otan yapı
duragin-sesi-artik-darica-genelinde vali-guzeloglundan-ismail-oguza-basari-belgesi suriyelilerin-ogrenim-gordugu-okul-bir-sene-daha-acik-kalacak darica-final-okullari-calistaya-katildi darica-park-avmden-ogrencilere-hediye -kaymakamdan-ogrencilere-bisiklet darica-bilgi-evi-zoru-basardi daricanin-altin-cocuklari darica-cozumden-teog-basarisi aslan-cimento-lisesinden-isbirligi-protokolu

Darıca Mustafa Kemal Ilkokulu’nun hayata geçirdiği “Durağın Sesi “ projesi artık Darıca genelinde bulunan en işlek 5 durakta yer alacak.

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Okul Öncesi Eğitimin Geliştirilmesi ve Merkezi Sistem Sınavlarında ilimizin başarısına katkı sağlayan eğitimcilere başarı belgelerini verdi.

Darıca Sırasöğütler Mahallesi’nde bulunan Darıca Geçici Eğitim Merkezi, bakanlığın aldığı karar ile bir yıl sonra kapatılacak.

Türkiye çapında Final Okulları Yabancı Diller Bölümünün 3 gün süren çalıştayı önceki gün son buldu. Bostancı Dedeman Hotel’de düzenlenen çalıştaya Darıca Final Okulları da

Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürlügü ve Darıca Park AVM yönetimi, Darıcalı Öğrencilere karne hediyesi verdiler. TEOG’da dereceye giren öğrencilere sinema keyfi yaşatan Darıca Park

2016-2017 Eğitim Öğretim Dönemi'nin sona ermesiyle birlikte bugün tüm okullarda karne heyacanı yaşandı. Darıca Kaymakamı Ömer Karaman ise bu heyacanı Barış Ortaokulu'ndaki çocuklarla

Darıca Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Bilgi Evleri’nden beş öğrenci, TEOG sınavlarında, sorulan 120 sorunun tamamını doğru cevaplandırarak önemli bir

26 bin 125’i Kocaeli’de olmak üzere TEOG-2 sınavına giren 1 milyon 185 bin öğrenci arasında 120 sorunun 120’sini yaparak Türkiye Birincisi olan Darıcalı 28 öğrenciye altın

Özel Darıca Çözüm Ortaokulu, Darıca’dan tam 2 Türkiye birincisi çıkarttı.

Darıca Aslan Çimento Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bölgemizdeki üç sanayi kuruluşu ile işbirliği protokolü imzaladı. Protokol çerçevesinde öğrencilerin üç firmanın da Ar-Ge

duragin-sesi-artik-darica-genelinde

Durağın sesi artık Darıca genelinde!

Darıca Mustafa Kemal Ilkokulu’nun hayata geçirdiği “Durağın Sesi “ projesi artık Darıca genelinde bulunan en işlek 5 durakta yer alacak.

vali-guzeloglundan-ismail-oguza-basari-belgesi

Vali Güzeloğlu'ndan İsmail Oğuz'a başarı belgesi

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Okul Öncesi Eğitimin Geliştirilmesi ve Merkezi Sistem Sınavlarında ilimizin başarısına katkı sağlayan eğitimcilere başarı belgelerini verdi.

suriyelilerin-ogrenim-gordugu-okul-bir-sene-daha-acik-kalacak

Suriyelilerin öğrenim gördüğü okul bir sene daha açık kalacak

Darıca Sırasöğütler Mahallesi’nde bulunan Darıca Geçici Eğitim Merkezi, bakanlığın aldığı karar ile bir yıl sonra kapatılacak.

darica-final-okullari-calistaya-katildi

Darıca Final Okulları, çalıştaya katıldı

Türkiye çapında Final Okulları Yabancı Diller Bölümünün 3 gün süren çalıştayı önceki gün son buldu. Bostancı Dedeman Hotel’de düzenlenen çalıştaya Darıca Final Okulları da katıldı.Darıca Final Okulları 8 yabancı dil öğretmeni ile etkinlikte yer aldı.

darica-park-avmden-ogrencilere-hediye

Darıca Park AVM’den öğrencilere hediye

Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürlügü ve Darıca Park AVM yönetimi, Darıcalı Öğrencilere karne hediyesi verdiler. TEOG’da dereceye giren öğrencilere sinema keyfi yaşatan Darıca Park AVM yetkilileri, dereceye girerek Darıca’ya büyük bir gurur yaşatan öğrecileri tebrik ettiler.

-kaymakamdan-ogrencilere-bisiklet

Kaymakamdan öğrencilere bisiklet

2016-2017 Eğitim Öğretim Dönemi'nin sona ermesiyle birlikte bugün tüm okullarda karne heyacanı yaşandı. Darıca Kaymakamı Ömer Karaman ise bu heyacanı Barış Ortaokulu'ndaki çocuklarla birlikte yaşarken, başarılı öğrenciler bisikletle ödüllendirildiler.

darica-bilgi-evi-zoru-basardi

Darıca Bilgi Evi zoru başardı

Darıca Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Bilgi Evleri’nden beş öğrenci, TEOG sınavlarında, sorulan 120 sorunun tamamını doğru cevaplandırarak önemli bir başarıya imza attılar.

daricanin-altin-cocuklari

Darıca’nın altın çocukları!

26 bin 125’i Kocaeli’de olmak üzere TEOG-2 sınavına giren 1 milyon 185 bin öğrenci arasında 120 sorunun 120’sini yaparak Türkiye Birincisi olan Darıcalı 28 öğrenciye altın ödülleri takdim edildi

darica-cozumden-teog-basarisi

Darıca Çözüm’den TEOG başarısı!

Özel Darıca Çözüm Ortaokulu, Darıca’dan tam 2 Türkiye birincisi çıkarttı.

aslan-cimento-lisesinden-isbirligi-protokolu

Aslan Çimento Lisesi'nden işbirliği protokolü!

Darıca Aslan Çimento Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bölgemizdeki üç sanayi kuruluşu ile işbirliği protokolü imzaladı. Protokol çerçevesinde öğrencilerin üç firmanın da Ar-Ge bölümlerinde çalışmalar yapacağı açıklandı.

ozel-ilimde-teog-basarisi

Özel İlim'de TEOG başarısı

Öğrencilerinin akademik, sosyal ve manevi alanda gelişimi için büyük çaba sarf eden Özel Darıca İlim Okulları büyük bir başarıya daha imza attı. Gazetemize açıklamalarda bulunan Okul Müdürü Halil Bulut, ‘’Yoğun bir çalışma temposu içinde tüm öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz özverili ve çok emek sarf ettiler. Gösterdiğimiz gayret sonucu elde ettiğimiz puanın mutluluğu ve gururu içindeyiz’’ dedi.

darica-final-okullarinda-mezuniyet-coskusu

Darıca Final Okulları'nda mezuniyet coşkusu

Darıca Final Okulları 1.yılında mezuniyet töreniyle unutulmaz bir program sundu.

karabacak-turkiye-birincisini-odullendirdi

Karabacak, Türkiye birincisini ödüllendirdi

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, PTT 46. Uluslararası Gençler Mektup Yazma Yarışmasında Türkiye 1. olan Elif Önel’i makamında kabul ederek bisikletle ödüllendirdi.

urfoduda-darica-final-farki

URFODU’da Darıca Final farkı

URFODU Yarışması’nda Özel Darıca Final Okulları yine farkını ortaya koydu. 13. Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması’nın (URFODU) final sınavında 7. sınıf öğrencisi Derin Yalçıner, büyük bir derecek aldı.

kiz-ogrencilerden-muhtesem-gosteri

Kız öğrencilerden muhteşem gösteri

Darıca TOKİ Kız Mesleki ve Teknik Lisesi okul tanıtımı ve yılsonu sergisini gerçekleştirdi.

tubitak-4006-ressam-osman-hamdi-bey-ortaokulunda

‘TÜBİTAK 4006’ Ressam Osman Hamdi Bey Ortaokulu’nda

TÜBİTAK tarafından tüm okullarda başlatılan bilim fuarları ve fuara katılan projelere ilişkin sunumlar görücüye çıkıyor.

darica-final-okullarindan-ornek-proje

Darıca Final Okulları'ndan örnek proje!

Darıca Final Okulları idaresi ve Aile Birliği işbirliği ile “RAMAZAN DAYANIŞMADIR”adlı kampanya düzenlendi. Darıca Milli Eğitim Müdürlüğü ve Darıca Kaymakamlık Makamının onayları ile ramazan gıda kumanyası gerçekleştirildi.

buyukler-kirletti-kucukler-temizledi

Büyükler kirletti, küçükler temizledi

Darıca Mustafa Kemal İlk Okulu’nda miniklere çevre bilincinin yerleştirilmesi ve temiz tutulması amacıyla ilginç bir proje gerçekleştirildi. “Değerler Eğitimi” isimli proje kapsamında “sağlık ve temizlik” konusu ele alındı. Bu çalışma kapsamında ilköğretim öğrencileri Darıca Şehit Cevher Dudayev Parkı’na giderek sahili temizledi.

tubitak-sunumu-darica-fen-lisesinde

Tübitak sunumu Darıca Fen Lisesi’nde

4006 TÜBİTAK Bilim Proje sunumları önceki gün 3. kez Darıca Fen Lisesi’nde yapıldı. Açılışa İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Oğuz, Şube Müdürleri ve Okul Müdürleri ile öğretmen ve öğrenciler katıldı.

ulkun-yalcinda-tubitak-projeleri-cok-begenildi

Ülkün Yalçın’da Tübitak projeleri çok beğenildi

Darıca Ülkün Yalçın Anadolu Lisesi, TÜBİTAK tarafından tüm okullarda başlatılan bilim fuarları ve fuara katılan projelere ilişkin sunumlarını dün gerçekleştirdi.