Üniversiteler Etki Sıralaması açıklandı. İlk kez yapılan sıralamada GTÜ kaliteli eğitimi, sanayi ilişkileri, yenilikçilik, altyapı olanakları ve girdiği ortaklıkların değerlendirildiği üç kategoride dünya sıralamasına girdi.

binlerce-kisi-necmettin-hocayi-son-yolculuguna-ugurladi

Binlerce kişi Necmettin Hoca’yı son yolculuğuna uğurladı!

Öğrencisi tarafından bıçaklanarak öldürülen Atatürk Anadolu Lisesi Müdür Başyardımcısı Necmettin Kuyucu son yolculuğuna uğurlandı

darica-finalden-otizme-farkindalik-programi

Darıca Final'den Otizme farkındalık programı!

2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü sebebiyle Darıca Final Okulları, otizme farkındalık programı gerçekleştirdi.

gtu-kalite-belgesini-yeniledi

GTÜ kalite belgesini yeniledi

ISO 9001:2015 ve ISO 10002:2014 Denetimi Kapsamında, 11-12 Mart tarihlerinde Türk Loydu tarafından gerçekleştirilen dış denetimde GTÜ'nün, kalite çalışmaları standardının gereklerini başarıyla yerine getirdiği belirlendi.

gtu-ve-pimtastan-ar-ge-isbirligi

GTÜ ve PİMTAŞ'tan Ar-Ge işbirliği

GTÜ ile PİMTAŞ A.Ş. arasında AR-GE’ye dayalı işbirliği protokolü imzalandı. Protokol ile geliştirilecek araştırmaların sanayiye katkı sağlaması ve yapılacak olan projelerde akademisyen ve öğrencilerin etkin bir şekilde yer alması hedeflendi.

gtu-kalite-belgesini-yeniledi

GTÜ kalite belgesini yeniledi

ISO 9001:2015 ve ISO 10002:2014 Denetimi Kapsamında, 11-12 Mart tarihlerinde Türk Loydu tarafından gerçekleştirilen dış denetimde GTÜ'nün, kalite çalışmaları standardının gereklerini başarıyla yerine getirdiği belirlendi.

bilim-insanlari-gen-3te-ogrencilerle-bulustu

Bilim İnsanları G.E.N. 3’te öğrencilerle buluştu

IEEE GTÜ Engineering in Medicine and Biology Society (EMBS) tarafından geleneksel G.E.N. etkinliğinin 3.sü gerçekleştirildi.

miniklerden-anlamli-ziyaret-

Miniklerden anlamlı ziyaret

Çanakkale zaferinin 104. Yılı dolasıyla Gebze Hadiye Cemre Altıntaş Anaokulu 4-b sınıfı öğrencileri ve kardeş okulları Bilecik Bozöyük Halime Hatun Anaokulu ile koordineli yürüttüğü” kutsal emanetimiz etkinliği” ile öğrenciler sıra ile evlerinde ağırladığı Türk bayrağımızı Gebze Emniyet Müdürü Murat Şeker’e takdim etti.

goksen-mustafa-yucele-vefa

Gökşen Mustafa Yücel'e vefa!

Bölgemizin tanınan ve tercih edilen okulu, Gökşen Mustafa Yücel Anadolu Lisesi Okulunu yapan hayırsever; Kroman Çelik ve Yücel Boru Şirketler Grubunun kurucusu Merhum Gökşen Mustafa Yücel in adına Kocaeli geneli matematik olimpiyatı düzenliyor.