Kocaeli Büyükşehir
DARICA GAZETESİ

‘’ Havadan sprey sıkılacak’’ yalanı takibe alındı

24 Mart 2020 Salı 23:04
-havadan-sprey-sikilacak-yalani-takibe-alindi

Son zamanlarda ”Korona virüsünü yok etmek için 5 helikopterin sprey ile dezenfektan sıkacağı” şeklinde sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımları polis, takibe alarak bu paylaşımları yapanları ve yayanlar için tespit çalışmaları başlattı.

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada bu paylaşımları yapanların vatandaşları korku ve paniğe sevk etmek amaçlı mesajlar olduğu belirtilerek şu ifadelere yer verildi ;  Devletimiz tüm kurumları ile topyekûn Corona virüs (Covid-19) ile mücadele etmektedir. Bu mücadelenin her aşamasında şeffaf bir politika izlenmekte ve vatandaşlarımız bilgilendirilmektedir. Ancak gerek sosyal medya üzerinde gerekse de mesajlaşma programları üzerinde vatandaşlarımızı korku ve paniğe sevk etmek amaçlı mesajlar dolaşmaktadır. 

Son zamanlarda ”Korona virüsünü yok etmek için havadaki 5 helikopterin sprey ile dezenfektan sıkacağı” gibi mesajlar sosyal medya ve mesajlaşma programlarında dolaşmakta olup kesinlikle doğru olmayıp vatandaşlarımızı tedirgin etme amaçlıdır. Bu tarz mesajları yayan şahısların tespiti yapılmakta ve gerekli yasal işlemler yapılmaktadır. Haber okunma sayısı: 465

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER