Darıca\'nn ilk ve tek günlük gazetesi
baskan-biyik-ve-milli-egitim-muduru-oguzu-ziyaret-ettiler darica-finalde-okuma-yazma-heyecani darica-final-ogrencileri-lgs-icin-abantda-kampa-girdi kastamonu-entegre-calisanlari-okullari-rengarenk-yapti gtu-bilimsel-arastirma-cagrisi-yapti bu-kolej-tamamen-ucretsiz daricali-ogrenciler-romanyadaki-ana-okullarinda-stajlarini-tamamladi avrupali-egitimciler-daricaya-geldi darica-final-ogrencilerinden-anlamli-bir-calisma gtude-duzenlenen-4-biyoinformatik--forumunda-kanser-konusuldu

Darıca Boğaziçi Teknoloji Koleji Yönetimi, Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık ve Milli Eğitim Müdürü İsmail Oğuz’u makamında ziyaret etti.

Darıca Final Okulları’nda okuma-yazma öğrenen minikler muhteşem bir şov sergiledi. Birinci sınıf öğrencilerinin eğitim yaşamlarının ilk yılında başta okuma-yazma olmak üzere

Darıca Özel final Eğitim Kurumları’nın 8. Sınıf öğrencileri LGS Sınavları’na hazırlanmak için Bolu Abant’da 4 günlük kampa girdi.

Geçtiğimiz günlerde kuruluşunun 50. yılını kutlayan Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi AŞ. Yönetimi ve çalışanları Sosyal Sorumluluk Proje kapsamında Gebze köylerindeki okullarda duvar

Gebze Teknik Üniversitesi Bilimsel Araştırma Projeleri (BAP) Komisyonu’nun kararına göre BAP çağrıları açıldı.

Sırasöğütler Mahallesi, Şehit Murat Kaya Caddesi No: 30, Darıca adresinde hizmet vermeye başlayan Boğaziçi Teknoloji Koleji’nin Eğitim Koordinatörü Nuray Küfüdür, gazetemiz Genel

Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Alanından seçilen katılımcı Darıcalı 12 öğrenci, iki ögretmen nezaretinde Nisan ayı içerisinde Romanya’daki anaokullarında stajlarını tamamlayıp

Darıca Neşet Yalçın Anadolu Lisesi, T.C Dışişleri Bakanlığı ve Türkiye Ulusal Ajansı’nın desteklediği “Daha Güvenli Okullar İçin Sıfır Siber zorbalık” başlıklı Erasmus+

Darıca’da eğitim veren Final Eğitim kurumlarında öğrenim gören öğrenciler, anlamlı bir çalışmaya daha imza attı.

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) ve PHI Tech Bioinformatics iş birliğiyle organize edilen 4. Biyoinformatik Forumu, Elektronik Mühendisliği Amfi Salonu’nda gerçekleştirildi.

baskan-biyik-ve-milli-egitim-muduru-oguzu-ziyaret-ettiler

Başkan Bıyık ve Milli Eğitim Müdürü Oğuz’u ziyaret ettiler

Darıca Boğaziçi Teknoloji Koleji Yönetimi, Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık ve Milli Eğitim Müdürü İsmail Oğuz’u makamında ziyaret etti.

darica-finalde-okuma-yazma-heyecani

Darıca Final’de okuma-yazma heyecanı

Darıca Final Okulları’nda okuma-yazma öğrenen minikler muhteşem bir şov sergiledi. Birinci sınıf öğrencilerinin eğitim yaşamlarının ilk yılında başta okuma-yazma olmak üzere edindikleri kazanımları birbirinden güzel gösterilerle sergilediler.

darica-final-ogrencileri-lgs-icin-abantda-kampa-girdi

Darıca Final öğrencileri, LGS için Abant'da kampa girdi

Darıca Özel final Eğitim Kurumları’nın 8. Sınıf öğrencileri LGS Sınavları’na hazırlanmak için Bolu Abant’da 4 günlük kampa girdi.

kastamonu-entegre-calisanlari-okullari-rengarenk-yapti

Kastamonu Entegre çalışanları okulları rengarenk yaptı

Geçtiğimiz günlerde kuruluşunun 50. yılını kutlayan Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi AŞ. Yönetimi ve çalışanları Sosyal Sorumluluk Proje kapsamında Gebze köylerindeki okullarda duvar boyama aktivitesi gerçekleştirdi.

gtu-bilimsel-arastirma-cagrisi-yapti

GTÜ, bilimsel araştırma çağrısı yaptı

Gebze Teknik Üniversitesi Bilimsel Araştırma Projeleri (BAP) Komisyonu’nun kararına göre BAP çağrıları açıldı.

bu-kolej-tamamen-ucretsiz

Bu kolej, tamamen ücretsiz

Sırasöğütler Mahallesi, Şehit Murat Kaya Caddesi No: 30, Darıca adresinde hizmet vermeye başlayan Boğaziçi Teknoloji Koleji’nin Eğitim Koordinatörü Nuray Küfüdür, gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Erol Polat’ı ziyaret ederek kurum hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

daricali-ogrenciler-romanyadaki-ana-okullarinda-stajlarini-tamamladi

Darıcalı öğrenciler, Romanya’daki ana okullarında stajlarını tamamladı

Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Alanından seçilen katılımcı Darıcalı 12 öğrenci, iki ögretmen nezaretinde Nisan ayı içerisinde Romanya’daki anaokullarında stajlarını tamamlayıp ülkemize döndüler.

avrupali-egitimciler-daricaya-geldi

Avrupalı eğitimciler, Darıca'ya geldi

Darıca Neşet Yalçın Anadolu Lisesi, T.C Dışişleri Bakanlığı ve Türkiye Ulusal Ajansı’nın desteklediği “Daha Güvenli Okullar İçin Sıfır Siber zorbalık” başlıklı Erasmus+ KA229 projesi kapsamında Çekya, İtalya, İspanya, Romanya ve Türkiye’den öğretmenlere ev sahipliği yaptı.

darica-final-ogrencilerinden-anlamli-bir-calisma

Darıca Final öğrencilerinden anlamlı bir çalışma

Darıca’da eğitim veren Final Eğitim kurumlarında öğrenim gören öğrenciler, anlamlı bir çalışmaya daha imza attı.

gtude-duzenlenen-4-biyoinformatik--forumunda-kanser-konusuldu

GTÜ’de düzenlenen 4. Biyoinformatik Forumu’nda ‘kanser’ konuşuldu

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) ve PHI Tech Bioinformatics iş birliğiyle organize edilen 4. Biyoinformatik Forumu, Elektronik Mühendisliği Amfi Salonu’nda gerçekleştirildi.

daricali-ogrencilerin-dilekleri-yerine-geliyor

Darıcalı öğrencilerin dilekleri yerine geliyor

Sen Ne Dilersen projesi kapsamında, Darıca Ahmet Parmaksızoğlu İlkokulu 3/A sınıfı öğrencisi Yusuf Eymen Güner’in 9 katlı pasta dileği yerine getirildi.

daricali-ogrenciler-odullerini-suleyman-soyludan-aldi

Darıcalı öğrenciler ödüllerini Süleyman Soylu'dan aldı

Darıca Ressam Osman Hamdi Bey Ortaokulu öğrencileri ödüllerini İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan aldılar.

daricada-lise-ogrencilerinden-matematik-sokagi-projesi

Darıca’da lise öğrencilerinden ‘Matematik Sokağı’ projesi

Darıca’da Şehit Edip Zengin Anadolu Lisesi öğrencileri projelendirdikleri ‘Matematik Sokağı’ projesini hayata geçirdi.

daricali-izciler-yaz-kampina-hazirlaniyor

Darıcalı izciler, yaz kampına hazırlanıyor

Kocaeli Gençlik Hizmetleri Spor Kulübü' ne bağlı faaliyet yürüten Darıca Estergon İzci Ocağı, Ulusal Egemenlik haftasında yaz kampçılığına hazırlık ve milli bilincin yükseltilmesine yönelik hafta sonu kampını Yuvacık Aksığın izci evinde gerçekleştirdi. 

fen-bilimleri-olimpiyatinda-oduller-verildi

Fen Bilimleri Olimpiyatı’nda ödüller verildi

Gebze Yücel Boru Fen Lisesi tarafından Kocaeli ili genelinde ilk defa gerçekleştirilen “Fen Bilimleri Olimpiyatı” ödülleri, okulun Gökşen Mustafa Yücel Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen törenle sahiplerini buldu.

anaokulu-ogrencilerinden-dort-dortluk-performans

Anaokulu öğrencilerinden dört dörtlük performans

Darıca’da eğitim ve öğretim veren Darıca Kazım Karabekir Anaokulu yılsonu etkinliği gerçekleştirildi. Öğrenciler dört dörtlük performansları ile büyük beğeni topladı.

gtu-girisimcilik-zirvesi-5-yilinda

GTÜ Girişimcilik Zirvesi 5. yılında

GTÜ Girişimcilik Zirvesi 2019, “Dijital İnovasyon ve Girişimcilik” temasıyla 25 Nisan Perşembe günü Green Park Pendik Hotel & Convention Center’da düzenlendi. Önemli isimleri bir araya getiren GTÜ Girişimcilik Zirvesi, bu yıl da diğer yıllar da olduğu gibi yoğun ilgi gördü.

daricali-ogrencilerin-hayalleri-gercek-oldu

Darıcalı öğrencilerin hayalleri gerçek oldu!

Darıca Ahmet Parmaksızoğlu İlk Okulu yöneticileri öğrencilerinin hayallerini gerçekleştirdi.

darica-halk-egitimde-belgeler-verildi

Darıca Halk Eğitim'de belgeler verildi

Darıca Halk Eğitim Merkezi bir kursu daha bitirdi.

gtulu-ogrenciler-daricali-ogrencilere-yazilim-ve-kodlamayi-anlatti

GTÜ’lü öğrenciler, Darıcalı öğrencilere yazılım ve kodlamayı anlattı

GTÜ öğrencileri, Darıca 100. Yıl Atatürk Ortaokulu öğrencilerine Yazılım ve kullanım alanlarını anlattı, kodlamayı oyunlarla pekiştirmelerini sağladı.