Muzaffer Bıyık
Orhan Kılıç
daricali-ogrencilerden-saglikli-meslek-seciyorum-projesi minik-ogrenciler-baris-mancoyu-andi erasmus-ogretmenleri-daricada-agirlaniyor daricali-okul-mudurlere-eygep-kampi- gtuden-kiz-ogrencilere-ozel-proje en-mutlu-anlarina-sahit-oldular aslan-cimento-ilkokulundan-farkli-proje yalvac-ural-daricali-ogrencilerle-bulustu yaya-her-zaman-haklidir darica-finalde-ikinci-donem-calismalari

Darıca Öğretmen Füsun Erdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 11. Sınıf öğrencilerinin hazırladığı Darıca’daki 8. ve 12. Sınıf öğrencilerinin bilgilendirilmesini sağlayan

Kazım Karabekir Anaokulu öğretmenleri ve öğrencileri Barış Manço’nun ölümünün 20.yılında anma etkinliği düzenledi.

Darıca Yusuf Savaş İlkokulu 2018 yılında yürütmeye hak kazandığı ABC ‘Temel Becerilerin Kazanımı’ adlı Erasmus + Okul Ortaklıkları projesinin faaliyetlerine devam ediyor.

Darıca’da eğitim camiası hafta sonu gelişim kapına girdi. Kocaeli Milli Eğitim Müdürlüğü ve Öğretmen Akademisi Vakfı Genel Müdürlüğü tarafından Darıca Elite Hotel’de EYGEP

Türkiye’de, Bilgisayar Mühendisliği alanında kariyer yapanlar arasında kız öğrencilerin oranının yetersiz olması nedeniyle üniversite ve sektörde faaliyet gösteren firma yetkilileri

Darıca Halk Eğitimi Merkezi’nde okuma-yazma kursunu başarıyla bitirenlere sertifika takdimi devam ediyor.

Darıca Aslan Çimento İlkokulu çok farklı bir projeye imza attı. Öğretmen Bilgi Şakar önderliğinde hayata geçirilen projede okul velileri, öğrencilerle buluşup bir günlüğüne

Darıca Neşet Yalçın Ortaokulu Çocuk edebiyatının önde gelen isimlerinden ödüllü yazar Yalvaç Ural ile keyifli bir söyleşi yaptı.

Darıca Kaymakamlığı İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü tarafından trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması amacıyla, ilkokul öğrencileri tarafından araç

Darıca Final Okulları’nda 2018/2019 Eğitim Öğretim Yılı 2.Dönem çalışmaları geçtiğimiz hafta sonu itibariyle tamamlandı

daricali-ogrencilerden-saglikli-meslek-seciyorum-projesi

Darıcalı öğrencilerden ‘Sağlıklı meslek seçiyorum’ projesi!

Darıca Öğretmen Füsun Erdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 11. Sınıf öğrencilerinin hazırladığı Darıca’daki 8. ve 12. Sınıf öğrencilerinin bilgilendirilmesini sağlayan “SAĞLIK’LI MESLEK SEÇİYORUM” projesi büyük bir katılımla gerçekleştirildi.

minik-ogrenciler-baris-mancoyu-andi

Minik öğrenciler Barış Manço’yu andı

Kazım Karabekir Anaokulu öğretmenleri ve öğrencileri Barış Manço’nun ölümünün 20.yılında anma etkinliği düzenledi.

erasmus-ogretmenleri-daricada-agirlaniyor

Erasmus öğretmenleri Darıca’da ağırlanıyor!

Darıca Yusuf Savaş İlkokulu 2018 yılında yürütmeye hak kazandığı ABC ‘Temel Becerilerin Kazanımı’ adlı Erasmus + Okul Ortaklıkları projesinin faaliyetlerine devam ediyor.

daricali-okul-mudurlere-eygep-kampi-

Darıcalı okul müdürlere EYGEP kampı!

Darıca’da eğitim camiası hafta sonu gelişim kapına girdi. Kocaeli Milli Eğitim Müdürlüğü ve Öğretmen Akademisi Vakfı Genel Müdürlüğü tarafından Darıca Elite Hotel’de EYGEP (Eğitim Yöneticisi Geliştirme Programı) gerçekleştirildi.

gtuden-kiz-ogrencilere-ozel-proje

GTÜ’den kız öğrencilere özel proje!

Türkiye’de, Bilgisayar Mühendisliği alanında kariyer yapanlar arasında kız öğrencilerin oranının yetersiz olması nedeniyle üniversite ve sektörde faaliyet gösteren firma yetkilileri harekete geçti.

en-mutlu-anlarina-sahit-oldular

En mutlu anlarına şahit oldular!

Darıca Halk Eğitimi Merkezi’nde okuma-yazma kursunu başarıyla bitirenlere sertifika takdimi devam ediyor.

aslan-cimento-ilkokulundan-farkli-proje

Aslan Çimento İlkokulu'ndan farklı proje!

Darıca Aslan Çimento İlkokulu çok farklı bir projeye imza attı. Öğretmen Bilgi Şakar önderliğinde hayata geçirilen projede okul velileri, öğrencilerle buluşup bir günlüğüne öğretmen olarak, öğrencilere ders verdi.

yalvac-ural-daricali-ogrencilerle-bulustu

Yalvaç Ural, Darıcalı öğrencilerle buluştu

Darıca Neşet Yalçın Ortaokulu Çocuk edebiyatının önde gelen isimlerinden ödüllü yazar Yalvaç Ural ile keyifli bir söyleşi yaptı.

yaya-her-zaman-haklidir

Yaya her zaman haklıdır

Darıca Kaymakamlığı İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü tarafından trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması amacıyla, ilkokul öğrencileri tarafından araç sürücülerine broşürler dağıtılırken, şoförler konuyla ilgili bilgilendirildi. 

darica-finalde-ikinci-donem-calismalari

Darıca Final’de ikinci dönem çalışmaları

Darıca Final Okulları’nda 2018/2019 Eğitim Öğretim Yılı 2.Dönem çalışmaları geçtiğimiz hafta sonu itibariyle tamamlandı

gtu-ogrencilerinin-daima-yaninda

GTÜ, öğrencilerinin daima yanında!

Gebze Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölüm Başkanlığı tarafından öğrencilerin kariyer planlamaları yapıp hedeflerine başarıyla ulaşmaları yönündeki çalışmaları meyvelerini vermeye devam ediyor.

oguzdan-kayaya-gecmis-olsun-ziyareti

Oğuz’dan Kaya’ya geçmiş olsun ziyareti

Darıca Milli Eğitim Müdürü İsmail Oğuz ve Darıca Milli Eğitim Şube Müdürü Veysi Gültekin, geçtiğimiz günlerde bir rahatsızlık geçiren Darıca Final Okulları Genel Müdürü Murat Kaya’ya geçmiş olsun ziyaretinde bulundular.

gtu-ogrencileri-agirlamaya-devam-ediyor

GTÜ, öğrencileri ağırlamaya devam ediyor

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) Kimya Bölümü’ne bir ziyaret gerçekleştiren İstanbul Beşiktaş Kabataş Erkek Lisesi öğrencileri, Kimya bilimini uygulamalı olarak daha yakından tanıma fırsatı buldu.

daricali-ogrenciler-sehidimizin-vasiyetini-unutmadi

Darıcalı öğrenciler şehidimizin vasiyetini unutmadı!

Darıca’da bulunan Barış ilkokulu öğrencileri Afrin operasyonunda şehit düşen Piyade Astsubay Musa Özalkan’ın vasiyeti üzerine Suriye Çobanbey’de açılan kültür evine “Şehidimin emaneti emanetimdir” adıyla düzenlenen yardım kampanyasına katıldılar.

daricada-kodlama-egitimi-verilmeye-devam-ediliyor

Darıca'da kodlama eğitimi verilmeye devam ediliyor!

Geleceğin teknolojisi olan ve ilkokullara kadar yayılan Robotik Kodlama eğitimleri, Darıca’da İmam Hatip Ortaokulu’nda da öğrencilere sunuluyor

milli-egitim-calistayi-daricada-basladi

Milli Eğitim Çalıştayı Darıca’da başladı

Milli Eğitim Bakanlığının 2023 Vizyon Hedefleri" çerçevesinde "2023 Eğitim Vizyonu Çalıştayı" Darıca’da başladı.

41-gencte-5-donem-basliyor-

41 Genç’te 5. Dönem Başlıyor!

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in eğitim alanındaki en önemli çalışmalarının başında gelen 41 Genç 41 Gelecek Liderlik Eğitimi Projesi’nde 5. Dönem başlıyor. İlk dersin 11 Ocak’ta yapılacağı projeye katılmak isteyen öğrenciler katılım şartlarını 0 262 642 82 41 numaralı telefondan öğrenebilecekler

yazar-simsirgil-cayirovada

Yazar Şimşirgil. Çayırova'da

Eğitim, öğretim ve gençlik alanlarında faaliyetleri destekleyen seminer, konferans ve söyleşiler düzenleyen Çayırova Belediyesi, gençlerin kültür ve medeniyet değerlerini özümsemiş, geleceğini tarihinden aldığı güçle şekillendiren yeni bir gençliğin yetişmesini hedefliyor

guvenli-okul-projesinde-ilk-egitim-daricada-verildi

‘Güvenli Okul Projesi’nde ilk eğitim Darıca’da verildi

Kocaeli İş Sağlığı ve Güvenliği Derneği (KİSGDER) ilk projesini gerçekleştirdi. Darıca’da bir ilk okulda öğrencilere yönelik bir İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimi geçekleştiren KİSGDER eğitime katılan öğrencilerden büyük ilgi gördü. 

sokaga-cikip-bin-adet-bez-torba-dagittilar

Sokağa çıkıp bin adet bez torba dağıttılar

Darıca Mustafa Kemal İlkokulu öğrencileri, sosyal sorumluluk projesi kapsamında başlattıkları etkinlikte ‘’ Plastik poşete hayır, bez torbaya evet’’ sloganıyla sokağa çıkarak kaymakamlık, belediye, Milli Eğitim Müdürlüğü ile Kroman Çelik’in sponsor olduğu bin adet bez torba ve bilgilendirici broşür dağıttı.