gtude-dogu-turkistan-konusuldu gtude-bagimlilikla-mucadele-semineri-duzenlendi darica-ugurdan-onemli-etkinlik daricali-ogrenciler-ar-ge-merkezlerinde-egitim-gorecek daricali-cocuklar-bayat-ekmeklerden-yemek-yapti daricada-bayat-ekmek-yarismasi-duzenlenecek gtuye-tubitaktan-onemli-odul gtu-de-sivil-havacilik-gunu-duzenlendi gtu-biyoteknoloji-enstitusu-tarim-fuarina-katildi daricada-gorme-engelli-ogrencilerin-buyuk-basarisi

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ), Türk Tarih Topluluğu tarafından düzenlenen ‘Doğu Türkistan Kan Ağlıyor’ başlıklı konferansa konuşmacı olarak katılan İstanbul Üniversitesi

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) Gebze İlçe Sağlık Müdürlüğü, Yeşilay ve Gebze Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ortaklığında ‘Bağımlılıkla Mücadele Semineri’ düzenlendi.

2019-202 Eğitim - Öğretim döneminde Anadolu Lisesi olarak faaliyet gösterecek olan Darıca Uğur Temel Liesi kendi bünyesinde ilk kez öğrenci ve velilerine yönelik önemli bir etkinlik

Petroyağ Lubricants ile Darıca Aslan Çimento Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi arasında ikinci kez AR-GE eğitimlerinde işbirliği protokolü yapıldı.

Darıca Kaymakamlığı, Darıca Milli Eğitim Müdürlüğü ile Darıca PARK AVM işbirliğinde düzenlenen “bayat ekmekten yemek yapma” yarışması bugün gerçekleştirildi. Darıca Park

Ekmek israfını engellemek genel anlamda da her türlü israfın önüne geçmek amacı ile Darıca Kaymakamlığı, Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Darıca Park AVM ortaklığında

Proje Yürütücülüğü GTÜ Temel Bilimler Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gönül Yenilmez Çiftçi tarafından gerçekleştirilen, TÜBİTAK destekli, “Floreniliden

GTÜ Havacılarının düzenlediği Sivil Havacılık Günü Türk havacılık tarihinin önemli ismi Nuri Demirağ'a ithaf edildi.

Biyoteknoloji Enstitüsü GTÜ’yü Growtech Eurasia Tarım Fuarında temsil etti.

Darıca Barış İlkokulu’nda öğrenim gören görme engelli 10 öğrenci, öğretmenleri tarafından hazırlanan ‘’Gören Eller’’ projesi kapsamında bilgisayarda yazmayı, saz çalmayı

gtude-dogu-turkistan-konusuldu

GTÜ’de Doğu Türkistan konuşuldu

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ), Türk Tarih Topluluğu tarafından düzenlenen ‘Doğu Türkistan Kan Ağlıyor’ başlıklı konferansa konuşmacı olarak katılan İstanbul Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü Yönetim Kurulu Üyesi Türk Tarihi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ömer Kul, Doğu Türkistan’da yaşanan Çin zulmüne dikkat çekerek ikinci Endülüs vakasının tekrar yaşanmaması için uyarılarda bulundu.

gtude-bagimlilikla-mucadele-semineri-duzenlendi

GTÜ’de ‘Bağımlılıkla Mücadele Semineri’ düzenlendi

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) Gebze İlçe Sağlık Müdürlüğü, Yeşilay ve Gebze Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ortaklığında ‘Bağımlılıkla Mücadele Semineri’ düzenlendi.

darica-ugurdan-onemli-etkinlik

Darıca Uğur’dan önemli etkinlik!

2019-202 Eğitim - Öğretim döneminde Anadolu Lisesi olarak faaliyet gösterecek olan Darıca Uğur Temel Liesi kendi bünyesinde ilk kez öğrenci ve velilerine yönelik önemli bir etkinlik gerçekleştirdi.

daricali-ogrenciler-ar-ge-merkezlerinde-egitim-gorecek

Darıcalı öğrenciler AR-GE merkezlerinde eğitim görecek!

Petroyağ Lubricants ile Darıca Aslan Çimento Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi arasında ikinci kez AR-GE eğitimlerinde işbirliği protokolü yapıldı.

daricali-cocuklar-bayat-ekmeklerden-yemek-yapti

Darıcalı çocuklar bayat ekmeklerden yemek yaptı

Darıca Kaymakamlığı, Darıca Milli Eğitim Müdürlüğü ile Darıca PARK AVM işbirliğinde düzenlenen “bayat ekmekten yemek yapma” yarışması bugün gerçekleştirildi. Darıca Park AVM’de düzenlenen yarışmaya Darıca’dan 22 ilkokul katıldı.  Darıcalı öğrenci  ve veliler bayat ekmek ile yapılan tariflerle dereceye girmek için yarıştı.

daricada-bayat-ekmek-yarismasi-duzenlenecek

Darıca’da bayat ekmek yarışması düzenlenecek

Ekmek israfını engellemek genel anlamda da her türlü israfın önüne geçmek amacı ile Darıca Kaymakamlığı, Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Darıca Park AVM ortaklığında “Bayat Ekmek Yemekleri Yarışması” düzenlenecek.

gtuye-tubitaktan-onemli-odul

GTÜ’ye TÜBİTAK’tan önemli ödül!

Proje Yürütücülüğü GTÜ Temel Bilimler Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gönül Yenilmez Çiftçi tarafından gerçekleştirilen, TÜBİTAK destekli, “Floreniliden Köprülü Siklofosfazen Bileşiklerinin Sentezi, Karakterizasyonu ve Floresans, Biyolojik Aktivite Özelliklerinin Araştırılması” başlıklı proje, Proje Performans Ödülü (PPÖ) almaya hak kazandı.

gtu-de-sivil-havacilik-gunu-duzenlendi

GTÜ' de Sivil Havacılık Günü Düzenlendi

GTÜ Havacılarının düzenlediği Sivil Havacılık Günü Türk havacılık tarihinin önemli ismi Nuri Demirağ'a ithaf edildi.

gtu-biyoteknoloji-enstitusu-tarim-fuarina-katildi

GTÜ Biyoteknoloji Enstitüsü Tarım Fuarı’na katıldı

Biyoteknoloji Enstitüsü GTÜ’yü Growtech Eurasia Tarım Fuarında temsil etti.

daricada-gorme-engelli-ogrencilerin-buyuk-basarisi

Darıca’da görme engelli öğrencilerin büyük başarısı

Darıca Barış İlkokulu’nda öğrenim gören görme engelli 10 öğrenci, öğretmenleri tarafından hazırlanan ‘’Gören Eller’’ projesi kapsamında bilgisayarda yazmayı, saz çalmayı ve kitap okumayı öğrenerek, bisiklet kullanmanın keyfini yaşıyorlar.

daricali-izciler-kampa-gitti

Darıcalı izciler kampa gitti!

Kocaeli Gençlik Hizmetleri Spor Kulübü’ ne bağlı faaliyet yürüten Darıca Estergon İzci Ocağı dönemin ilk kampını bu hafta sonu, zor hava şartlarına rağmen Kandıra Sarısu’ da gerçekleştirdi. 

gtuluakademisyen-hello-tomorrow-finalisti-oldu

GTÜ'lü Akademisyen ‘Hello Tomorrow’ Finalisti oldu

Teknoloji üreten girişimcileri inovasyonu mümkün kılacak paydaşlarla bir araya getirmeyi hedefleyen dünyanın en önemli organizasyonlarından biri olan ‘Hello Tomorrow Global Challenge’ bu seneki Türkiye finalistleri açıkladı. Yenilikçi özelliğiyle dikkat çeken GTÜ projesi Finalist olmaya hak kazanarak önemli bir başarıya imza atılmış oldu.

darica-toki-mtalden-bir-basari-daha

Darıca TOKİ MTAL’den bir başarı daha!

Kocaeli’deki okullarda öğrenim gören öğrencilerden yaz tatili süresince en çok kitap okuyarak dereceye giren Darıca Toki Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy tarafından ödüllendirildi.

daricada-robotik-ve-kodlama-egitimi-basladi

Darıca'da robotik ve kodlama eğitimi başladı

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı 2018 yılı Teknik Destek Programı çerçevesinde, Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ‘ROBOTİK VE KODLAMA EĞİTİMİ’ adlı destek almaya hak kazanan projesinin eğitim-uygulama aşamasına Neşet Yalçın Ortaokulu ev sahipliği yaptı.

cayirovada-ogrenci-yazar-bulusmasi

Çayırova'da öğrenci yazar buluşması

Eğitim, kültür, sanat ve spor başta olmak üzere her kademede öğrencilerin eğitim hayatlarına dokunuşlar yapan Çayırova Belediyesi, bu ayki öğrenci yazar buluşmasında Yazar Sadık Yalsızuçanlar’ı konuk etti.

biyoteknoloji-gtude-konusuldu

Biyoteknoloji GTÜ’de konuşuldu

GTÜ Biyoteknoloji Enstitüsü önderliğinde yapılan II. Biyoteknoloji Vizyon Zirvesi için bilim insanları, sanayiciler ve öğrenciler bir araya geldi. Önceki yıl geniş katılımla ilk kez yapılan zirvenin ikincisi yine GTÜ ev sahipliğinde gerçekleştirildi. 

darica-halk-egitimde-sertifikalar-verildi

Darıca Halk Eğitim'de sertifikalar verildi

Darıca Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan Okul Servisleri Rehber Personeli kursunu başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikaları takdim edildi.

gelecegin-teknolojisi-biyoteknoloji-gtude-konusulacak

Geleceğin teknolojisi Biyoteknoloji GTÜ’de konuşulacak

GTÜ, Biyoteknoloji Enstitüsü önderliğinde yapılacak olan II. Biyoteknoloji Vizyon Zirvesi için gün sayıyor. Önceki yıl geniş katılımla yapılan zirvenin ikincisi yine GTÜ ev sahipliğinde gerçekleştirilecek.

gtu-karadenize-cesaret-odulu-verecek

GTÜ, Karadeniz’e cesaret ödülü verecek

Kahraman subay Ekrem Karadeniz GTÜ’ ye geliyor. GTÜ 10 Kasım’da Karadeniz’e “Cesaret Ödülü” verecek.

bir-tebrigi-bile-cok-gorduler

Bir tebriği bile çok gördüler!

Darıca Ayfer Gazanfer Güngör İlkokulu öğrencileri, Konya'da düzenlenen tiyatro yarışmasında Kocaeli'yi temsilen gittiği yarışmada Darıca protokolünden destek alamadı.