darıca gazetesi
farabide-tek-hedef-kaliteli-hizmet

Farabi'de tek hedef kaliteli hizmet

Darıca Farabi Devlet Hastanesinde olağan olarak yapılmaya başlanan yönetim toplantıları Doç.Dr.Mustafa Güneş, başkanlığında toplandı.

farabi-devlet-hastanesinde-ucurtma-senligi

FARABİ DEVLET HASTANESİNDE UÇURTMA ŞENLİĞİ

Darıca Farabi Devlet Hastanesi Kreş ve Gündüz Bakımevinde eğitim gören öğrenciler düzenlenen uçurtma şenliğiyle büyük sevinç ve heyecan yaşadılar.

farabide-oz-degerlendirme-acilis-toplantisi-yapildi

FARABİ“DE ÖZ DEĞERLENDİRME AÇILIŞ TOPLANTISI YAPILDI

Darıca Farabi Devlet Hastanesinde Kaliteli Sağlık Hizmeti verebilmek amacıyla Hastane Başhekimi Doç.Dr.Mustafa GÜNEŞ başkanlığında, Kalite Yönetim Direktörü İkbaliye Zaferin’in sunumuyla Hastane Yönetim Kadrosu ve bölüm sorumlularının katılımıyla öz değerlendirme açılış toplantısı yapıldı.

farabiden-afrin-tesekkuru

Farabi’den Afrin teşekkürü!

Darıca Farabi Devlet Hastanesi bünyesinde görev yapan ve Afrin Zeytin Dalı Harekatında görev yapan personellerine teşekkür belgesi verildi.

farabide-kadroya-gecis-mutlulugu

Farabi’de kadroya geçiş mutluluğu

Darıca Farabi Devlet Hastanesi Yönetim Ekibi hastane bünyesinde görev yapan ve kadroya geçiş süreci ile birlikte “sürekli işçi” kadrosu olmayı hak eden personelleri ile bir araya geldi.

farabide-yangin-tatbikati-yapildi

Farabi’de yangın tatbikatı yapıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’nda görevli personeller tarafından Darıca Farabi Devlet Hastanesi çalışanlarına yönelik yangın eğitimi uygulamalı anlatıldı.

darica-farabide-egitimler-suruyor

Darıca Farabi’de eğitimler sürüyor

Darıca Farabi Devlet Hastanesi, KOMEK’in(Kocaeli Meslek Edindirme Kursları) kursiyerlerine verilen eğitime ev sahipliği yaptı. Bilgi işlem birimi tarafından verilen eğitime katılan yaklaşık 80 kursiyere hastane otomasyon sistemi tanıtıldı.

hasta-adami-soydular

Hasta adamı soydular

Darıca Farabi Devlet Hastanesi’ne giderek muayene sırasına giren 59 yaşındaki D.A., 4 yankesici tarafından soyuldu.

farabide-hizmet-ici-egitim-

Farabi’de hizmet içi eğitim!

Darıca Farabi Devlet Hastanesi İdari ve Mali İşler Müdürü Cebrail Kuru tarafından hastanede görev yapan Taşınır Kontrol Yetkililerine taşınır mal yönetmeliğinin uygulamalarıyla ilgili hizmet içi eğitim verildi. 

farabinin-egitim-ve-arastirma-basvurusu-onaylandi

Farabi'nin ‘Eğitim ve Araştırma’ başvurusu onaylandı

Kocaeli’nin en büyük devlet hastanelerinden biri olan Darıca Farabi Devlet Hastanesi için iki yıl önce ‘Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ statüsüne kavuşması için başvuru yapılmıştı. Başvuru şartlarının yerine getirildiği öğrenilirken kısa bir süre içerisinde Darıca Farabi Devlet Hastanesi, ‘Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ statüsüne kavuşacak.

farabide-acil-toplantisi

Farabi'de 'Acil' toplantısı!

 Darıca Farabi Devlet Hastanesi Başhekimliğine atanan Doç.Dr.Mustafa Güneş, hastane doktorları değerlendirme toplantılarına devam ediyor.

darica-farabide-kalite-artacak

Darıca Farabi'de kalite artacak

Darıca Farabi Devlet Hastanesi'ne atanan Başhekim Doç.Dr.Mustafa Güneş, hastane içi değerlendirme toplantılarına ara vermeden devam ediyor.

farabide-hemsireler-bulustu

Farabi’de hemşireler buluştu

Darıca Farabi Devlet Hastanesine atanan Doç.Dr. Mustafa Güneş hastane içi değerlendirme toplantılarına ara vermeden devam ediyor.

farabide-egitim-ve-arastirma-calismalari-suruyor

Farabi'de Eğitim ve Araştırma çalışmaları sürüyor

Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uz.Dr.Mürsel Durmaz, Darıca Farabi Devlet Hastanesine değerlendirme ziyaretinde bulundu. Hastane Başhekimi Doç.Dr. Mustafa Güneş’ten, hastanede yapılan çalışmalar ve düzenlemeler ile ilgili bilgi aldı.

farabide-degerlendirmeler-suruyor

Farabi'de değerlendirmeler sürüyor

Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri/İlaç ve Tıbbi Cihaz Hizmetleri Başkanlığı tarafından Darıca Farabi Devlet Hastanesi'nde Kalite ve Verimlilik Değerlendirmesi yapıldı.

afaddan-farabide-hayat-kurtaran-egitim

AFAD’dan Farabi’de hayat kurtaran eğitim

Afet ve Acil Durum Yönetimi(AFAD) Kocaeli İl Müdürlüğü tarafından Darıca Farabi Devlet Hastanesi’nde eğitim verildi.

farabiye-yeni-doktor

Farabi'ye yeni doktor

Uzman Dr. Munkhtsetseg Banzragch Yağcı, Darıca Farabi Devlet Hastanesi’ne Gastroenteroloji Uzmanı olarak hasta kabulüne başladı.        

yesil-alan-2-farabide-de-uygulanacak-

Yeşil Alan-2, Farabi'de de uygulanacak

Kamu Hastanelerinin Acil Servislerinde yaşanan yoğunluğu asgariye indirmeyi hedefleyen “Yeşil Alan-2” uygulaması için ilimizdeki 5 hastanede hazırlıklar başladı.

farabide-motivasyon-toplantisi-duzenlendi

FARABİ'DE MOTİVASYON TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Darıca Farabi Devlet Hastanesi Laboratuvar biriminde Biyokimya ve Mikrobiyoloji Uzman Doktorları öncülüğünde personel motivasyon toplantısı düzenlendi. Toplantıya hastane yönetim ekibi de katılım sağladı.       

baskanliktan-farabi-icin-genelge

Baskanlık'tan Farabi için genelge

Sağlık Bakanlığı, Acil Servis'lerde yaşanan yoğunluğun ve sorunların çözümü için aralarında Darıca Farabi Devlet Hastanesi ile Gebze Fatih Devlet Hastanesi'ni de kapsayan Türkiye Genelinde toplam 63 hastane için genelge yayınladı.


YAZARLAR

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ