Muzaffer Bıyık
Orhan Kılıç
gtuden-kiz-ogrencilere-ozel-proje

GTÜ’den kız öğrencilere özel proje!

Türkiye’de, Bilgisayar Mühendisliği alanında kariyer yapanlar arasında kız öğrencilerin oranının yetersiz olması nedeniyle üniversite ve sektörde faaliyet gösteren firma yetkilileri harekete geçti.

bal-gtu-ile-bilimsel-takipte

Bal GTÜ ile bilimsel takipte!

İnsanlık tarihinde önemli bir besin ve ilaç kaynağı olan ve ülkemizin de önemli üreticilerinden olduğu bal sektöründe, dünyada ikinciliği olan Bingöl Balına piyasada hak ettiği değer GTÜ ve Bingöl Üniversitesi akademisyenlerinin işbirliği ile sağlanacak.

gtu-ve-experteam-arasinda-is-birligi

GTÜ ve EXPERTEAM arasında iş birliği

Bilişim sektöründe hizmet veren EXPERTEAM firması yetkilileri, önceki gün Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) ile Ar-Ge ve teknolojik iş birlikteliklerin gelişmesi adına yapılacak anlaşma kapsamında ziyarette bulundular.

gtu-ogrencilerinin-daima-yaninda

GTÜ, öğrencilerinin daima yanında!

Gebze Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölüm Başkanlığı tarafından öğrencilerin kariyer planlamaları yapıp hedeflerine başarıyla ulaşmaları yönündeki çalışmaları meyvelerini vermeye devam ediyor.

roketler-gtuden-havalandi

Roketler GTÜ’den havalandı

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) Havacılık ve Uzay Kulübü’nün ve Türk Hava Kurumu Darıca Şubesi’nin ortak çalışmaları ile eğitmen Oktay Ünlü önderliğinde model roket eğitimi düzenlendi.

gto-ve-gtu-sinirlari-asti-

GTO ve GTü sınırları aştı!

Gebze Ticaret Odası ve Gebze Teknik Üniversitesi , önceki gün şaşırtıcı bir adım Bingöl’ e kalabalık bir heyetle çıkartma yaptı.

gtu-ogrencileri-agirlamaya-devam-ediyor

GTÜ, öğrencileri ağırlamaya devam ediyor

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) Kimya Bölümü’ne bir ziyaret gerçekleştiren İstanbul Beşiktaş Kabataş Erkek Lisesi öğrencileri, Kimya bilimini uygulamalı olarak daha yakından tanıma fırsatı buldu.

thk-darica-ve-gtu-ortak-calisma-yapiyor

THK Darıca ve GTÜ ortak çalışma yapıyor

Gebze Teknik Üniversitesi Uzay ve Havacılık Kulübü öğrencileri ve Türk Hava Kurumu Darıca Şubesi tarafından THK Model roket çalışmaları yapıldı.

gtu-tubitak-projelerinde-2018-yilinin-lideri

GTÜ, TÜBİTAK projelerinde 2018 yılının lideri

Bilimsel ve teknolojik araştırmaları ile ülkenin ihtiyaçlarına cevap vermek için önemli çalışmalar yürüten GTÜ bu projelerine en çok destek alan üniversite oldu.

gtunun-bulusu-hemoroidi-sonlandiriyor

GTÜ'nun buluşu Hemoroid'i sonlandırıyor

Yaygın sağlık sorunu olan Hemoroid için GTÜ Kimya Bölümü Biyokimya Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aziz Tanrıseven’in geliştirdiği karışım, iki günde ağrıyı kesip, iki ayda da sorunu ortadan kaldırıyor.

gtude-tekno-baklava-gelistirilecek

GTÜ'de Tekno-Baklava geliştirilecek

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) tarafından Öğr. Görevlisi Salih Kükrek’in koordinasyonu ile her hafta düzenlenen “Girişimcilik ve Patent Sohbetleri” etkinliğinin 2018-2019 döneminin son programına Karaköy Güllüoğlu Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Güllü katıldı.

tuba-odulu-gtulu-cakanin-

TÜBA Ödülü GTÜ’lü Çakan’ın

GTÜ Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Rezan Demir Çakan, Türkiye Bilimler Akademisi(TÜBA) tarafından verilen Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı Ödülü'nün sahibi oldu.

openlabta-gtu-ogrencileri-bilime-doydu

OpenLab’ta GTü öğrencileri bilime doydu

GTÜ öğrencileri uygulama pratiklerini geliştirecekleri, canlı laboratuvar etkinliğinde akademisyenlerle bir araya gelerek önemli bir bilgi aktarım platformu oluşturdular.

kamu-basdenetcisi-seref-malkoctan-gtuye-ovgu

Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç’tan GTÜ’ye övgü

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) Elektronik Mühendisliği Amfi-1’de düzenlenen 'Adalet Ombudsmanlık ve Üniversiteler' Seminerinde Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç konuşmacı oldu. Malkoç öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada Türkiye’de birçok üniversitede bulunmayan imkanlara sahip olduklarını belirterek bunu iyi değerlendirip alanlarında 'en iyi' olmayı başarmalarını istedi.

gtude-dogu-turkistan-konusuldu

GTÜ’de Doğu Türkistan konuşuldu

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ), Türk Tarih Topluluğu tarafından düzenlenen ‘Doğu Türkistan Kan Ağlıyor’ başlıklı konferansa konuşmacı olarak katılan İstanbul Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü Yönetim Kurulu Üyesi Türk Tarihi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ömer Kul, Doğu Türkistan’da yaşanan Çin zulmüne dikkat çekerek ikinci Endülüs vakasının tekrar yaşanmaması için uyarılarda bulundu.

gtude-bagimlilikla-mucadele-semineri-duzenlendi

GTÜ’de ‘Bağımlılıkla Mücadele Semineri’ düzenlendi

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) Gebze İlçe Sağlık Müdürlüğü, Yeşilay ve Gebze Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ortaklığında ‘Bağımlılıkla Mücadele Semineri’ düzenlendi.

gtude-yeni-nesil-dis-macunu-gelistirilecek-

GTÜ’de yeni nesil diş macunu geliştirilecek

GTÜ’de geliştirilecek olan diş macunu led ışıkta aktifleşerek ağızdaki tüm mikropları öldürecek. KOSGEB tarafından desteklenen proje ile dünyada örneğine rastlanmayan yeni nesil bir diş macunu Türkiye’de üretilecek.

gtulu-ogrencilerden-cok-guzel-proje

GTÜ'lü öğrencilerden çok güzel proje!

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) Sosyal Bilimler Enstitüsü yüksek lisans öğrencileri anlamlı bir Sosyal Sorumluluk Projesine daha imza atarak ilkokul öğrencilerine kırtasiye malzemeleri ve hikâye kitapları ulaştırdı. 

gtuye-tubitaktan-onemli-odul

GTÜ’ye TÜBİTAK’tan önemli ödül!

Proje Yürütücülüğü GTÜ Temel Bilimler Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gönül Yenilmez Çiftçi tarafından gerçekleştirilen, TÜBİTAK destekli, “Floreniliden Köprülü Siklofosfazen Bileşiklerinin Sentezi, Karakterizasyonu ve Floresans, Biyolojik Aktivite Özelliklerinin Araştırılması” başlıklı proje, Proje Performans Ödülü (PPÖ) almaya hak kazandı.

gtu-de-sivil-havacilik-gunu-duzenlendi

GTÜ' de Sivil Havacılık Günü Düzenlendi

GTÜ Havacılarının düzenlediği Sivil Havacılık Günü Türk havacılık tarihinin önemli ismi Nuri Demirağ'a ithaf edildi.


YAZARLAR

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

ANKET

Darıca'da yerel seçimlerde kime oy vereceksiniz?

Darıca'da yerel seçimlerde kime oy vereceksiniz? Ankete Katıl Sonuçlar