Darıca\'nn ilk ve tek günlük gazetesi

‘Güvenli Okul Projesi’nde ilk eğitim Darıca’da verildi

03 Ocak 2019 Perşembe 16:32
guvenli-okul-projesinde-ilk-egitim-daricada-verildi

Kocaeli İş Sağlığı ve Güvenliği Derneği (KİSGDER) ilk projesini gerçekleştirdi. Darıca’da bir ilk okulda öğrencilere yönelik bir İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimi geçekleştiren KİSGDER eğitime katılan öğrencilerden büyük ilgi gördü. 

Kocaeli İş Sağlığı ve Güvenliği Derneği olarak ilk eğitim Darıca Namık Kemal İlkokulunda verildi.  KİSGDER eğitimlerle birlikte çocuklara kendi bakış açılarıyla güvenlik kültürü aşılanmaya hedefliyor. Eğitim sonunda öğrencilere kalıcılığının sağlanması adına eğitim katılım sertifikası ve ‘Güvenliği Okul Ekip İşidir’ sloganlı rozetler dağıtıldı. Eğitimlerde, okullarda karşılaşılabilecek acil durumlar, deprem ve yangın durumlarında davranış şekilleri, okullarda ki tehlikeler, hijyen ve güvenlik kültürü konularına değinildi. 

 

BAŞKAN TEŞEKKÜR ETTİ

KİSGDER Başkanı Abbas Musa Gökburun eğitimler sonunda ‘Bu eğitimlere çok önem veriyoruz. İşyerlerinde artan iş kazaları bizi farklı bir arayış içine soktu. İşyerlerinde çalışanların değişime yeterince açık olmasını sağlamanın en iyi yolu yarının çalışanlarına bugünden eğitim vermektir.’ açıklamalarında bulundu.KİSGDER Başkan Vekili aynı zamanda öğretmen olan İsmail Benli; ‘’Çocuklara eğitim vermek bizlere heyecan veriyor. ‘Ağaç yaşken eğilir.’ atasözünün doğruluğu tartışılmaz. Bu sebeple eğitimlere çocuklardan başlamaya karar verdik. Bu sosyal sorumluluk projesini tüm Kocaeli’de hayata geçirmek istiyoruz. ‘’ şeklinde açıklamalarda bulundu.  

Etkinliğe ayrıca Yönetim kurulu üyeleri Yusuf Dilber, Ahmet Uysal, Yunus Emre Güzeltepe, Şahin Irmak ve  Murat Gürbüz de katıldı.Haber okunma sayısı: 460

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER