Gebze Belediyesi
Akıncılar güvenlik
gtude-milli-denizalti-milden-projesini-anlattilar gtuye-cam-ar-ge-serasi-kuruluyor darica-belediyesinden-karne-senligi darica-ugurun-burs-sinavina-buyuk-ilgi- gonullu-ogrencilerden-e-kpss-kursiyerlerine-egitim-- gtude-kadina-siddete-sonsemineri-duzenlendi daricali-genc-muhendislerden-buyuk-basari yabanci-ogretmenler-yusuf-savas-ilkokulunda-agirlandi doga-kahramanlari-daricada-sahnelenecek faik-sahenkten-anlamli-etkinlik

Tersaneler Genel Müdürlüğü Gölcük Tersanesi Komutanlığı bünyesinde yer alan Milli Denizaltı Dizayn Proje Ofisi Müdürlüğü personeli tarafından MİLDEN projesi hakkında bilgilendirme

Üniversite-sanayi iş birliğinin önemli somut örneklerinden olan ve 2019’da GTÜ ve GÜBRETAŞ arasında Biyoteknoloji Enstitüsü’nün girişimleri ile imzalanan protokol ilk meyvesini

Darıca Belediyesi, 2019-2020 Eğitim Öğretim dönemi yarıyıl tatili dolayısıyla öğrenciler için Sömestr Karne Şenliği düzenliyor. Birbirinden güzel ve eğlenceli etkinliklerin yer

Türkiye genelindeki tüm Uğur Okulları’nda 11-12 Ocak 2020 tarihleri arasında planlanarak yapılan “Darıca Uğur Ortaokulları ve Anadolu Lisesi“ için müracaatlarda rekor denecek sayıya

Kocaeli Üniversitesi ve Gebze Teknik Üniversitesi son sınıf öğrencileri Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan E-KPSS kurslarında birebir eğitim veriyor.

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) İşletme Fakültesi Amfi Salonu'nda düzenlenen seminerde son zamanlarda gündemde olan kadına şiddete dikkat çekildi.

Boğaziçi Üniversitesi Yapı Kulübü tarafından her yıl düzenlenen Gayrimenkul değerlendirme ve projelendirme yarışmasında bu yıl içlerinde Darıca’da ikamet eden genç mühendis adayı

Darıca Yusuf Savaş İlkokulu, Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul edilip bütçelendirilen ve şu anda yürütülen 3 Erasmus + okul ortaklıkları projesinden biri olan 4LIFE – Eğlenceli

Sıfır Atık Projesi" seferberliğine katkı sunmak amacıyla “Doğa Kahramanları” adlı çocuk tiyatrosu Çarşamba günü saat 10.30’da Darıca Belediyesi Adnan Menderes Kültür

Yerli Malı Haftası kapsamında Darıca Faik Şahenk İlkokulu’nda düzenlenen değişik etkinliklerle öğrencilere yerli malı kullanmanın önemi anlatıldı.

gtude-milli-denizalti-milden-projesini-anlattilar

GTÜ'de Milli Denizaltı (MİLDEN) projesi’ni anlattılar

Tersaneler Genel Müdürlüğü Gölcük Tersanesi Komutanlığı bünyesinde yer alan Milli Denizaltı Dizayn Proje Ofisi Müdürlüğü personeli tarafından MİLDEN projesi hakkında bilgilendirme yapıldı.

gtuye-cam-ar-ge-serasi-kuruluyor

GTÜ’ye cam Ar-Ge serası kuruluyor

Üniversite-sanayi iş birliğinin önemli somut örneklerinden olan ve 2019’da GTÜ ve GÜBRETAŞ arasında Biyoteknoloji Enstitüsü’nün girişimleri ile imzalanan protokol ilk meyvesini verdi.

darica-belediyesinden-karne-senligi

Darıca Belediyesi’nden karne şenliği

Darıca Belediyesi, 2019-2020 Eğitim Öğretim dönemi yarıyıl tatili dolayısıyla öğrenciler için Sömestr Karne Şenliği düzenliyor. Birbirinden güzel ve eğlenceli etkinliklerin yer alacağı şenlikte öğrenciler tatil boyunca eğlenceli anlar geçirecek.

darica-ugurun-burs-sinavina-buyuk-ilgi-

Darıca Uğur'un burs sınavına büyük ilgi

Türkiye genelindeki tüm Uğur Okulları’nda 11-12 Ocak 2020 tarihleri arasında planlanarak yapılan “Darıca Uğur Ortaokulları ve Anadolu Lisesi“ için müracaatlarda rekor denecek sayıya ulaştı. Cuma günü başvuru sayısı 2000 kişiyi geçince Müraacatlar durduruldu.

gonullu-ogrencilerden-e-kpss-kursiyerlerine-egitim--

Gönüllü öğrencilerden E-KPSS kursiyerlerine eğitim

Kocaeli Üniversitesi ve Gebze Teknik Üniversitesi son sınıf öğrencileri Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan E-KPSS kurslarında birebir eğitim veriyor.

gtude-kadina-siddete-sonsemineri-duzenlendi

GTÜ'de 'Kadına şiddete son'semineri düzenlendi

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) İşletme Fakültesi Amfi Salonu'nda düzenlenen seminerde son zamanlarda gündemde olan kadına şiddete dikkat çekildi.

daricali-genc-muhendislerden-buyuk-basari

Darıcalı genç mühendislerden büyük başarı

Boğaziçi Üniversitesi Yapı Kulübü tarafından her yıl düzenlenen Gayrimenkul değerlendirme ve projelendirme yarışmasında bu yıl içlerinde Darıca’da ikamet eden genç mühendis adayı İbrahim Akın Kömürcü’nün de olduğu takım yüzlerce projenin içinden finale kalarak dördüncü olma başarısını gösterdi.

yabanci-ogretmenler-yusuf-savas-ilkokulunda-agirlandi

Yabancı öğretmenler, Yusuf Savaş İlkokulu'nda ağırlandı

Darıca Yusuf Savaş İlkokulu, Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul edilip bütçelendirilen ve şu anda yürütülen 3 Erasmus + okul ortaklıkları projesinden biri olan 4LIFE – Eğlenceli Şekilde Okuma ve Kaynaştırma adlı Erasmus + projesi faaliyetlerine başladı.

doga-kahramanlari-daricada-sahnelenecek

‘Doğa Kahramanları’ Darıca'da sahnelenecek!

Sıfır Atık Projesi" seferberliğine katkı sunmak amacıyla “Doğa Kahramanları” adlı çocuk tiyatrosu Çarşamba günü saat 10.30’da Darıca Belediyesi Adnan Menderes Kültür Merkezi’nde sahneleniyor

faik-sahenkten-anlamli-etkinlik

Faik Şahenk'ten anlamlı etkinlik

Yerli Malı Haftası kapsamında Darıca Faik Şahenk İlkokulu’nda düzenlenen değişik etkinliklerle öğrencilere yerli malı kullanmanın önemi anlatıldı.

daricali-ogrenciler-trtde-muzik-programina-katildi

Darıcalı öğrenciler, TRT'de müzik programına katıldı

Darıca Barış İlkokulu Gören Eller Sınıfı ile Trt Müzik ekranlarında yayınlanan “Engelsiz Sahne” müzik programına konuk oldular.

gtu-ogrencileri-mehmetin-hayallerine-dokundu

GTÜ Öğrencileri Mehmet’in hayallerine dokundu

Bir çocuğun hayali ile teknolojiyi buluşturan IEEE Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) Öğrenci Topluluğu Kastamonu’da yaşayan 14 yaşındaki Mehmet’e mekanik bir el tasarladı.

gtulu-akademisyenlere-odul

GTÜ'lü akademisyenlere ödül

ODTÜ Prof. Dr. Mustafa Parlar Vakfı 2019 Yılı Ödülleri kapsamında Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) Kimya Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Rezan Demir Çakan ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Didem Gözüpek ‘Araştırma Teşvik Ödülü’nü almaya hak kazandılar.

erasmus-ogretmenleri-daricayi-cok-begendi

Erasmus öğretmenleri Darıca'yı çok beğendi!

Erasmus + Okul Ortaklıkları projesinin faaliyetlerine devam ediliyor. Darıca'nın da dahil olduğu programda Polonya, İngiltere, Portekiz ve İtalya’dan gelen öğretmenler, Darıca'yı çok beğendiklerini ifade ettiler.

bilim-merkezi-1-milyon-ziyaretciye-ulasti

Bilim Merkezi, 1 milyon ziyaretçiye ulaştı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve TÜBİTAK ortaklığı ile kurulan Kocaeli Bilim Merkezi’ni açılışından bu yana 1 milyon bilimsever ziyaret etti.

darica-seymen-basarisini-kutladi

Darıca Seymen, başarısını kutladı!

Özel Seymen Eğitim Kurumları Darıca Ayşe Seymen Yerleşkesi Okul İdarecileri ve Öğretmenleri, başarıyı kutladı

daricali-ogrenciler-trtde-programa-konuk-olacak

Darıcalı öğrenciler, TRT'de programa konuk olacak

Darıca Barış İlkokulu Gören Eller Sınıfı, 9 Aralık Pazartesi Günü saat 22.00’da Trt Müzik ekranlarında “Engelsiz Sahne” programına konuk olacak.

darica-fen-lisesi-huseyin-suyu-agirladi

Darıca Fen Lisesi, Hüseyin Su'yu ağırladı

Darıca Fen Lisesi öğrencileri, 22 yıldır yayın hayatına devam eden edebiyat dergisi "Hece"nin genel yayın yönetmeni Hüseyin Su ile buluştu.

darica-final-kktcye-gidiyor

Darıca Final, KKTC'ye gidiyor!

KKTC /Yakın Doğu Koleji'nin daveti üzerine Darıca Final Okulları Genel Müdürü Murat Kaya yönetiminde okul idarecileri ve zümre başkanları olmak üzere 11 kişilik kafile ile ortak eģitim çalışmaları için 21 Kasım'da Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne gidiyor.

gtude-uygulamali-biyoproses-egitimi-duzenlendi

GTÜ'de “Uygulamalı Biyoproses Eğitimi” düzenlendi

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) tarafından “Üretim Altyapılarının Geliştirilmesi Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı” kapsamında desteklenen ve yürütücülüğünü Gebze Teknik Üniversitesi’nin yaptığı Enzim Test ve Danışmanlık Merkezi (ETDAM) Biyomühendislik Bölümü Öğretim Üyesi ve Proje Yürütücü Doç. Dr. Barış BİNAY ve Kimya Bölümü Öğretim Elemanı ve ETDAM merkez sorumlusu Ar. Gör. Dr. Aişe ÜNLÜ’nün düzenlediği “Uygulamalı Biyoproses Eğitimi” 8-9 Ekim 2019 tarihinde düzenlendi.