Çayırova Belediyesi Naim Süleymanoğlu Kültür Merkezi
İlim Eğitim kurumları

Polis, Eğitim güvenliğinde kararlı

07 Aralık 2017 Perşembe 21:59
polis-egitim-guvenliginde-kararli

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri ile Darıca İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Çayırova Emniyet Müdürlüğü polis timlerinden oluşan toplam 14 polis ve 2 ekip, Darıca’da öğrenim gören öğrencilerin güvenliğini sağlamak amacıyla ‘Eğitim Güvenliğinde Kararlıyız 9’ uygulaması gerçekleştirdi.

Yapılan uygulama kapsamında ilçe sınırları içerisinde bulunan okul çevreleri, okul çevrelerindeki park ve bahçeler, metruk binalar, alkol ve tütün mamulleri satışı yapılan umuma açık yerler, iddia ve ganyan bayileri, kahvehaneler, internet ve oyun salonları (atari, playstation), gıda maddeleri yapılan marketler vb. yerlerde, belirlenen okullar ve okul çevrelerinde gerekli kontroller yapıldı. Uygulamadan öğrenci velileri memnuniyetlerini dile getirirken, bu tür uygulamaların sıklıkla yapılmasını istediler.Emniyet yetkilileri ise, geleceğin teminatı olan çocukların eğitim ve öğretim gördüğü okulların çevresini sürekli olarak kontrol altında tutacaklarını ve bu alanlarda sivil kıyafetli polislerin kontrollerini daha da sıklaştıracaklarını kaydetti.

 

PERŞEMBE PAZARI’NDA DA UYGULAMA YAPILDI

Geçtiğimiz gün Osmangazi Mahallesi’nde kurulan Salı Pazarı’nda ‘’Hayırlı Pazarlar -8’’ Uygulaması yaparak alışverişteki vatandaşların huzurunu sağlayan emniyet güçleri, bugün de,14 polis ve 2 ekiple birlikte Darıca Zincirlikuyu Mahallesi2ndeki ‘’Perşembe Pazarı’nda uygulama yaptı.

Eski Hükümet Caddesi üzerinde kurulan Perşembe Pazarı’ndaki uygulamaya, Kocaeli Emniyet Müdürlüğüne bağlı  Asayiş Şube ve Darıca İlçe Emniyet Müdürlüğü ile Çayırova Emniyet Müdürlüğü polis timleri katılırken, alınan önlemlerde yankesicilik, tırnakçılık, dolandırıcılık ve hırsızlık olaylarının önüne geçilmesi amaçlandı. Öğleden önce başlayan uygulama, akşam saatlerinde sona erdirilirken, pazar yerlerinde, bundan böyle sivil ve resmi polislerin vatandaşların daha huzurlu alışveriş yapmaları için önlemlerini artıracakları kaydedildi.Haber okunma sayısı: 838

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER