Darıca\'nn ilk ve tek günlük gazetesi

Milli Eğitim Çalıştayı Darıca’da başladı

09 Ocak 2019 Çarşamba 13:41
milli-egitim-calistayi-daricada-basladi

Milli Eğitim Bakanlığının 2023 Vizyon Hedefleri" çerçevesinde "2023 Eğitim Vizyonu Çalıştayı" Darıca’da başladı.

Elite Hotel’de Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce tertip edilen, 2 gün sürecek  çalıştayda, Darıca’da 2023 eğitim vizyonunun değerlendirilmesi, eğitim uygulamaları ve yürütülecek projeler ele alındı. Moderatörlüğünü Marmara Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Ali Özdemir’in yaptığı çalıştayın açılış konuşmasını yapan Darıca Kaymakamı Ömer Karaman, bu çalıştayın ilçedeki eğitim konusunda önemli katkılarının olacağını ifade derek ; ‘’ fikirleriyle katkı sağlayan bütün katılımcılara teşekkür ediyorum.  İlçemize, ilimize ve ülkemize faydalı olması, belirlenen problemler ve çözüm önerilerinin, velilerimizi ve öğrencilerimizi daha iyi bir geleceğe taşıyacağına inanıyorum. ‘’ dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Oğuz, iki gün süren çalıştay sonunda elde edilen verilerin Milli Eğitim Bakanlığına sunulacağını söyledi. 56 öğretmenin 6 grup oluşturduğu, iki gün sürecek çalıştay sonunda oluşturulacak çalışmaları, ilçe raporu haline dönüştürülüp İl Milli Eğitim Müdürlüğüne göndereceklerini  İl Milli Eğitim Müdürlüğü de ilçe raporlarını ortak bir rapor haline getirip Milli Eğitim Bakanlığı’na sunulacağını ifade etti. 

Çalıştaya, İlçe Milli Eğitim şube müdürleri, okul müdürleri, müdür yardımcıları, öğretmenler, sendika ve okul aile birliği temsilcileri katıldı.

Haberin etiketleri:

Darıca MİLLİ eğitim, Çalıştay


Haber okunma sayısı: 397

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER