gtu-is-guvenligi-vekil-egitimleri-verecek

GTÜ, İş Güvenliği vekil eğitimleri verecek

Gebze Teknik Üniversitesi ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı arasında 12 Temmuz 2018 tarihinde ‘İşyerlerinde İşveren veya İşveren Vekili Tarafından Yürütülecek İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri Eğitim işbirliği’ protokolü imzalandı.

gtu-universite-tercih-doneminde-destek-oluyor

GTÜ, Üniversite tercih döneminde destek oluyor

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) tarafından üniversite tercih maratonunda aday öğrencilere doğru tercih yapmaları için destek olunuyor. 

gtu-standina-yogun-ilgi

GTÜ Standına yoğun ilgi

Harbiye Lütfi Kırdar Kongre Merkezinde düzenlenen üniversite tercih fuarında öğrenciler Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) standına yoğun ilgi gösterdi.

istihdamda-gtu-mezunlari-fark-yaratti

İstihdamda GTÜ Mezunları fark yarattı

Mezunları en hızlı istihdam edilen üniversiteler açıklandı. Kariyer ve Yetenek Yönetimi Derneği (CALIBRE) Yükseköğretim İstihdam Endeksinde Mezunları En Hızlı İş Bulan Üniversiteler arasında GTÜ 4. sırada yer aldı.

gtu-tanitim-gunleri-basladi

GTÜ tanıtım günleri başladı

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) tanıtım günleri başladı. GTÜ Rektörü Aslan, “14 Ağustos Tarihlerine kadar (haftasonları da dahil) biz kampüste sizleri bekliyor olacağız. Tanıtım günleri boyunca Tavşantepe Metro İstasyonu’ndan üniversitemize ücretsiz servis imkanımız da var.” dedi.

karaosmanoglu-gtu-kentimizin-gururudur

Karaosmanoğlu, “GTÜ, kentimizin gururudur”

Başkan Karaosmanoğlu, Gebze Teknik Üniversitesi Rektörlüğü’ne atanan Prof. Dr. Muhammed Hasan Aslan’a iadeyi ziyaret gerçekleştirdi. Birliktelikte üniversitelerin kentte kattığı değerlerin yanı sıra ülkenin gelişimine dönük genç enerjinin doğru alanlara yönlendirilmesinin önemine de değinildi.

gtu-a-plus-universiteler-arasinda-gosterildi

GTÜ A Plus Üniversiteler arasında gösterildi

ÜniAr tarafından yayınlanan Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırması (TÜMA) 2018 raporuna göre; 26 binin üzerinde öğrenciden veri toplanarak yapılan araştırmada Gebze Teknik Üniversitesi devlet üniversiteleri sıralamasında ilk 5 içinde yer alarak A Plus Üniversiteler arasında gösterildi.

gtude-mezuniyet-heyecani

GTÜ’de mezuniyet heyecanı!

GTÜ 2017-2018 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni coşku ve heyecanla gerçekleştirildi. Kampüste yapılan törende Gebze Belediye Başkan Vekili Nilay Ayran lisansüstü diplomasını alırken, GTÜ mezunu öğrenciye sahnede evlilik teklifi yapıldı.

gtu-iranli-profesorleri-agirladi

GTÜ İranlı profesörleri ağırladı

GTÜ, bilimsel ve teknolojik iş birliktelikleri çerçevesinde Tebriz Üniversitesi ve Sharif Teknik Üniversitesi rektör ve öğretim üyelerini ağırladı.

gtude-ikinci-infografik-sergisi-duzenlendi

GTÜ’de ikinci İnfografik Sergisi düzenlendi

Mimarlık Fakültesi’nde kentlerin infografiklerinden oluşan bir serginin ikincisi düzenlendi.

uydu-yaz-okulu-gtude-yapildi

Uydu Yaz Okulu, GTÜ'de yapıldı!

Gebze Teknik Üniversitesi Elektronik Mühendisliği Bölümü ve Bilişim Teknolojileri Enstitüsünün ev sahipliğinde düzenlenen Uydu Yer Gözlem Uygulamaları (UYGU) Yaz Okulu 18-21 Haziran 2018 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

gtuye-yeni-rektor-atandi-

GTÜ'ye yeni rektör atandı

GTÜ rektörlüğüne daha önce vekaleten atanan Prof. Dr. Muhammed Hasan Aslan'ın asaleten atanması Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla gerçekleşti.

vakif-ve-gtu-ogrencileri-iftar-yapti

Vakıf ve GTÜ öğrencileri iftar yaptı

Gebze Teknik Eğitim ve Araştırma Vakfı üyeleri GTÜ öğrencileri ile iftarda buluştu. Gebze Teknik Üniversitesi(GTÜ) öğrencilerine burs sağlamak ve onların sosyal, kültürel yönden gelişimlerine, bilim ve teknoloji alanlarında araştırmalarına kaynak oluşturmak için kurulmuş olan Gebze Teknik Eğitim ve Araştırma Vakfı faaliyetlerine devam ediyor.

turkiye-genom-projesi-gtude-konusuldu

Türkiye Genom Projesi, GTÜ’de konuşuldu

Biyoinformatik alanının bilinirliğini arttırmak ve alanında uzman kişilerle bu alandaki gelişmeleri masaya yatırmak için, Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) öğretim üyelerinin kurduğu PHI Tech Bioinformatics şirketinin öncülüğünde, GTÜ ve TÜBİTAK Marmara Teknokent desteğiyle Biyoinformatik Forumu – 2018 gerçekleştirildi.

turkiye-genom-projesi-gtude-konusuldu

Türkiye Genom Projesi GTÜ’de Konuşuldu

GTÜ bu yıl üçüncüsü düzenlenen Biyoinformatik Forumu’na ev sahipliği yaptı. “Genom Dizileme ve Biyoinformatik” başlığıyla gerçekleştirilen forumda Türkiye Genom Projesi konuşuldu.

gelecegin-kariyer-firsatlari-gtude-konusuldu

Geleceğin kariyer fırsatları GTÜ’de konuşuldu

Gebze Teknik Üniversitesi, öğrencilerinin kariyerlerine yön verecek Bilim ve Teknoloji Günlerini gerçekleştirdi. Bilişimden savunma sanayiye, milli ve yerli üretimin ihracatına kadar birçok konu alanında uzmanlar tarafından öğrencilere fırsatları ile birlikte değerlendirildi.

gtude-ogrenciler-bilimle-bulustu

GTÜ’de öğrenciler bilimle buluştu

Gebze Teknik Üniversitesi bu yıl tanıtım günlerini bilim şenliği ile gerçekleştirdi. Farklı öğretim kademelerinden üniversiteyi dolduran binlerce öğrenci bilimin merkez üssü olan GTÜ' yü yakından tanıma fırsatı buldular.

gtu-rektor-gorgunu-ugurladi

GTÜ, Rektör Görgün'ü uğurladı

ASELSAN'ın genel müdürlük görevine atanan Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün'ü, akademik ve idari personeli ve öğrencileri hüzün ve gururla uğurladı. Görgün, Gebze Teknik Üniversitesi ailesi ile hep birlikte çok güzel bir hikaye yazdıklarını söyledi.

basbakan-yildirim-milletimizle-beraberiz

Başbakan Yıldırım; Milletimizle beraberiz

Gebze Teknik Üniversitesi'nde düzenlenen 'Sanayi ve Teknoloji Zirvesi' ne katılan Başbakan Binali Yıldırım, demokrasiye darbe vurmak isteyenlerin bunu başaramayınca ekonomi üzerinde yeni bir faaliyet içersine girdiklerini belirterek, "Milli irade, siyasi istikrarı azimle koruduğumuz gibi hiç kimsenin endişesi olmasın bu ekonomik saldırıların da üstesinden geleceğiz" dedi

gtude-sanayi-ve-teknoloji-zirvesi-yapilacak

GTÜ'de Sanayi ve Teknoloji Zirvesi yapılacak

Adını dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasına gururla yazdıran Gebze Teknik Üniversitesi, bir ilke imza atarak, akademik hayatla reel sektörü “gerçek anlamda” ilk kez bir araya getiriyor.


YAZARLAR

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ