gtulu-ogrenciler-beykoz-tarihine-gececek

GTÜ’lü öğrenciler Beykoz tarihine geçecek!

Gebze Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü 4. sınıf öğrencileri ve öğretim üyeleri , “Tarihi Yapı Çözümleme” dersi alan çalışması kapsamında Beykoz Belediyesi tarafından ilçede ağırlandı.

islam-ve-bilim-gtude-konusuldu

İslam ve Bilim GTÜ’de konuşuldu

Gebze Teknik Üniversitesi’nde yapılan çalıştayda “İslam ve Bilim” kavramları ulusal ve uluslararası akademisyenler tarafından çok yönlü olarak konuşuldu.

gtu-vakfi-toplantisi-yapildi

GTÜ vakfı toplantısı yapıldı

Gebze Teknik Eğitim ve Araştırma Vakfı 4. Mütevelli Heyet Toplantısı Vali Aksoy’un katılımlarıyla gerçekleştirildi.

gtuden-muthis-proje

GTÜ'den müthiş proje

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) Fizik Bölümü'nde yürütülen proje kapsamında, patlayıcı sıvıları uzaktan tespit edebilen cihaz üretilmesi için çalışma yapılıyor. Cihazın havalimanları gibi bölgelerde kullanılması planlanıyor. 

gtu-mimarlik-fakultesi-colonasi-agirladi

GTÜ Mimarlık Fakültesi Colonas’ı ağırladı

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) Mimarlık Fakültesi’nde düzenlenen programda Mimarlık Tarihi Profesörü Vasilios Colonas sunum gerçekleştirdi.

gtu-akademisyenleri-saglikta-40-icin-isbasinda-

GTÜ Akademisyenleri Sağlıkta 4.0 için işbaşında

Milli ve yerli, dünya çapında yeni medikal teknolojilere Türkiye’nin öncü olması için GTÜ akademisyenleri SEBAT Merkezi’ni kurmaya hazırlanıyor.

gtu-akademisyenleri-bestepede

GTÜ Akademisyenleri Beştepe’de

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifi ile gerçekleşen akademik yıl açılışına GTÜ Rektörü Prof. Dr. Muhammed Hasan Aslan ve öğretim üyeleri katıldı.

gtu-dunyanin-en-iyileri-arasinda--

GTÜ, dünyanın en iyileri arasında

GTÜ dünya üniversiteleri sıralaması Times Higher Education THE- 2019’da yerini aldı.

gtu-uzay-ve-havacilik-sektorune-mikro-malzeme-gelistirecek

GTÜ uzay ve havacılık sektörüne mikro malzeme geliştirecek

GTÜ’de başlayan projede uzay ve havacılık uygulamalarındaki soğutma sistemlerine mikro düzeyde malzeme geliştirilecek.

gtu-ye-yarim-asir-sonra-ilk-ziyaret

GTÜ’ ye yarım asır sonra ilk ziyaret

GTÜ Kampüsü içinde yer alan, döneminin Çayırova Teknik Bahçıvanlık Okulu ve Ziraat Meslek Lisesi okulları mezunu 34 kişi, eğitim gördükleri alanları yarım asır sonra ziyaret ettiler.

gtunun-balik-adasi-projesi-tamamlandi

GTÜ’nün Balık Adası projesi tamamlandı

Gebze Teknik Üniversitesi(GTÜ) bölgenin ihtiyaçları doğrultusunda birçok projede çözüm ortağı olarak yer almaya devam ediyor. Karamürsel Balık Adası Projesi tamamlandı.

gtulu-ogretim-uyesinin-basarisi

GTÜ’lü öğretim üyesinin başarısı

Geleceğin teknolojisi nanoteknoloji alanında çalışan bilim uzmanlarının ürettikleri bilimsel çıktıları değerlendiren Webometrics, bu alanın en başarılı bin 800 bilim insanını açıkladı.

gtude-bos-kontenjan-yok

GTÜ’de boş kontenjan yok

Gebze Teknik Üniversitesi lisans kontenjanları ilk tercih döneminde doldu.Üniversiteye yerleşen öğrencilerin yüzde 21’i ilk 3 tercihlerine GTÜ’yü yazdı.

teknofest-istanbulda-gtu-ruzgari-olacak-

TEKNOFEST İstanbul’da GTÜ rüzgarı olacak!

Gebze Teknik Üniversitesi’nin de paydaşları arasında bulunduğu Teknofest İstanbul, “Milli teknoloji hamlesi” hedefleri doğrultusunda 20-23 Eylül’de İstanbul Yeni Havalimanı’nda gerçekleştirilecek.

gtude-kayitlar-basladi

GTÜ’de kayıtlar başladı

ÖSYM’nin açıkladığı yerleştirme sonuçlarının ardından yeni haftayla beraber, taze üniversitelilerin de heyecan kayıtları başladı.

gtulu-ogrencilere-buyuk-destek

GTÜ’lü öğrencilere büyük destek!

Biyoteknoloji Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Işıl Kurnaz’ın danışmanı olduğu Biyoteknoloji Doktora öğrencisi Oya Arı Uyar ve GTÜ Biyoteknoloji Enstitüsü doktora öğrencisi Gül Banu Aydın TÜBİTAK, Bireysel Genç Girişim(BİGG) Teknogirisim Sermayesi Desteği Programı 2018 yılı çağrısı 1. Dönemi kapsamında destek almaya hak kazandılar.

yildirimin-ismi-gtude-yasayacak

Yıldırım’ın ismi GTÜ’de yaşayacak

GTÜ ve Yılport Konteyner Terminali ve Liman İşletilmeleri A.Ş. arasında Gebze Teknik Üniversitesi Mehmet Yıldırım Yılport Eğitim Kampüsü Protokolü imzalandı.

gtu-is-guvenligi-vekil-egitimleri-verecek

GTÜ, İş Güvenliği vekil eğitimleri verecek

Gebze Teknik Üniversitesi ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı arasında 12 Temmuz 2018 tarihinde ‘İşyerlerinde İşveren veya İşveren Vekili Tarafından Yürütülecek İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri Eğitim işbirliği’ protokolü imzalandı.

gtu-universite-tercih-doneminde-destek-oluyor

GTÜ, Üniversite tercih döneminde destek oluyor

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) tarafından üniversite tercih maratonunda aday öğrencilere doğru tercih yapmaları için destek olunuyor. 

gtu-standina-yogun-ilgi

GTÜ Standına yoğun ilgi

Harbiye Lütfi Kırdar Kongre Merkezinde düzenlenen üniversite tercih fuarında öğrenciler Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) standına yoğun ilgi gösterdi.


YAZARLAR

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ