19 MAYIS KUTLAMASI
gtu-engel-tanimayan-universite-secildi

GTü, engel tanımayan üniversite seçildi!

2019 Yılı Engelsiz Üniversite Ödülleri YÖK tarafından önceki gün yapılan programla verildi. GTÜ,  İşletme Fakültesi’nde engellilerle ilgili Mekanda Erişim konusunda yapmış olduğu düzenlemelerden dolayı Turuncu Bayrak ödülünü almaya hak kazandı.

gtu-muhendislik-fakultesinde-dekanlik-devir-teslim-toreni-yapildi

GTÜ Mühendislik Fakültesi’nde Dekanlık Devir Teslim Töreni yapıldı

GTÜ Mühendislik Fakültesi’nde Dekanlık Devir Teslim Töreni düzenlendi. Harita Mühendisliği Bölüm Başkanı olup dekanlık görevine atanan Prof. Dr. Taşkın Kavzoğlu, görevi Prof. Dr. Bülent Akbaş’tan teslim aldı.

gtu-bilimsel-arastirma-cagrisi-yapti

GTÜ, bilimsel araştırma çağrısı yaptı

Gebze Teknik Üniversitesi Bilimsel Araştırma Projeleri (BAP) Komisyonu’nun kararına göre BAP çağrıları açıldı.

gtude-duzenlenen-4-biyoinformatik--forumunda-kanser-konusuldu

GTÜ’de düzenlenen 4. Biyoinformatik Forumu’nda ‘kanser’ konuşuldu

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) ve PHI Tech Bioinformatics iş birliğiyle organize edilen 4. Biyoinformatik Forumu, Elektronik Mühendisliği Amfi Salonu’nda gerçekleştirildi.

gtu-girisimcilik-zirvesi-5-yilinda

GTÜ Girişimcilik Zirvesi 5. yılında

GTÜ Girişimcilik Zirvesi 2019, “Dijital İnovasyon ve Girişimcilik” temasıyla 25 Nisan Perşembe günü Green Park Pendik Hotel & Convention Center’da düzenlendi. Önemli isimleri bir araya getiren GTÜ Girişimcilik Zirvesi, bu yıl da diğer yıllar da olduğu gibi yoğun ilgi gördü.

gtude-engelsiz-genclik-festivali

GTÜ’de Engelsiz Gençlik festivali!

Gebze Teknik Üniversitesi Engelsiz GTÜ Birimi, Engelliler Haftası kapsamında, farklı engel gruplarını sosyal çevre ve üniversite ile bütünleştirmek amacıyla 4. GTÜ Engelsiz Gençlik Festivali’ni düzenliyor.

gtulu-ogrenciler-daricali-ogrencilere-yazilim-ve-kodlamayi-anlatti

GTÜ’lü öğrenciler, Darıcalı öğrencilere yazılım ve kodlamayı anlattı

GTÜ öğrencileri, Darıca 100. Yıl Atatürk Ortaokulu öğrencilerine Yazılım ve kullanım alanlarını anlattı, kodlamayı oyunlarla pekiştirmelerini sağladı.

gtu-rektoru-aslan-baskan-ciftciyi-ziyaret-etti

GTÜ Rektörü Aslan, Başkan Çiftçi’yi Ziyaret Etti

Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Hasan Aslan’ı konuk etti. Ziyarette Aslan’a GTÜ Genel Sekreteri Ömer Nadir Soylu eşlik etti.

gtu-batman-universitesi-ile-isbirligine-basladi

GTÜ, Batman Üniversitesi ile işbirliğine başladı

Gebze Teknik Üniversitesi ve Batman Üniversitesi arasında “Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma Projesi” kapsamında işbirliği protokolü imzalandı.

gtu-ogrencileri-surucusuz-arac-icin-calisiyor-

GTÜ Öğrencileri sürücüsüz araç için çalışıyor

Geleceğin araç teknolojisi GTÜ öğrencileri tarafından HAZINE Otonom Aracı’na dönüşerek, sürücüsüz araç çalışmalarına katkı sağlarken, bu alandaki ulusal ve uluslararası yarışlarda ülkemizi temsil etmeyi amaçlıyor.

ekonomi-gundemi-gtude-konusuldu

Ekonomi gündemi GTÜ’de konuşuldu

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) Bireysel Emeklilik ve Otomatik Katılım sistemlerinin faydalarının ve merak edilenlerin konuşulduğu ‘Emekliliğiniz İçin buluşuyoruz, Türkiye BES’leniyor’ paneline ev sahipliği yaptı. İşletme Fakültesi’nde düzenlenen etkinlik Habertürk televizyon kanalında canlı yayınlandı.

darica-belediyesi-ve-gtu-ortak-projeler-yapacak

Darıca Belediyesi ve GTÜ ortak projeler yapacak!

Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Hasan Aslan, Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık’ı makamında ziyaret ederek, hayırlı olsun temennilerini iletti.

geposb-yuksek-lisans-diplomasini-gtuden-aldi

GEPOSB Yüksek Lisans Diplomasını GTÜ’den aldı

GEPOSB’da faaliyet gösteren firmaların temsilcileri yüksek lisans diplomalarını GTÜ Rektörü Prof. Dr. Muhammed Hasan Aslan’ın elinden aldılar.

yaratici-ruhlar-robotlarini-gtude-yaristirdi

Yaratıcı Ruhlar Robotlarını GTÜ’de yarıştırdı

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) Robotik ve Otomasyon Kulübü (GROK) tarafından bu sene ikincisi düzenlenen ve 2 gün süren Uluslararası Gebze Teknik Üniversitesi Kelebek Robot Olimpiyatları (KelebekRO), her yaştan teknoloji meraklılarının katılımıyla GTÜ Ahmet Ayhan Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.

e-ticaretin-devleri-gtude-sahnede

E-Ticaret’in devleri GTÜ’de sahnede!

Gebze Teknik Üniversitesi’nin en aktif topluluklarından olan IEEE Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) Öğrenci Topluluğu, bu sene ikincisi düzenlenen E-Ticaret Zirvesi’19 etkinliğine imza attı.

gtu-yine-dunyanin-en-iyileri-arasinda-gosterildi

GTÜ yine dünyanın en iyileri arasında gösterildi

THE 2019 Dünya Üniversiteler Etki Sıralaması açıklandı. İlk kez yapılan sıralamada GTÜ kaliteli eğitimi, sanayi ilişkileri, yenilikçilik, altyapı olanakları ve girdiği ortaklıkların değerlendirildiği üç kategoride dünya sıralamasına girdi.

gtu-kalite-belgesini-yeniledi

GTÜ kalite belgesini yeniledi

ISO 9001:2015 ve ISO 10002:2014 Denetimi Kapsamında, 11-12 Mart tarihlerinde Türk Loydu tarafından gerçekleştirilen dış denetimde GTÜ'nün, kalite çalışmaları standardının gereklerini başarıyla yerine getirdiği belirlendi.

gtu-ve-pimtastan-ar-ge-isbirligi

GTÜ ve PİMTAŞ'tan Ar-Ge işbirliği

GTÜ ile PİMTAŞ A.Ş. arasında AR-GE’ye dayalı işbirliği protokolü imzalandı. Protokol ile geliştirilecek araştırmaların sanayiye katkı sağlaması ve yapılacak olan projelerde akademisyen ve öğrencilerin etkin bir şekilde yer alması hedeflendi.

gtu-kalite-belgesini-yeniledi

GTÜ kalite belgesini yeniledi

ISO 9001:2015 ve ISO 10002:2014 Denetimi Kapsamında, 11-12 Mart tarihlerinde Türk Loydu tarafından gerçekleştirilen dış denetimde GTÜ'nün, kalite çalışmaları standardının gereklerini başarıyla yerine getirdiği belirlendi.

gtu-ve-turk-hava-kurumu-universitesi-birlikte-calisacak-

GTÜ ve Türk Hava Kurumu Üniversitesi birlikte çalışacak

Gebze Teknik Üniversitesi ve Türk Hava Kurumu Üniversitesi İşbirliği Protokolü imzaladı. Protokol ile iki kurum arasında eğitim, AR-GE ve kurumsal konularda beş yıllık bir işbirliği yapılacak.


YAZARLAR

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ