gtuye-tubitaktan-onemli-odul

GTÜ’ye TÜBİTAK’tan önemli ödül!

Proje Yürütücülüğü GTÜ Temel Bilimler Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gönül Yenilmez Çiftçi tarafından gerçekleştirilen, TÜBİTAK destekli, “Floreniliden Köprülü Siklofosfazen Bileşiklerinin Sentezi, Karakterizasyonu ve Floresans, Biyolojik Aktivite Özelliklerinin Araştırılması” başlıklı proje, Proje Performans Ödülü (PPÖ) almaya hak kazandı.

gtu-de-sivil-havacilik-gunu-duzenlendi

GTÜ' de Sivil Havacılık Günü Düzenlendi

GTÜ Havacılarının düzenlediği Sivil Havacılık Günü Türk havacılık tarihinin önemli ismi Nuri Demirağ'a ithaf edildi.

gtu-biyoteknoloji-enstitusu-tarim-fuarina-katildi

GTÜ Biyoteknoloji Enstitüsü Tarım Fuarı’na katıldı

Biyoteknoloji Enstitüsü GTÜ’yü Growtech Eurasia Tarım Fuarında temsil etti.

gtuye-bir-gurur-daha

GTÜ'ye bir gurur daha

Ulusal Kimya Kongresi'nde GTÜ, en iyi poster ödülü kapsamında üçüncü oldu.

gtu-havacilik-bulusmasi-gerceklesti-

GTÜ havacılık buluşması gerçekleşti

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) ve Sürdürülebilir Havacılık Derneği (SARES) iş birliğiyle düzenlenen ‘Uluslararası Uçak Teknolojileri, Bakım, Onarım, Revizyon ve Havacılık Operasyonları Sempozyumu’nda 22 ülkeden yaklaşık 100 uzman ismi bir araya geldi.

gtuluakademisyen-hello-tomorrow-finalisti-oldu

GTÜ'lü Akademisyen ‘Hello Tomorrow’ Finalisti oldu

Teknoloji üreten girişimcileri inovasyonu mümkün kılacak paydaşlarla bir araya getirmeyi hedefleyen dünyanın en önemli organizasyonlarından biri olan ‘Hello Tomorrow Global Challenge’ bu seneki Türkiye finalistleri açıkladı. Yenilikçi özelliğiyle dikkat çeken GTÜ projesi Finalist olmaya hak kazanarak önemli bir başarıya imza atılmış oldu.

sosyal-sorumluluk-projeleri-gtu-kampusune-renk-katti

Sosyal Sorumluluk Projeleri GTÜ Kampüsü’ne renk kattı

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde İş Yaşamı ve Etik dersi alan yüksek lisans öğrencileri, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi (KBB)’nin desteğiyle temin ettikleri 45 ağaç fidanını, KBB Bilgi Evlerinden yaklaşık 25 adet öğrencinin de katılımı ile kampüs alanına dikerek anlamlı bir sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirdiler.

gtu-ve-sanayi-isbirliginde-bir-ilk

GTÜ ve Sanayi işbirliğinde bir ilk!

Üniversite sanayi iş birliğinde Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ)’nde bir ilk gerçekleşti. GTÜ Bilişim Teknolojileri Enstitüsü Üniversite Sanayii İş birliği Laboratuvarı açıldı.

biyoteknoloji-gtude-konusuldu

Biyoteknoloji GTÜ’de konuşuldu

GTÜ Biyoteknoloji Enstitüsü önderliğinde yapılan II. Biyoteknoloji Vizyon Zirvesi için bilim insanları, sanayiciler ve öğrenciler bir araya geldi. Önceki yıl geniş katılımla ilk kez yapılan zirvenin ikincisi yine GTÜ ev sahipliğinde gerçekleştirildi. 

gelecegin-teknolojisi-biyoteknoloji-gtude-konusulacak

Geleceğin teknolojisi Biyoteknoloji GTÜ’de konuşulacak

GTÜ, Biyoteknoloji Enstitüsü önderliğinde yapılacak olan II. Biyoteknoloji Vizyon Zirvesi için gün sayıyor. Önceki yıl geniş katılımla yapılan zirvenin ikincisi yine GTÜ ev sahipliğinde gerçekleştirilecek.

hollandada-kahraman-turke-bir-odul-de-gtuden

Hollanda’da kahraman Türk’e bir ödül de GTÜ’den

Hollanda’da evlerinde yangın çıkan komşularını kurtaran ve ilk müdahaleyi yapan Ekrem Karadeniz’e Hollanda’dan sonra bir ödül de Türkiye’de verildi. Gebze Teknik Üniversitesi, Karadeniz’e cesaret ödülü verdi.

gtu-karadenize-cesaret-odulu-verecek

GTÜ, Karadeniz’e cesaret ödülü verecek

Kahraman subay Ekrem Karadeniz GTÜ’ ye geliyor. GTÜ 10 Kasım’da Karadeniz’e “Cesaret Ödülü” verecek.

gtu-zeytinliginde-hasat-yapildi

GTÜ zeytinliğinde hasat yapıldı

GTÜ’de bulunan zeytinlik alanlarda üniversite çalışanları ve öğrenciler tarafından birlikte hasat yapıldı. Toplanan zeytinlerden elde edilecek zeytinyağı ise üniversitenin konuklarına hediye edilecek

japon-ve-turk-bilim-adamlari-gtude-deneyimlerini-paylasiyor-

Japon ve Türk bilim adamları GTü’de deneyimlerini paylaşıyor

GTÜ’de Sismik İzolasyon ve Titreşim Kontrolü: Japonya ve Türkiye Deneyimleri( Workshop- Seismic Isolation & Vibration Control: Japanese and Turkish Experience) çalıştayında depremde sarsıntı kontrolü, endüstri alanlarındaki riskler, sismik izolasyon teknikleri Japon ve Türk bilim adamları tarafından masaya yatırılıyor.

gtulu-ogrenciler-beykoz-tarihine-gececek

GTÜ’lü öğrenciler Beykoz tarihine geçecek!

Gebze Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü 4. sınıf öğrencileri ve öğretim üyeleri , “Tarihi Yapı Çözümleme” dersi alan çalışması kapsamında Beykoz Belediyesi tarafından ilçede ağırlandı.

islam-ve-bilim-gtude-konusuldu

İslam ve Bilim GTÜ’de konuşuldu

Gebze Teknik Üniversitesi’nde yapılan çalıştayda “İslam ve Bilim” kavramları ulusal ve uluslararası akademisyenler tarafından çok yönlü olarak konuşuldu.

gtu-vakfi-toplantisi-yapildi

GTÜ vakfı toplantısı yapıldı

Gebze Teknik Eğitim ve Araştırma Vakfı 4. Mütevelli Heyet Toplantısı Vali Aksoy’un katılımlarıyla gerçekleştirildi.

gtuden-muthis-proje

GTÜ'den müthiş proje

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) Fizik Bölümü'nde yürütülen proje kapsamında, patlayıcı sıvıları uzaktan tespit edebilen cihaz üretilmesi için çalışma yapılıyor. Cihazın havalimanları gibi bölgelerde kullanılması planlanıyor. 

gtu-mimarlik-fakultesi-colonasi-agirladi

GTÜ Mimarlık Fakültesi Colonas’ı ağırladı

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) Mimarlık Fakültesi’nde düzenlenen programda Mimarlık Tarihi Profesörü Vasilios Colonas sunum gerçekleştirdi.

gtu-akademisyenleri-saglikta-40-icin-isbasinda-

GTÜ Akademisyenleri Sağlıkta 4.0 için işbaşında

Milli ve yerli, dünya çapında yeni medikal teknolojilere Türkiye’nin öncü olması için GTÜ akademisyenleri SEBAT Merkezi’ni kurmaya hazırlanıyor.


YAZARLAR

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ