darıca belediyesi
darıca gazetesi
turkiye-genom-projesi-gtude-konusuldu

Türkiye Genom Projesi, GTÜ’de konuşuldu

Biyoinformatik alanının bilinirliğini arttırmak ve alanında uzman kişilerle bu alandaki gelişmeleri masaya yatırmak için, Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) öğretim üyelerinin kurduğu PHI Tech Bioinformatics şirketinin öncülüğünde, GTÜ ve TÜBİTAK Marmara Teknokent desteğiyle Biyoinformatik Forumu – 2018 gerçekleştirildi.

turkiye-genom-projesi-gtude-konusuldu

Türkiye Genom Projesi GTÜ’de Konuşuldu

GTÜ bu yıl üçüncüsü düzenlenen Biyoinformatik Forumu’na ev sahipliği yaptı. “Genom Dizileme ve Biyoinformatik” başlığıyla gerçekleştirilen forumda Türkiye Genom Projesi konuşuldu.

gelecegin-kariyer-firsatlari-gtude-konusuldu

Geleceğin kariyer fırsatları GTÜ’de konuşuldu

Gebze Teknik Üniversitesi, öğrencilerinin kariyerlerine yön verecek Bilim ve Teknoloji Günlerini gerçekleştirdi. Bilişimden savunma sanayiye, milli ve yerli üretimin ihracatına kadar birçok konu alanında uzmanlar tarafından öğrencilere fırsatları ile birlikte değerlendirildi.

gtude-ogrenciler-bilimle-bulustu

GTÜ’de öğrenciler bilimle buluştu

Gebze Teknik Üniversitesi bu yıl tanıtım günlerini bilim şenliği ile gerçekleştirdi. Farklı öğretim kademelerinden üniversiteyi dolduran binlerce öğrenci bilimin merkez üssü olan GTÜ' yü yakından tanıma fırsatı buldular.

gtu-rektor-gorgunu-ugurladi

GTÜ, Rektör Görgün'ü uğurladı

ASELSAN'ın genel müdürlük görevine atanan Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün'ü, akademik ve idari personeli ve öğrencileri hüzün ve gururla uğurladı. Görgün, Gebze Teknik Üniversitesi ailesi ile hep birlikte çok güzel bir hikaye yazdıklarını söyledi.

basbakan-yildirim-milletimizle-beraberiz

Başbakan Yıldırım; Milletimizle beraberiz

Gebze Teknik Üniversitesi'nde düzenlenen 'Sanayi ve Teknoloji Zirvesi' ne katılan Başbakan Binali Yıldırım, demokrasiye darbe vurmak isteyenlerin bunu başaramayınca ekonomi üzerinde yeni bir faaliyet içersine girdiklerini belirterek, "Milli irade, siyasi istikrarı azimle koruduğumuz gibi hiç kimsenin endişesi olmasın bu ekonomik saldırıların da üstesinden geleceğiz" dedi

gtude-sanayi-ve-teknoloji-zirvesi-yapilacak

GTÜ'de Sanayi ve Teknoloji Zirvesi yapılacak

Adını dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasına gururla yazdıran Gebze Teknik Üniversitesi, bir ilke imza atarak, akademik hayatla reel sektörü “gerçek anlamda” ilk kez bir araya getiriyor.

robot-olimpiyatlari-gtude-basliyor

Robot Olimpiyatları GTÜ’de başlıyor

Gebze Teknik Üniversitesi Robotik ve Otomasyon Topluluğu tarafından bu sene ilki düzenlenecek olan I. Uluslararası Gebze Teknik Üniversitesi Kelebek Robot Olimpiyatları, 6-7-8 Nisan 2018 tarihlerinde Gebze Teknik Üniversitesi’nde gerçekleşecek.

gelecegin-bilim-insanlari-gtude-odullendirildi

Geleceğin Bilim İnsanları GTÜ’de ödüllendirildi

12. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri İstanbul Bölge Yarışması Gebze Teknik Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi.  Yarışmada birinci olan 13 proje Kayseri’de yapılacak olan Türkiye finaline gitmeye hak kazandı.

isik-gtu-bolgemiz-icin-bir-sanstir

Işık: GTÜ bölgemiz için bir şanstır!

Gebze Teknik Eğitim ve Araştırma Vakfı 3. Mütevelli Heyeti Toplantısı Başbakan Yardımcısı Fikri Işık’ın katılımı ile Gebze Teknik Üniversitesi Kampüsünde gerçekleştirildi. Burada yaptığı konuşmada Işık GTÜ’nün bölge için bir şans olduğunu ifade etti.

gtu-robot-el-hediye-etti

GTÜ, Robot El hediye etti

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) Öğrenci Topluluğu üyeleri, Robetel Türkiye Platformu'nun desteği ile İskenderun'da yaşayan 11 yaşındaki Yunus Emre'ye mekanik bir el olan robot ele kavuşmasını sağladı. Sağ eli olmayan Yunus Emre, büyük mutluluk yaşadı.  

gtu-engelli-ailelerine-engelli-haklarini-anlatti

GTÜ, engelli ailelerine engelli haklarını anlattı

Dilovası’nda düzenlenen konferansta Türkiye’de engellilerin durumu ve hakları GTÜ çalışanları tarafından bilgilendirmeler yapılarak anlatıldı.

gtu-ogrencileri-huaweiye-teknik-gezi-gerceklestirdi

GTÜ öğrencileri HUAWEI’ye teknik gezi gerçekleştirdi

GTÜ Kariyer ve Profesyonel Gelişim Uygulama ve Araştırma Merkezi (KAGEM) ve IEEE Gebze Teknik Üniversitesi Öğrenci Kolları Communication Society işbirliği ile 16 Mart 2018 tarihinde, HUAWEI’nin Ümraniye ARGE Merkezine teknik gezi gerçekleştirildi.

gtu-teknopark-kuruluyor

GTÜ Teknopark kuruluyor!

Akademik bilgi birikiminin sanayiye aktarılacağı önemli bir merkez Kocaeli’ye kazandırıldı. Bakanlar Kurulu kararı ile GTÜ bünyesine Teknoloji Geliştirme Bölgesi kurulması kararı alındı.

gtude-e-ticaret-zirvesi-yapildi

GTÜ'de E-Ticaret Zirvesi yapıldı

Gebze Teknik Üniversitesi(GTÜ) IEEE öğrenci kulübü tarafından düzenlenen E-Ticaret Zirvesi İşletme Fakültesi Konferans salonunda 1-2 Mart tarihlerinde gerçekleştirildi.

gtu-rektoru-uluslararasi-projeye-imza-atti-

GTÜ Rektörü Uluslararası projeye imza attı

GTÜ Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün’ün Yönetim Kurulu Üyesi olduğu Türkiye’nin önde gelen savunma şirketi ASELSAN Katar ile önemli bir işbirliğine imza attı.

liseliler-gtude-yarisacak

Liseliler GTÜ’de yarışacak

TÜBİTAK 49. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri İstanbul Asya Bölge Yarışması Gebze Teknik Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek

-gtuden-dunyada-bir-ilk

GTÜ,'den dünyada bir ilk

Türk savunma sanayisinin lider kuruluşu ASELSAN, Türkiye’nin Araştırma Üniversiteleri GTÜ, GAZİ, İTU, ve ODTU arasında imzalanan protokol ile savunma sanayisinde kritik teknolojilerin millileştirilmesi ve bu projelerin başarıyla sonuçlandırılmasına ivme kazandıracak bir akademi kuruldu.

gtulu-ogrenciler-sordu-gorgun-ve-sahin-yanitladi

GTÜ'lü öğrenciler sordu; Görgün ve Şahin yanıtladı

Pendik Belediyesi tarafından düzenlenen “Gençler Soruyor” programı bu hafta Gebze Teknik Üniversitesinde(GTÜ) gerçekleştirildi. Programda GTÜ Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün ve Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin GTÜ öğrencilerinin sorularını yanıtladı.

robotlar-gtude-yarisacak

Robotlar GTÜ’de yarışacak

GTÜ’de yapılacak olan l. Kelebek Robot Olimpiyatları için geri sayım başladı. Robot olimpiyatları ulusal ve uluslararası öğrencileri, akademisyenleri ve bu sektörde yer alan meraklıları bir araya getirecek.


YAZARLAR

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ