Gebze Ticaret Odası
Darıca\'nn ilk ve tek günlük gazetesi

İik hastası genç, azmi sayesinde Hukuk Fakültesi’ni kazandı

06 Eylül 2018 Perşembe 13:31
iik-hastasi-genc-azmi-sayesinde-hukuk-fakultesini-kazandi

Darıca'da yaşayan ve henüz 8 yaşındayken yakalandığı İlik Yetmezliği hastalığı nedeniyle zor günler geçiren, bu nedenle de okuluna 3 yıl ara vermek zorunda kalan 21 yaşındaki Ömer Çiftçi, azmi sayesinde Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Hukuk Fakültesine girmeye hak kazandı.

Yakalandığı Aplastik Anemi (İlik Yetmezliği) Hastalığı nedeniyle haftada bir Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kan takviyesi için gitmek zorunda kalan Ömer Çiftçi’nin Zonguldak’ta yaşayan ailesi, hastaneye yakın olması için evleri de dahil, her şeylerini satarak 10 yıl önce Darıca’ya yerleşti.

Çocukluğundan bu yana sık sık iç kanama geçirdiğini ve bu nedenle sürekli olarak kan takviyesi yapıldığı için  ortaokulda 2 yıl, lise 1. sınıfta ise 1 yıl öğrenimine ara vermek zorunda kaldığını söyleyen Ömer Çiftçi, her şeye rağmen umudunu yitirmeyip azmi sayesinde Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Hukuk Fakültesine girmeye hak kazandı.

İlik bankasına kayıtlı olan ve son zamanlarında  haftada bir hastaneye giderek kan takviyesi alan Ömer Çiftçi için donör bulunamayınca son çare olarak yarı uyumlu olan baba Mehmet Çiftçi’den bir kaç yıl önce ilik nakli yapıldı.

Ameliyatının ardından sağlık durumunda gözle görülür bir ilerleme olam Ömer Çiftçi, kan takviyesi için artık 3 ayda bir hastaneye girttiğini ve kendisini çok iyi hissettiğini söyleyerek, ‘’ Artık gitar çalıyor, spor dahi yapıyorum’’  dedi.Tedavi süresince kendisini yalnız bırakmayan meddi ve manevi her türlü yardımı esirgemeyen ailesi ile sağlığıma kavuşmam için fedakarlık örneği sergileyen Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi doktorlarından Çetin Timur’a ve ameliyatımı gerçekleştiren doktor Zafer Gülbaş hocama sonsuz teşekkür ediyorum’’ dedi

Hastalığı nedeniyle çok büyük sıkıntılar çektiğini ve okulunu yarıda bırakmak  zorunda kaldığını sözlerine ekleyen Ömer Çiftçi, gençlere de tavsiyelerde bulunarak, ne pahasına olursa olsun okullarına ara vermemeleri ve hedeflerine ulaşıncaya kadar öğrenimlerini sürdürmelerini istedi.

 

Haberin etiketleri:

Ömer Çiftçi


Haber okunma sayısı: 769

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER