otan yapı
darıca gazetesi
darica-cozumde-secim-heyecani okullara-guvenlik-gorevlisi-alinacak darica-final-gunden-gune-buyuyor daricali-ogrencilere-hosgeldin-hediyesi- oguz-60-yil-ortaokulunu-ziyaret-etti darica-final-okullari-velileri-agirladi mobderden-daricadaki-okula-kutuphane daricada-ilkogretim-haftasi-coskuyla-kutlandi bahcesehir-okullari-darica-kampusu-acildi kaymakam-karamandan-darica-finale-ziyaret

Darıca Özel Çözüm Ortaokulu öğrencileri okul temsilcilerini belirlemek üzere sandık başına geçti.

MEB’e bağlı resmi okullarda güvenlik görevlisi mesleğinde toplum yararına program düzenlenmesi planlanarak, Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğünce ülke genelinde 9 bin 474

Darıca Final Okulları Yönetim Kurulu üyeleri 2017-2018 Eğitim Öğretim yılı değerlendirme toplantısı yaparak gelişmeler hakkında görüş alışverişinde bulundular.

Darıca Belediyesi, Darıca’da ilk okula yeni başlamış olan 3 bin 600 öğrenciye kalem kutusu hediye etti.

Darıca ilçe milli eğitim müdürü İsmail Oğuz ile Darıca ilçe milli eğitim şube müdürü Alparslan Şahin,Türkiye'de yabancı dil ağırlıklı 5. Sınıf eğitimi yapılan 620

Darıca Final Okulları 1.Genel Veli Toplantısı ile 2017 /2018 Eğitim -Öğretim Yılı işleyişi hakkında bilgiler sunarak velileriyle buluştu.

Ülkemizin üst segmentte mobilya üretim,ihracat ve ticaretini yapan, saygın markalarını aynı çatı altında toplayan kalite ve tasarıma verdiği önemi her platformda dile getiren bir sivil

2017-2018 Eğitim Öğretim yılı ilköğretim haftası tüm yurtta olduğu gibi Darıca’da da coşku ile kutlandı. İlköğretim Haftası Darıca Aslan Çimento İlkokulu’nda

Türkiye'nin önde gelen eğitim kurumları arasında yer alan ve eğitimin kalitesini yükseltmek hedefiyle yatırımlarına devam eden Bahçeşehir Okulları'nın Darıca Kampüsü dün düzenlenen

Darıca Kaymakamı Ömer Karaman, Darıca Final Okulları'nı ziyarette bulunarak incelemeler yaptı.

darica-cozumde-secim-heyecani

Darıca Çözüm'de seçim heyecanı

Darıca Özel Çözüm Ortaokulu öğrencileri okul temsilcilerini belirlemek üzere sandık başına geçti.

okullara-guvenlik-gorevlisi-alinacak

Okullara güvenlik görevlisi alınacak

MEB’e bağlı resmi okullarda güvenlik görevlisi mesleğinde toplum yararına program düzenlenmesi planlanarak, Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğünce ülke genelinde 9 bin 474 katılımcının çalışacağı programlar için bütçe tahsisi yapıldı.

darica-final-gunden-gune-buyuyor

Darıca Final günden güne büyüyor

Darıca Final Okulları Yönetim Kurulu üyeleri 2017-2018 Eğitim Öğretim yılı değerlendirme toplantısı yaparak gelişmeler hakkında görüş alışverişinde bulundular.

daricali-ogrencilere-hosgeldin-hediyesi-

Darıcalı öğrencilere ‘hoşgeldin hediyesi!

Darıca Belediyesi, Darıca’da ilk okula yeni başlamış olan 3 bin 600 öğrenciye kalem kutusu hediye etti.

oguz-60-yil-ortaokulunu-ziyaret-etti

Oğuz, 60. Yıl Ortaokulu'nu ziyaret etti

Darıca ilçe milli eğitim müdürü İsmail Oğuz ile Darıca ilçe milli eğitim şube müdürü Alparslan Şahin,Türkiye'de yabancı dil ağırlıklı 5. Sınıf eğitimi yapılan 620 proje okulu arasında olan Darıca 60.Yıl ortaokulu yabancı dil sınıflarını ziyaret ederek bilgiler aldı.

darica-final-okullari-velileri-agirladi

Darıca Final Okulları velileri ağırladıDarıca Final Okulları 1.Genel Veli Toplantısı ile 2017 /2018 Eğitim -Öğretim Yılı işleyişi hakkında bilgiler sunarak velileriyle buluştu.

mobderden-daricadaki-okula-kutuphane

MOBDER'den Darıca'daki okula kütüphane

Ülkemizin üst segmentte mobilya üretim,ihracat ve ticaretini yapan, saygın markalarını aynı çatı altında toplayan kalite ve tasarıma verdiği önemi her platformda dile getiren bir sivil toplum kuruluşu Mobilya Sanayicileri ve İhracatçıları Derneği (MOBDER) Darıca Dede Korkut İlkokulu’na bir kütüphane kazandırdı.

daricada-ilkogretim-haftasi-coskuyla-kutlandi

Darıca’da ilköğretim haftası coşkuyla kutlandı

2017-2018 Eğitim Öğretim yılı ilköğretim haftası tüm yurtta olduğu gibi Darıca’da da coşku ile kutlandı. İlköğretim Haftası Darıca Aslan Çimento İlkokulu’nda gerçekleştirilen törenle kutlandı.

bahcesehir-okullari-darica-kampusu-acildi

Bahçeşehir Okulları Darıca Kampüsü açıldı

Türkiye'nin önde gelen eğitim kurumları arasında yer alan ve eğitimin kalitesini yükseltmek hedefiyle yatırımlarına devam eden Bahçeşehir Okulları'nın Darıca Kampüsü dün düzenlenen törenle açıldı.

kaymakam-karamandan-darica-finale-ziyaret

Kaymakam Karaman'dan Darıca Final'e ziyaret

Darıca Kaymakamı Ömer Karaman, Darıca Final Okulları'nı ziyarette bulunarak incelemeler yaptı.

darica-final-okullarinda-oryantasyon-egitimi

Darıca Final Okulları'nda oryantasyon eğitimi

11 Eylül – 18 Eylül 2017 tarihleri arasında uygulanacak olan anasınıfları ve 1. Sınıflar öğrencilerine yönelik “ORYANTASYON EĞİTİMİ” (uyum süreci programı) başladı. Saat 10.00’da başlayan programa anasınıfı öğrencileri, ve 1. Sınıf öğrencileri ailelerinin yoğun ilgisi ve sevinci ile katılım gerçekleşti.

final-okullarinda-ilk-zil-caldi

Final Okulları'nda ilk zil çaldı

Özel Darıca Final Okulları’nda dün ilk zil çaldı.

daricada-ogrencilerin-uyum-haftasi-basladi

Darıca'da öğrencilerin uyum haftası başladı

Okul öncesi, ilkokul birinci, ortaokul beşinci ve lise dokuzuncu sınıfa devam edecek öğrenciler için uyum haftası, dün Darıca'da da başladı ve 15 Eylül Cuma günü sona erecek.

gtude-dersler-rektor-gorgun-ile-basladi

GTÜ’de dersler Rektör Görgün ile başladı

2017-2018 Akademik Yılı Oryantasyon Programı ile kapılarını öğrencilerine açan Gebze Teknik Üniversitesi’nde (GTÜ) ders başı yapıldı.

daricada-2-okulda-yabanci-dil-agirlikli-egitim-yapilacak

Darıca'da 2 okulda yabancı dil ağırlıklı eğitim yapılacak!

Milli Eğitim İl Müdürlüğü önümüzdeki eğitim yılında Yabancı Dil Ağırlıklı eğitim verilecek ilimizdeki ortaokulları belirledi.

daricada-yeni-mufredat-toplantisi

Darıca'da yeni müfredat toplantısı

Milli Eğitim Bakanlığınca hazırlanan yeni müfredat bilgilendirme toplantısı Darıca'da yapıldı.

darica-final-okullari-yeni-doneme-hazir

Darıca Final Okulları yeni döneme hazır

Darıca Final Eğitim Kurumlarında yeni dönem başladı.

darica-milli-egitim-binasi-2018-yatirim-programinda

Darıca Milli Eğitim Binası 2018 yatırım programında

İlçe olduğumuzdan bu yana, Darıca’ya yakışmayan bir prefabrik binada hizmet veren Darıca ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü, yeni hizmet binası 2018 yılı programına alındı.

karaosmanoglu-darica-imam-hatip-ortaokulunu-agirladi

Karaosmanoğlu, Darıca İmam Hatip Ortaokulu'nu ağırladı

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Darıca İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Pınar Bulut ve Okul Aile Birliği Başkanı Yakup Yöntem ile yönetimini konuk etti.

darica-bilgi-evlerinden-buyuk-basari

Darıca Bilgi Evleri'nden büyük başarı

Darıca Belediyesi Bilgi Evleri öğrencileri geçen yıla oranla TEOG sınavlarında önemli bir başarı elde ederek başarı oranını ikiye katladı.